הידרה, יוון – סיורים מודרכים, מלונות מומלצים ואיך מגיעים | hydra

המדריך המקוצר לתייר

הידרה הוא אי יווני שליו וציורי, המתאפיין בסמטאות ציוריות צרות ומרוצפות בהן לא תוכלו למצוא רכבים כלל אך כן תוכלו למצוא חמורים ועגלות משא, חוף ים מטופח ויפיפייה שלאורכו טברנות מזמינות ואחוזות אבן אלגנטיות העומדות כעדות אילמת להיסטוריה העשירה של האי.
מדובר באחד מאזורי הטיול הפופולאריים באזור פלופונס אליהם יוצאים סיורים מודרכים (ולכן כדאי להזמין מקום מראש, ראו כאן מספר אופציות עם אפשרות ביטול בחינם). אולם יש עוד דברים לעשות באזור למי שבוחר להגיע ליותר מיום טיול אחד, למשל לטייל בנופים המחוספסים והמפרצונים המבודדים של האי ברגל או על חמור, לבקר במוזיאון הארכיונים ההיסטוריים כדי להתעמק בעבר הימי העשיר של האי, ולהתענג על המטבח המקומי בטברנות המקסימות על שפת המים המציעות פירות ים טריים ומנות יווניות מסורתיות.

האי הידרה בשקיעההאי הידרה בשקיעה

טיולי יום להידרה

מאחר והידרה מהווה מוקד משיכה כה משמעותי לתיירים, ישנם מספר סיורים מאורגנים שיוצאים אל הידרה מאתונה. טיולי היום להידרה פופולאריים מאוד כיוון שהם מאפשרים הגעה נוחה וללא צורך לדאוג להיבט הלוגיסטי של הטיול. ישנן מספר אפשרויות לסיורים אילו, חלקם יתמקדו בהידרה בלבד, וחלקם ילוו בנקודת עניין אחת או שתיים נוספות או זמן חופשי. בטיולי יום להידרה על רוב מבקרים גם באיים הסמוכים פורוס ואאגינה. באיים אלו תתבצע בדרך כלל הדרכה קצרה ולאחר מכן תקבלו זמן להסתובבות חופשית ולרחצה בחופים. ארוחת צוהריים תוגש במהלך השייט או במהלך הביקור באחד האיים. בשל הפופולאריות של הסיורים הללו מומלץ להבטיח את מקומכם מראש (ראו כאן מספר אפשרויות עם ביטול בחינם), בקיץ כדאי להזמין אפילו כמה שבועות מראש.

חוף ים בהידרה, בהם תבקרו במהלך השהות באיחוף ים בהידרה, בהם תבקרו במהלך השהות באי

איך מגיעים להידרה

ישנן כמה דרכים בהן ניתן להגיע להידרה באופן מאורגן או עצמאי.

הגעה בסיור יומי מאורגן – הדרך המפנקת והמסקרנת (אבל היקרה)

ניתן כאמור להגיע להידרה כחלק מטיול יום מאורגן מאתונה (למשל סיור פופולארי זה). זו אופציה יקרה אומנם, ומאפשרת פחות גמישות מאחר ומוגבלים בזמן בו מבלים בהידרה, אבל זו אופציה נוחה ופופולארית מאוד, ולכן כדאי להזמין מקום מראש, במיוחד בקיץ.

הגעה באופן עצמאי

בכדי להגיע לאי הידרה בתחבורה ציבורית ניתן לקחת מעבורת מנמל העיר פיראוס הסמוכה לאתונה. אורך השייט הוא בין שעה לשעתיים. ניתן לבדוק את אפשרויות ההגעה השונות, הזמנים בהם יש תחבורה ציבורית ואף להזמין כרטיסים מראש בקישור הזה (מומלץ, במיוחד בקיץ).
מאחר ומדובר באי ההגעה עם רכב שכור לא מומלצת (ובמרבית המקרים לא אפשרית או תלויה במעבורות), לכן מי מכם ששוכר רכב בפלופונס יצטרך להשאיר אותו ליד הנקודה ממנה יוצאים לשייט לאי. למידע נוסף בנושא השכרת הרכב קראו בעמודים המקיפים שלנו על השכרת רכב בפלופונס, השכרת רכב באתונה

שייט להידרה, לוקח בין שעה לשעתיים מנמל פיראוסשייט להידרה, לוקח בין שעה לשעתיים מנמל פיראוס

לינה בהידרה

בקרב מי שבוחר להגיע באופן עצמי להידרה יש רבים שבוחרים ללון באזור, ונהנים ממה שיש להידרה להציע או יוצאים מכאן לטיולים נוספים באזור ארגולידה. האזור המרכזי בו תיירים רבים בוחרים לקחת מלון או דירה הוא אזור נמל האי. כמה ממקומות הלינה המומלצים בהידרה הםמלון שלושה כוכבים Mistral Hotel, מלון דירות NESEA Boutique Apartments, והדירה Villa Sunset Hydra. ישנן כמובן אופציות לינה נוספות באזור, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות). למי שרוצה לחסוך בעלות הלינה אנו ממליצים להסתכל על המבצעים וההנחות למלונות בקישור הזה לראות האם יש משהו רלוונטי עבורכם.

נמל העיר הידרה, המקום הפופולארי ביותר ללינה עבור תייריםנמל העיר הידרה, המקום הפופולארי ביותר ללינה עבור תיירים