קרדמילי, יוון – סיורים מודרכים, מלונות מומלצים ואיך מגיעים | Kardamili

המדריך המקוצר לתייר

קרדמילי הוא כפר חוף שליו וציורי באזור מאני שביוון. בכפר תוכלו לראות את את נופי הטבע המחוספסים הסובבים ולבקר במגדלי האבן ההיסטוריים ובחופים הבתוליים שלו. הכפר המקסים הזה מציע נסיגה שלווה אל יופי הטבעי והמורשת ההיסטורית של האזור. מדובר באחד מאזורי הטיול הפופולאריים באזור פלופונס אליהם יוצאים סיורים מודרכים (ולכן כדאי להזמין מקום מראש, ראו כאן מספר אופציות עם אפשרות ביטול בחינם). אולם יש עוד דברים לעשות באזור למי שבוחר להגיע ליותר מיום טיול אחד, למשל לטייל בשבילים של הרי טייגטוס, לגלות את המפרצונים המבודדים והמים הצלולים של קו החוף של האזור, ולעשות ספורט אתגרי באזור (חתירה בקיאקים או טיפוס הרים)..

העיירה קרדמילי והטבע הסובב המהמםהעיירה קרדמילי והטבע הסובב המהמם

טיולי יום לקרדמילי

מאחר וקרדמילי מהווה מוקד משיכה כה משמעותי לתיירים, ישנם מספר סיורים מאורגנים שיוצאים אל קרדמילי מקלמטה. טיולי היום לקרדמילי פופולאריים מאוד כיוון שהם מאפשרים הגעה נוחה ללא צורך בהשכרת רכב ו/או נסיעה בתחבורה ציבורית. ישנן מספר אפשרויות לסיורים אילו, חלקם יתמקדו בקרדמילי בלבד, וחלקם ילוו בנקודת עניין אחת או שתיים נוספות או זמן חופשי. סיורי היום כוללים בדרך כלל ביקור בעיירה ופעילות נוספת, כמו לדוגמא טיפוס או שייט בקיאקים. בשל הפופולאריות של הסיורים הללו מומלץ להבטיח את מקומכם מראש (ראו כאן מספר אפשרויות עם ביטול בחינם), בקיץ כדאי להזמין אפילו כמה שבועות מראש.

איך מגיעים לקרדמילי

ישנן כמה דרכים בהן ניתן להגיע לקרדמילי באופן מאורגן או עצמאי.

איך מגיעים לקרדמילי ללא טיול מאורגן או רכב שכור

לא ניתן להגיע לקרדמילי בתחבורה ציבורית. הדרך היחידה להגיע לעיירה ללא טיול מאורגן או רכב שכור היא בעזרת מונית מקלמטה (50 דק’ נסיעה).

הגעה בסיור יומי מאורגן – הדרך המפנקת והמסקרנת (אבל היקרה)

ניתן כאמור להגיע לקרדמילי כחלק מטיול יום מאורגן מקלמטה (למשל סיור פופולארי זה). זו אופציה יקרה אומנם, ומאפשרת פחות גמישות מאחר ומוגבלים בזמן בו מבלים בקרדמילי, אבל זו אופציה נוחה ופופולארית מאוד, ולכן כדאי להזמין מקום מראש, במיוחד בקיץ.

איך מגיעים לקרדמילי עם רכב שכור – האופציה הנוחה והגמישה ביותר

אפשרות נוספת למי שרוצה להגיע באופן עצמאי לקרדמילי היא להגיע עם רכב שכור, אותו לרוב שוכרים בקלמטה משם מרבית התיירים שמגיעים למקום יוצאים. אנו ממליצים מאוד להזמין רכב מראש, בעיקר לתקופת הקיץ, בשל הביקוש הרב לרכבים במיוחד לרכבים מרווחים למשפחות, רכבים אוטומטיים, ואנים וג’יפים. תוכלו להזמין בקישור הזה עם ביטול בחינם, כך שלא צריך לחשוש מההתחייבות לרכב, למי שרוצה לחסוך בעלות הרכב אנו ממליצים להזמין בקישור הזה עם הנחה בלעדית לגולשים של הכל על.

כבישים מפותלים וצרים ליד קרדמיליכבישים מפותלים וצרים ליד קרדמילי

לינה בקרדמילי

בקרב מי שבוחר להגיע באופן עצמי לקרדמילי יש רבים שבוחרים ללון באזור, ונהנים ממה שיש לקרדמילי להציע או יוצאים מכאן לטיולים נוספים באזור מסיניה. האזור המרכזי בו תיירים רבים בוחרים לקחת מלון או דירה הוא סביב הכביש הראשי של העיירה. כמה ממקומות הלינה המומלצים בקרדמילי הם מלון ארבעה כוכבים Diapori Suites Hotel, מלון שני כוכבים Hotel Liakoto ודירות Maistros Kardamyli Apartments.. ישנן כמובן אופציות לינה נוספות באזור, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות). למגיעים עם רכב כדאי כמובן לבחור מקום לינה שמספק חניה, למשל אחד ממקומות הלינה שבקישור הזה. למי שרוצה לחסוך בעלות הלינה אנו ממליצים להסתכל על המבצעים וההנחות למלונות בקישור הזה לראות האם יש משהו רלוונטי עבורכם.

העיירה קרדמילי, האזור המרכזי ללינה הוא בקרבת הכביש המרכזיהעיירה קרדמילי, האזור המרכזי ללינה הוא בקרבת הכביש המרכזי