מת’וני, יוון – מלונות מומלצים, איך מגיעים ומה עושים באזור | Methoni

המדריך המקוצר לתייר

מת’וני (Methoni) היא עיירה היסטורית בדרום מערב פלופונס, הידועה בעיקר בזכות המצודה הוונציאנית המרשימה שלה שנבנתה במאה ה-13. תיירים מגיעים למת’וני כדי לחקור את ההיסטוריה העשירה של האזור, ליהנות מהנופים היפים של הים ומהשקיעות המרהיבות הנצפות מהמצודה. בנוסף, העיירה מציעה חופים נעימים, מסעדות מסורתיות ואווירה שלווה שמושכת אליה מבקרים המחפשים חוויה אותנטית ומרגיעה. מרבית התיירים שמגיעים למת’וני בוחרים ללון כאן כחלק מטיול רחב יותר בפלופונס, הלינה באזור זה מתאימה במיוחד למי שמגיע לחופשה במערב הפלופונס ומחפש עיירה ללון בה לפני שמתחיל לעלות צפונה לאורך החוף.

מת'וני פלופונס

מת’וני – עיירה מקסימה במערב פלופונס

מלונות במת’וני

בקרב מי שבוחר להגיע למת’וני יש רבים שבוחרים ללון באזור ללילה אחד או יותר במסגרת הטיול באזור פלופונס. כמה ממקומות הלינה המומלצים עליהם כדאי להסתכל הם Finiki Plaza, Ulysses Hotel, Niriides Luxury Villas או Achilles Hotel למעדיפים ללון במלון, Afentiko Pigadi או Ilias Apartments למעדיפים ללון בדירה. ישנן כמובן אופציות לינה נוספות באזור, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול בחינם – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות). למגיעים עם רכב כדאי כמובן לבחור מקום לינה שמספק חניה, למשל אחד ממקומות הלינה שבקישור הזה. למי שרוצה לחסוך בעלות הלינה אנו ממליצים להסתכל על המבצעים וההנחות למלונות בקישור הזה לראות האם יש משהו רלוונטי עבורכם.

מצודת מת'וני

מצודת מת’וני המרשימה

איך מגיעים למת’וני

תחבורה ציבורית – הדרך הזולה

אין תחבורה ציבורית תדירה שיוצאת  מקלמטה למת’וני, אך אפשר כמובן להגיע עם רכב שכור, הנסיעה אורכת כשעה ועשרים. למי מכם שמכנן לשכור רכב אנו ממליצים מאוד להזמין רכב מראש, בעיקר לתקופת הקיץ, בשל הביקוש הרב לרכבים במיוחד לרכבים מרווחים למשפחות, רכבים אוטומטיים, ואנים וג’יפים. תוכלו להזמין בקישור הזה עם ביטול בחינם, כך שלא צריך לחשוש מההתחייבות לרכב, למי שרוצה לחסוך בעלות הרכב אנו ממליצים להזמין בקישור הזה עם הנחה בלעדית לגולשי הכל על.

מה עושים במת’וני

מלבד לינה יש כמה דברים שאפשר לעשות במת’וני והאזור. למשל לבקר במצודה הוונציאנית המרשימה (methoni castle) ובמגדל בורזי (Bourtzi Tower), מבנה מגן קטן המשמש כנקודת תצפית מרהיבה. חוף מת’וני (Methoni Beach) הממוקם בסמוך למצודה. אטרקציה נוספת היא הכפר הציורי פיניקונדה (Finikounda), הממוקם במרחק נסיעה קצרה, המציע חופי ים נוספים ומסעדות מעולות. לסיום, מומלץ לטייל בעיירה הסמוכה פילוס (Pylos), שבה נמצאים מוזיאון ארכיאולוגי וטירות נוספות, המספקים הצצה מרתקת להיסטוריה של האזור. בנוסף ישנם כמה מקומות מומלצים בהם תוכלו לאכול, כמו מסעדת Katsaróla או מסעדת Modon Restaurant & Catering.

מגדל בורזי מת'וני

מגדל בורזי