1. עמוד הבית
  2. »
  3. יוון 2024 – המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
  4. »
  5. פלופונס – המדריך המקיף לתייר הישראלי, יוון 2024 | Peloponnese
  6. »
  7. ערוץ רידומו, יוון – סיורים מודרכים, מלונות מומלצים ואיך מגיעים | Ridomo Gorge

ערוץ רידומו, יוון – סיורים מודרכים, מלונות מומלצים ואיך מגיעים | Ridomo Gorge

המדריך המקוצר לתייר

ערוץ רידומו (Gorge of Ridomo) ביוון הוא פנינה נסתרת, המציעה יופי טבעי נהדר וייחודי. הצוקים הדרמטיים והצמחייה השופעת שלו הופכים אותו לביקור חובה עבור מטיילים מושבעים וחובבי טבע, ועבור כל המבקר באזור. מדובר באחד מאזורי הטיול הפופולאריים באזור פלופונס אליהם יוצאים סיורים מודרכים (ולכן כדאי להזמין מקום מראש, ראו כאן מספר אופציות עם אפשרות ביטול בחינם). אולם יש עוד דברים לעשות באזור למי שבוחר להגיע ליותר מיום טיול אחד, למשל לבקר ביער העתיק של ואסיליקי (Ancient Forest of Vassilik) על המגוון הביולוגי העשיר שלו, לשחות בחופי קלמטה הציוריים (Kalamata beaches) ולסייר במערות דירוס (Diros Caves) בהן תוכלו לראות נטיפים וזקיפים מדהימים.

העיר קלמטה שבפלופונס, יווןהעיר קלמטה שבפלופונס, יוון. העיר הקרובה ביותר לערוץ רידומו

טיולי יום לערוץ רידומו

מאחר וערוץ רידומו מהווה מוקד משיכה כה משמעותי לתיירים, ישנם מספר סיורים מאורגנים שיוצאים אל ערוץ רידומו מקלמטה (Kalamata). טיולי היום לערוץ רידומו פופולאריים מאוד כיוון שהם מאפשרים הגעה נוחה ללא צורך בהשכרת רכב ו/או נסיעה בתחבורה ציבורית. ישנן מספר אפשרויות לסיורים אילו, חלקם יתמקדו בערוץ רידומו בלבד, וחלקם ילוו בנקודת עניין אחת או שתיים נוספות או זמן חופשי. על פי רוב כוללים הסעה מקלמטה, טיול של בין 3-4 שעות (11 קילומטרים) בערוץ, וקפה וחטיף קטן לפני החזרה הביתה. בשל הפופולאריות של הסיורים הללו מומלץ להבטיח את מקומכם מראש (ראו כאן מספר אפשרויות עם ביטול בחינם), בקיץ כדאי להזמין אפילו כמה שבועות מראש.

איך מגיעים לערוץ רידומו

ישנן כמה דרכים בהן ניתן להגיע לערוץ רידומו באופן מאורגן או עצמאי.

הגעה בסיור יומי מאורגן – הדרך המפנקת והמסקרנת (אבל היקרה)

ניתן כאמור להגיע לערוץ רידומו כחלק מטיול יום מאורגן מקלמטה (Kalamata) (למשל סיור פופולארי זה). זו אופציה יקרה אומנם, ומאפשרת פחות גמישות מאחר ומוגבלים בזמן בו מבלים בערוץ רידומו, אבל זו אופציה נוחה ופופולארית מאוד, ולכן כדאי להזמין מקום מראש, במיוחד בקיץ.

איך מגיעים לערוץ רידומו עם רכב שכור – האופציה הנוחה והגמישה ביותר

אפשרות נוספת למי שרוצה להגיע באופן עצמאי לערוץ רידומו היא להגיע עם רכב שכור, אותו לרוב שוכרים בקלמטה משם מרבית התיירים שמגיעים למקום יוצאים. אנו ממליצים מאוד להזמין רכב מראש, בעיקר לתקופת הקיץ, בשל הביקוש הרב לרכבים במיוחד לרכבים מרווחים למשפחות, רכבים אוטומטיים, ואנים וג’יפים. תוכלו להזמין בקישור הזה עם ביטול בחינם, כך שלא צריך לחשוש מההתחייבות לרכב, למי שרוצה לחסוך בעלות הרכב אנו ממליצים להזמין בקישור הזה עם הנחה בלעדית לגולשים של הכל על.

לינה בערוץ רידומו

בקרב מי שבוחר להגיע באופן עצמי לערוץ רידומו יש רבים שבוחרים ללון באזור, ונהנים ממה שיש לערוץ רידומו להציע או יוצאים מכאן לטיולים נוספים באזור מסיניה. האזור המרכזי בו תיירים רבים בוחרים לקחת מלון או דירה הוא אזור . כמה ממקומות הלינה המומלצים בערוץ רידומו הם מלון ארבעה כוכבים Pharae Palace, מלון שלושה כוכבים Hotel Fotini ומלון Vista Marina. ישנן כמובן אופציות לינה נוספות באזור, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות). למגיעים עם רכב כדאי כמובן לבחור מקום לינה שמספק חניה, למשל אחד ממקומות הלינה שבקישור הזה. למי שרוצה לחסוך בעלות הלינה אנו ממליצים להסתכל על המבצעים וההנחות למלונות בקישור הזה לראות האם יש משהו רלוונטי עבורכם.