מערת מליסאני, יוון – סיורים מודרכים, מלונות מומלצים ואיך מגיעים | Melissani Cave

המדריך המקוצר לתייר

מערת מליסאני (Melissani Cave) השוכנת בקרבה לעיירה סאמי (Sami) שבאי קפלוניה שביוון היא פלא טבעי שבו אור השמש רוקד על מימיו הצלולים של אגם תת קרקעי (!) ויוצר מחזה מהפנט שלא תשכחו לזמן רב. במערה, הפתוחה לאור השמיים בחלקים ממנה, תשוטו בסירה קטנה באגם ארוך ומסתורי, ותוכלו להידהם מהיופי שבשילוב בין המים הכחולים, נטיפי המערה ואור השמש. מדובר באחד מאזורי הטיול הפופולאריים באזור קפלוניה אליהם יוצאים סיורים מודרכים (ולכן כדאי להזמין מקום מראש, ראו כאן מספר אופציות עם אפשרות ביטול בחינם). אולם יש עוד דברים לעשות באזור למי שבוחר להגיע ליותר מיום טיול אחד, למשל לבקר בכפר הציורי סאמי, השוכן בקרבת מקום, בו תגלו רחובותיו המקסימים, טברנות המסורתיות ואתר ארכיאולוגי רומאי מרשים, לרחוץ בחוף מירטוס (Myrtos) המפורסם בו תוכלו להירגע על חלוקי הנחל הלבנים המסנוורים, לשחות במים התכולים, ולספוג את הנופים עוצרי הנשימה של הים היוני ולטייל במערת דרוגראטי (Drogarati Cave) המרתקת, עוד פלא טבע קרוב למליסאני, הידועה בתצורות הנטיפים והזקיפים המרשימות שלה, היוצרות נוף תת קרקעי סוריאליסטי..

צבעים ואורות משתלבים במערת מליסאניצבעים ואורות משתלבים במערת מליסאני

טיולי יום למערת מליסאני

מאחר ומערת מליסאני מהווה מוקד משיכה כה משמעותי לתיירים, ישנם מספר סיורים מאורגנים שיוצאים אל מערת מליסאני מארגוסטולי (Argostoli). טיולי היום למערת מליסאני פופולאריים מאוד כיוון שהם מאפשרים הגעה נוחה ללא צורך בהשכרת רכב ו/או נסיעה בתחבורה ציבורית. ישנן מספר אפשרויות לסיורים אילו, חלקם יתמקדו במערת מליסאני בלבד, וחלקם ילוו בנקודת עניין אחת או שתיים נוספות או זמן חופשי. ברוב הסיורים בנוסף לביקור במערת מליסאני, תבקרו גם במערת דרוגרטי (Drograti) עם תצורות הנטיפים המשונות והמסקנות ובחוף מירטוס (Myrtos) היפייפה בו תוכלו לנוח על החול הרך ולשחות במים הצלולים. בחלק קטן מהסיורים תבקר גם בעיירה סאמי (Sami) ואו תטעמו יינות מקומיים באחד מהיקבים באזור. בשל הפופולאריות של הסיורים הללו מומלץ להבטיח את מקומכם מראש (ראו כאן מספר אפשרויות עם ביטול בחינם), בקיץ כדאי להזמין אפילו כמה שבועות מראש.

חוף מירטוס, ברוב סיורי היום מבקרים גם בוחוף מירטוס, ברוב סיורי היום מבקרים גם בו

איך מגיעים למערת מליסאני

ישנן כמה דרכים בהן ניתן להגיע למערת מליסאני באופן מאורגן או עצמאי.

הגעה בסיור יומי מאורגן – הדרך המפנקת והמסקרנת (אבל היקרה)

ניתן כאמור להגיע למערת מליסאני כחלק מטיול יום מאורגן מארגוסטולי (Argostoli) (למשל סיור פופולארי זה). זו אופציה יקרה אומנם, ומאפשרת פחות גמישות מאחר ומוגבלים בזמן בו מבלים במערת מליסאני, אבל זו אופציה נוחה ופופולארית מאוד, ולכן כדאי להזמין מקום מראש, במיוחד בקיץ.

איך מגיעים למערת מליסאני עם רכב שכור – האופציה הנוחה והגמישה ביותר

אפשרות נוספת למי שרוצה להגיע באופן עצמאי למערת מליסאני היא להגיע עם רכב שכור, אותו לרוב שוכרים בארגוסטולי (Argostoli) משם מרבית התיירים שמגיעים למקום יוצאים. אנו ממליצים מאוד להזמין רכב מראש, בעיקר לתקופת הקיץ, בשל הביקוש הרב לרכבים במיוחד לרכבים מרווחים למשפחות, רכבים אוטומטיים, ואנים וג’יפים. תוכלו להזמין בקישור הזה עם ביטול בחינם, כך שלא צריך לחשוש מההתחייבות לרכב, למי שרוצה לחסוך בעלות הרכב אנו ממליצים להזמין בקישור הזה עם הנחה בלעדית לגולשים של הכל על.

לינה באזור מערת מליסאני

בקרב מי שבוחר להגיע באופן עצמי למערת מליסאני יש רבים שבוחרים ללון באזור, ונהנים ממה שיש למערת מליסאני להציע או יוצאים מכאן לטיולים נוספים באזור קפלוניה. האזור המרכזי בו תיירים רבים בוחרים לקחת מלון או דירה הוא אזור סאמי (Sami). כמה ממקומות הלינה המומלצים במערת מליסאני הם הדירה Staggia Studios, הדירה Remezzo Apartments והדירה Meliti Waterfront Suites. ישנן כמובן אופציות לינה נוספות באזור, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות). למגיעים עם רכב כדאי כמובן לבחור מקום לינה שמספק חניה, למשל אחד ממקומות הלינה שבקישור הזה. למי שרוצה לחסוך בעלות הלינה אנו ממליצים להסתכל על המבצעים וההנחות למלונות בקישור הזה לראות האם יש משהו רלוונטי עבורכם.

העיירה סאמי, מקום מרכזי ללינה והעיירה הגדולה הקרובה ביותרהעיירה סאמי, מקום מרכזי ללינה והעיירה הגדולה הקרובה ביותר