מיסטרס, יוון – סיורים מודרכים, מלונות מומלצים ואיך מגיעים | Mystras

המדריך המקוצר לתייר

מיסטרס, אתר מורשת עולמית של אונסק”ו ביוון, היא עיר ימי ביניימית מהפנטת שבה ההיסטוריה מתעוררת לחיים בין הכנסיות, הארמונות והביצורים הביזנטים השמורים היטב, כולם על רקע גבעות ירוקות ושופעות, ומציעה מסע אחורה בזמן לאימפריה הביזנטית. מדובר באחד מאזורי הטיול הפופולאריים באזור פלופונס אליהם יוצאים סיורים מודרכים (ולכן כדאי להזמין מקום מראש, ראו כאן מספר אופציות עם אפשרות ביטול בחינם). אולם יש עוד דברים לעשות באזור למי שבוחר להגיע ליותר מיום טיול אחד, למשל לבקר במוזיאון הארכיאולוגי של העיר המאכלס אוסף מרתק של חפצים מהאזור, כולל פסלים, כלי חרס ופריטי דת, או לצאת טיול לטירת מיסטרס, השוכנת על גבעה המשקיפה על העיר העתיקה. הטיפוס מתגמל אתכם עם נוף פנורמי של האזור הכפרי שמסביב והזדמנות להעריך את היופי הטבעי של חצי האי הפלופונסוס.

כנסיה במיסטרס

אחת הכנסיות היפות במיסטרס

טיולי יום למיסטרס

מאחר ומיסטרס מהווה מוקד משיכה כה משמעותי לתיירים, ישנם מספר סיורים מאורגנים שיוצאים אל מיסטרס מאתונה. טיולי היום למיסטרס פופולאריים מאוד כיוון שהם מאפשרים הגעה נוחה ללא צורך בהשכרת רכב ו/או נסיעה בתחבורה ציבורית. ישנן מספר אפשרויות לסיורים אילו, חלקם יתמקדו במיסטרס בלבד, וחלקם ילוו בנקודת עניין אחת או שתיים נוספות או זמן חופשי. טיולי היום לרוב ישלבו ביקור ביעדים מפורסמים נוספים בחצי האי פלופונס דוגמת נאפפילו ואפידאורוס. בשל הפופולאריות של הסיורים הללו מומלץ להבטיח את מקומכם מראש (ראו כאן מספר אפשרויות עם ביטול בחינם), בקיץ כדאי להזמין אפילו כמה שבועות מראש.

נאפפליו

סיורי יום רבים יכללו ביקור גם בנאפפילו

איך מגיעים למיסטרס

ישנן כמה דרכים בהן ניתן להגיע למיסטרס באופן מאורגן או עצמאי.

הגעה בסיור יומי מאורגן – הדרך המפנקת והמסקרנת (אבל היקרה)

ניתן כאמור להגיע למיסטרס כחלק מטיול יום מאורגן מאתונה (למשל סיור פופולארי זה). זו אופציה יקרה אומנם, ומאפשרת פחות גמישות מאחר ומוגבלים בזמן בו מבלים במיסטרס, אבל זו אופציה נוחה ופופולארית מאוד, ולכן כדאי להזמין מקום מראש, במיוחד בקיץ.

איך מגיעים למיסטרס בתחבורה ציבורית – הדרך הזולה

כדי להגיע בתחבורה ציבורית למיסטרס, צריך להגיע קודם כל לעיר הגדולה הסמוכה ספרטה (sparti), כאשר ישנם אוטובוסים היוצאים ממסוף האוטובוסים קיפיסוס באתונה והנסיעה אורכת כ-3.5 עד 4.5 שעות, תלוי במסלול האוטובוס. בנוסף, ניתן להגיע קלמטהכאשר הנסיעה מקלמטה ל-לספרטה נמשכת כשעתיים עד 2.5 שעות. מספרטה ניתן לקחת אוטובוס מקומי או מונית לנסיעה קצרה עד למיסטרס. ניתן לבדוק את אפשרויות ההגעה השונות, הזמנים בהם יש תחבורה ציבורית ואף להזמין כרטיסים מראש בקישור הזה (מומלץ, במיוחד בקיץ).

איך מגיעים למיסטרס עם רכב שכור – האופציה הנוחה והגמישה ביותר

אפשרות נוספת למי שרוצה להגיע באופן עצמאי למיסטרס היא להגיע עם רכב שכור, אותו לרוב שוכרים בקלמטה משם מרבית התיירים שמגיעים למקום יוצאים. אנו ממליצים מאוד להזמין רכב מראש, בעיקר לתקופת הקיץ, בשל הביקוש הרב לרכבים במיוחד לרכבים מרווחים למשפחות, רכבים אוטומטיים, ואנים וג’יפים. תוכלו להזמין בקישור הזה עם ביטול בחינם, כך שלא צריך לחשוש מההתחייבות לרכב, למי שרוצה לחסוך בעלות הרכב אנו ממליצים להזמין בקישור הזה עם הנחה בלעדית לגולשים של הכל על.

לינה במיסטרס

בקרב מי שבוחר להגיע באופן עצמי למיסטרס יש רבים שבוחרים ללון באזור, ונהנים ממה שיש למיסטרס להציע או יוצאים מכאן לטיולים נוספים באזור לאקוניה. האזור המרכזי בו תיירים רבים בוחרים לקחת מלון או דירה הוא אזור סמוך לכביש הראשי של הכפר- eo spartis mistra. כמה ממקומות הלינה המומלצים במיסטרס הם Byzantion HotelOpens in new window, Mystras InnOpens in new window, ArchontikoOpens in new window. ישנן כמובן אופציות לינה נוספות באזור, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות). למגיעים עם רכב כדאי כמובן לבחור מקום לינה שמספק חניה, למשל אחד ממקומות הלינה שבקישור הזה. למי שרוצה לחסוך בעלות הלינה אנו ממליצים להסתכל על המבצעים וההנחות למלונות בקישור הזה לראות האם יש משהו רלוונטי עבורכם.

כנסייה מימי הביניים במיסטרס

מסביב למיסטרס אזור כפרי ירוק, אפשר ללון בעיירה עצמה, ואפשר ללון גם מסביב