סימי, יוון – מלונות מומלצים, איך מגיעים ומה אפשר לעשות באי | Symi

המדריך המקוצר לתייר

סימי (Symi), אי קסום באיי הדודקאנס, שובה את המבקרים עם הנמל הניאו-קלאסי שלו, האווירה התוססת, הבתים בצבעי הפסטל, החופים השלווים, ההיסטוריה העשירה והקסם היווני המסורתי שלו. מדובר באחד מאזורי הטיול הפופולאריים באזור רודוס אליהם יוצאים סיורים מודרכים (ולכן כדאי להזמין מקום מראש, ראו כאן מספר אופציות עם אפשרות ביטול בחינם). אולם יש עוד דברים לעשות באזור למי שבוחר להגיע ליותר מיום טיול אחד, למשל לראות את מנזר פאנורמיטיס ההיסטורי (Panormitis Monastery) או להנות בנחת מהחופים הצלולים והמבודדים, כמו סנט ג’ורג’ (Agios Georgios).

בתים צבעוניים בסימי

הבתים הצבעוניים של סימי – יופי ייחודי לאי

טיולי יום לסימי

מאחר וסימי מהווה מוקד משיכה כה משמעותי לתיירים, ישנם מספר סיורים מאורגנים שיוצאים אל סימי מרודוס. טיולי היום לסימי פופולאריים מאוד כיוון שהם מאפשרים הגעה נוחה וללא צורך לדאוג להיבט הלוגיסטי של הטיול. ישנן מספר אפשרויות לסיורים אילו, חלקם יתמקדו בסימי בלבד, וחלקם ילוו בנקודת עניין אחת או שתיים נוספות או זמן חופשי. מרבית הסיורים הם של חצי יום (6 שעות) עד יום שלם (9 שעות), חלקם מגיעים גם למפרץ סנט ג’ורג’ המקסים עם המים הצלולים (למשל הסיור הזה), או למנזר פאנורמיטיס (למשל הסיור הזה). בשל הפופולאריות של הסיורים הללו מומלץ להבטיח את מקומכם מראש (ראו כאן מספר אפשרויות עם ביטול בחינם), בקיץ כדאי להזמין אפילו כמה שבועות מראש.

מפרץ סנט ג'ורג' סימי

מפרץ סנט ג’ורג’ היפייפה – חלק מסיורי היום מגיעים גם אליו

איך מגיעים לסימי

ישנן כמה דרכים בהן ניתן להגיע לסימי באופן מאורגן או עצמאי.

הגעה בסיור יומי מאורגן – הדרך המפנקת והמסקרנת (אבל היקרה)

ניתן כאמור להגיע לסימי כחלק מטיול יום מאורגן מרודוס (למשל סיור פופולארי זה). זו אופציה יקרה אומנם, ומאפשרת פחות גמישות מאחר ומוגבלים בזמן בו מבלים בסימי, אבל זו אופציה נוחה ופופולארית מאוד, ולכן כדאי להזמין מקום מראש, במיוחד בקיץ.

הגעה באופן עצמאי

הדרך הנוחה ביותר להגיע עצמאית לסימי היא עם מעבורת שיוצאת מרודוס ומגיעה לצפון סימי, ישנן גם מעבורות שמגיעות מקוס וממרמריס שבטורקיה. ניתן לבדוק את אפשרויות ההגעה השונות, הזמנים בהם יש תחבורה ציבורית ואף להזמין כרטיסים מראש בקישור הזה (מומלץ, במיוחד בקיץ).
מאחר ומדובר באי ההגעה עם רכב שכור לא מומלצת (ובמרבית המקרים לא אפשרית או תלויה במעבורות), לכן מי מכם ששוכר רכב ברודוס יצטרך להשאיר אותו ליד הנקודה ממנה יוצאים לשייט לאי. למידע נוסף בנושא השכרת הרכב קראו בעמוד השכרת רכב ברודוס והשכרת רכב ביוון.

לינה בסימי

בקרב מי שבוחר להגיע באופן עצמי לסימי יש רבים שבוחרים ללון באזור, ונהנים ממה שיש לסימי להציע. האזור המרכזי בו תיירים רבים בוחרים לקחת מלון או דירה הוא אזור בעיר סימי, העיר המרכזית של האי. מרבית מקומות הלינה בסימי הם פשוטים יחסית, ולא תמצאו כאן מלונות חמישה כוכבים או ריזורטים מפנקים. כמה ממקומות הלינה המומלצים באי הם Kaminos Boutique Hotel, Marika’s Deluxe Rooms, Maravelia’s Rooms ו-Pedi Beach Hotel. ישנן כמובן אופציות לינה נוספות באזור, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות). למי שרוצה לחסוך בעלות הלינה אנו ממליצים להסתכל על המבצעים וההנחות למלונות בקישור הזה לראות האם יש משהו רלוונטי עבורכם.

סימי פנורמי

בלינה בסימי מתאימה למי שמחפש אווירה שונה מזו שיש ברודוס