1. עמוד הבית
  2. »
  3. יוון 2024 – המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
  4. »
  5. קורפו- המדריך המקיף לאי, יוון 2024 | Corfu
  6. »
  7. אנטיפאקסוס, יוון – מלונות מומלצים, איך מגיעים ומה אפשר לעשות באי | Antipaxos

אנטיפאקסוס, יוון – מלונות מומלצים, איך מגיעים ומה אפשר לעשות באי | Antipaxos

המדריך המקוצר לתייר

אנטיפאקסוס (Antipaxos), אי זעיר ומקסים הסמוך לאי פאקסוס הגדול יותר ולקורפו, מפורסם במי הטורקיז הצלולים והחופים הבתוליים כמו Voutoumi ו-Vrika, מה שהופך אותו ליעד מושלם עבור תיירים המחפשים חופשה שלווה ורגועה. מדובר באחד מאזורי הטיול הפופולאריים באזור קורפו אליהם יוצאים סיורים מודרכים (ולכן כדאי להזמין מקום מראש, ראו כאן מספר אופציות עם אפשרות ביטול בחינם). כשמבקרים באי כדאי לבקר בכמה חופים שונים ברחבי האי או לבקר באחד היקבים המשובחים של האי – וכמובן לשתות מהיין המקומי.

חוף Voutoumi אנטיפאקסוס

חוף Voutoumi היפה

טיולי יום לאנטיפאקסוס

מאחר ואנטיפאקסוס מהווה מוקד משיכה כה משמעותי לתיירים, ישנם מספר סיורים מאורגנים שיוצאים אל אנטיפאקסוס מקורפו. טיולי היום לאנטיפאקסוס פופולאריים מאוד כיוון שהם מאפשרים הגעה נוחה וללא צורך לדאוג להיבט הלוגיסטי של הטיול. ישנן מספר אפשרויות לסיורים אילו, חלקם יתמקדו באנטיפאקסוס בלבד, וחלקם ילוו בנקודת עניין אחת או שתיים נוספות או זמן חופשי. לרוב מדובר בטיול של יום שלם, שעובר גם באי פאקסוס הגדול יותר והסמוך, וגם באנטיפאקסוס. חלק מהסיורים כוללים גם ירידה מהסירה לשחייה או לשנורקלינג בחופים הצלולים והיפיים של האיים וחלקם כוללים גם שייט למערה הכחולה הסמוכה לאיים. בשל הפופולאריות של הסיורים הללו מומלץ להבטיח את מקומכם מראש (ראו כאן מספר אפשרויות עם ביטול בחינם), בקיץ כדאי להזמין אפילו כמה שבועות מראש.

המערה הכחולה פאקסוס

חלק מהסיורים מגיעים גם למערה הכחולה

איך מגיעים לאנטיפאקסוס

ישנן כמה דרכים בהן ניתן להגיע לאנטיפאקסוס באופן מאורגן או עצמאי.

הגעה בסיור יומי מאורגן – הדרך המפנקת והמסקרנת (אבל היקרה)

ניתן כאמור להגיע לאנטיפאקסוס כחלק מטיול יום מאורגן מקורפו (למשל סיור פופולארי זה). זו אופציה יקרה אומנם, ומאפשרת פחות גמישות מאחר ומוגבלים בזמן בו מבלים באנטיפאקסוס, אבל זו אופציה נוחה ופופולארית מאוד, ולכן כדאי להזמין מקום מראש, במיוחד בקיץ.

הגעה באופן עצמאי

הדרך הנוחה ביותר להגיע עצמאית לאנטיפאקסוס היא עם מעבורת שיוצאת מפאקסוס. כדי להגיע לפאקסוס יש גם לקחת מעבורת, בין אם מפרבזה שנמצאת ביוון היבשתית או מקריקרה שבקרופו. ניתן לבדוק את אפשרויות ההגעה השונות, הזמנים בהם יש תחבורה ציבורית ואף להזמין כרטיסים מראש בקישור הזה (מומלץ, במיוחד בקיץ).
מאחר ומדובר באי ההגעה עם רכב שכור לא מומלצת (ובמרבית המקרים לא אפשרית או תלויה במעבורות), לכן מי מכם ששוכר רכב בקורפו יצטרך להשאיר אותו ליד הנקודה ממנה יוצאים לשייט לאי. למידע נוסף בנושא השכרת הרכב קראו בעמוד השכרת רכב בקורפו והשכרת רכב ביוון.

גאיוס פאקסוס

נמל גאיוס – כדי להגיע לאנטיפאקסוס צריך קודם להגיע לפאקסוס

לינה באנטיפאקסוס

כמעט ואין מקומות לינה באי, ובמרבית המקרים מגיעים אליו לכמה שעות כדי להנות מהחופים היפים ולנים באי פאקסוס הסמוך – בו יש אפשרויות לינה רבות ומעבורת היוצאת לאנטיפאקסוס (אפשר להסתכל על Margina Residence Hotel ועל Yiannas Studio. ). אם בכל זאת תרצו ללון באנטיפאקסוס תוכלו להסתכל על Sunrise cottage, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות).