ניסירוס, יוון – מלונות מומלצים, איך מגיעים ומה אפשר לעשות באי | Nisyros

המדריך המקוצר לתייר

ניסירוס (Nisyros), אי וולקני קטן באיי הדודקנס של יוון, שובה את התיירים המגיעים אליו בזכות הנוף הוולקני המהפנט שלו, כולל מכתש סטפנוס (Stefanos) השמור היטב, כפרים מסורתיים מסוידים לבן כמו מנדרקי (Mandraki) וחופים שלווים בתוליים, המציעים שילוב ייחודי של יופי טבעי, והלך רוח רגוע ושליו. מדובר באחד מאזורי הטיול הפופולאריים באזור קוס אליהם יוצאים סיורים מודרכים (ולכן כדאי להזמין מקום מראש, ראו כאן מספר אופציות עם אפשרות ביטול בחינם). אולם יש עוד דברים לעשות באזור למי שבוחר להגיע ליותר מיום טיול אחד, למשל לטייל בקצב שלכם במכתש הוולקני המרתק של סטפנוס, לשוטט ברחובות המקסימים של מנדרקי ולהנות מהארכיטקטורה המסורתית שלו ושל מנזר פנגיה ספיליאני (Monastery of Panagia Spiliani) היושב על ראש הגבעה, ולהירגע בחופים השלווים של האי כמו פאלי (Pali) או לייס (Lies), המציעים מים צלולים וצלולים. אווירה שלווה.

מכתש סטפנוס ניסירוס

מכתש סטפנוס המרשים

טיולי יום לניסירוס

מאחר וניסירוס מהווה מוקד משיכה כה משמעותי לתיירים, ישנם מספר סיורים מאורגנים שיוצאים אל ניסירוס מקוס. טיולי היום לניסירוס פופולאריים מאוד כיוון שהם מאפשרים הגעה נוחה וללא צורך לדאוג להיבט הלוגיסטי של הטיול. ישנן מספר אפשרויות לסיורים אילו, חלקם יתמקדו בניסירוס בלבד, וחלקם ילוו בנקודת עניין אחת או שתיים נוספות או זמן חופשי. הסיורים הם של יום שלם, ויוצאים ברובם מנמל קרדמנה (Kardamena) שבקוס. הסיורים לניסירוס כוללים לרוב גם ביקור במנזר פנגיה ספיליאני, וחלק כוללים גם איים נוספים כמו סנט אנטוניוס (St.Antonios). בשל הפופולאריות של הסיורים הללו מומלץ להבטיח את מקומכם מראש (ראו כאן מספר אפשרויות עם ביטול בחינם), בקיץ כדאי להזמין אפילו כמה שבועות מראש.

מנזר פנגיה ספיליאני ניסירוס

מרבית הסיורים כוללים גם ביקור במנזר פנגיה ספיליאני

איך מגיעים לניסירוס

ישנן כמה דרכים בהן ניתן להגיע לניסירוס באופן מאורגן או עצמאי.

הגעה בסיור יומי מאורגן – הדרך המפנקת והמסקרנת (אבל היקרה)

ניתן כאמור להגיע לניסירוס כחלק מטיול יום מאורגן מקוס (למשל סיור פופולארי זה). זו אופציה יקרה אומנם, ומאפשרת פחות גמישות מאחר ומוגבלים בזמן בו מבלים בניסירוס, אבל זו אופציה נוחה ופופולארית מאוד, ולכן כדאי להזמין מקום מראש, במיוחד בקיץ.

הגעה באופן עצמאי

הדרך הנוחה ביותר להגיע עצמאית לניסירוס היא עם מעבורת שיוצאת מקוס (או מהעיר קוס או מקרדמנה) ומגיעה לצפון האי, למנדרקי. ניתן לבדוק את אפשרויות ההגעה השונות, הזמנים בהם יש תחבורה ציבורית ואף להזמין כרטיסים מראש בקישור הזה (מומלץ, במיוחד בקיץ).
מאחר ומדובר באי ההגעה עם רכב שכור לא מומלצת (ובמרבית המקרים לא אפשרית או תלויה במעבורות), לכן מי מכם ששוכר רכב בקוס יצטרך להשאיר אותו ליד הנקודה ממנה יוצאים לשייט לאי. למידע נוסף בנושא השכרת הרכב קראו בעמוד השכרת רכב ביוון.

נמל קרדמנה בקוס

נמל קרדמנה – מכאן ומהעיר קוס יוצאות מעבורות לניסירוס

לינה בניסירוס

בקרב מי שבוחר להגיע באופן עצמי לניסירוס יש רבים שבוחרים ללון באזור, ונהנים ממה שיש לניסירוס להציע או יוצאים מכאן לטיולים נוספים באזור קוס. האזור המרכזי בו תיירים רבים בוחרים לקחת מלון או דירה הוא אזור במנדרקי שצפון האי. כמה ממקומות הלינה המומלצים בניסירוס הם Three Brothers, Porfyris Hotel ו-Romantzo. ישנן כמובן אופציות לינה נוספות באזור, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות). למי שרוצה לחסוך בעלות הלינה אנו ממליצים להסתכל על המבצעים וההנחות למלונות בקישור הזה לראות האם יש משהו רלוונטי עבורכם.