אדסה, יוון – סיורים מודרכים, מלונות מומלצים ואיך מגיעים | Edessa

המדריך המקוצר לתייר

מפלי אדסה (Edessa), הממוקמים במרחק של כשעה נסיעה מסלוניקי הם מרכזה של שמורת טבע מלאת מים המתאימה מאוד גם למשפחות בזכות החנייה המסודרת ושבילי הגישה הנוחים לאורך השמורה. גם העיר אדסה עצמה, בה ממוקמים המפלים, שווה ביקור של כמה שעות בזכות שלל בתי הקפה ונתיבי המים העוברים בה ואכן מטיילים רבים מגיעים אליה כחלק מטיול מתגלגל לכפרי זגוריה, ליואנינה ולמנזרים של מטאורה.

המפל הגדול באדסה (צילום: )המפל הגדול באדסה

אך לא רק מטיילים עצמאים מגיעים לאדסה, בשנים האחרונות מבקרים ישראלים רבים המגיעים למספר ימים לסלוניקי בוחרים לצאת לטיול יום מרענן במפלי אדסה המשלב בדרך כלל גם ביקור במפלי פוזאר. מדובר באחד מאזורי הטיול הפופולאריים באזור סלוניקי אליהם יוצאים סיורים מודרכים (ולכן כדאי להזמין מקום מראש, ראו כאן מספר אופציות עם אפשרות ביטול בחינם). אולם יש עוד דברים לעשות באזור למי שבוחר להגיע ליותר מיום טיול אחד, למשל ביקור בגנים הירוקים של אדסה, ביקור בגשר העתיק מהתקופה הביזנטית או סיור בעיר העתיקה של פלה – מקום הולדתו של אלכסנדר מוקדון.

הגשר הביזנטי באדסה (צילום: )הגשר הביזנטי באדסה

טיולי יום למפלי אדסה

מאחר ואדסה מהווה מוקד משיכה כה משמעותי לתיירים, ישנם מספר סיורים מאורגנים שיוצאים אל אדסה מסלוניקי. טיולי היום לאדסה פופולאריים מאוד כיוון שהם מאפשרים הגעה נוחה ללא צורך בהשכרת רכב ו/או נסיעה בתחבורה ציבורית. ישנן מספר אפשרויות לסיורים אילו, חלקם יתמקדו באדסה בלבד, וחלקם ילוו בנקודת עניין אחת או שתיים נוספות או זמן חופשי. טיולי היום לפארק מפלי אדסה משלבים לרוב גם ביקור במעיינות החמים של פוזאר וארוחת צהריים בעיר אדסה בשל הפופולאריות של הסיורים הללו מומלץ להבטיח את מקומכם מראש (ראו כאן מספר אפשרויות עם ביטול בחינם), בקיץ כדאי להזמין אפילו כמה שבועות מראש.

לינה באדסה

בקרב מי שבוחר להגיע באופן עצמי לאדסה יש רבים שבוחרים ללון באזור, ונהנים ממה שיש לאדסה להציע או יוצאים מכאן לטיולים נוספים באזור צפון יוון. האזור המרכזי בו תיירים רבים בוחרים לקחת מלון או דירה הוא אזור הכיכר המרכזית (Plateia Centrale). כמה ממקומות הלינה המומלצים באדסה הם Eternal Suites Edessa, Varosi Guesthouse, Varosi 4 Seasons. ישנן כמובן אופציות לינה נוספות באזור, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות). למגיעים עם רכב כדאי כמובן לבחור מקום לינה שמספק חניה, למשל אחד ממקומות הלינה שבקישור הזה. למי שרוצה לחסוך בעלות הלינה אנו ממליצים להסתכל על המבצעים וההנחות למלונות בקישור הזה לראות האם יש משהו רלוונטי עבורכם.

מטיילים רבים בוחרים ללון באדסה לפחות לילה אחד (צילום: )מטיילים רבים בוחרים ללון באדסה לפחות לילה אחד

איך מגיעים לאדסה

ישנן כמה דרכים בהן ניתן להגיע לאדסה באופן מאורגן או עצמאי.

הגעה בסיור יומי מאורגן – הדרך המפנקת והמסקרנת (אבל היקרה)

ניתן כאמור להגיע לאדסה כחלק מטיול יום מאורגן מסלוניקי (למשל סיור פופולארי זה). זו אופציה יקרה אומנם, ומאפשרת פחות גמישות מאחר ומוגבלים בזמן בו מבלים באדסה, אבל זו אופציה נוחה ופופולארית מאוד, ולכן כדאי להזמין מקום מראש, במיוחד בקיץ.

איך מגיעים לאדסה בתחבורה ציבורית – הדרך הזולה

ניתן לנסוע באוטובוס ישיר ממסוף האוטובוסים של סלוניקי (KTEL Macedonia) לאדסה. הנסיעה אורכת כ-1.5 עד שעתיים. אפשרות נוספת היא לקחת רכבת מתחנת הרכבת של סלוניקי לאדסה, אם כי שירותי הרכבת עשויים להיות פחות תכופים מאוטובוסים. ניתן לבדוק את אפשרויות ההגעה השונות, הזמנים בהם יש תחבורה ציבורית ואף להזמין כרטיסים מראש בקישור הזה (מומלץ, במיוחד בקיץ).

איך מגיעים לאדסה עם רכב שכור – האופציה הנוחה והגמישה ביותר

אפשרות נוספת למי שרוצה להגיע באופן עצמאי לאדסה היא להגיע עם רכב שכור, אותו לרוב שוכרים בסלוניקי משם מרבית התיירים שמגיעים למקום יוצאים. אנו ממליצים מאוד להזמין רכב מראש, בעיקר לתקופת הקיץ, בשל הביקוש הרב לרכבים במיוחד לרכבים מרווחים למשפחות, רכבים אוטומטיים, ואנים וג’יפים. תוכלו להזמין בקישור הזה עם ביטול בחינם, כך שלא צריך לחשוש מההתחייבות לרכב, למי שרוצה לחסוך בעלות הרכב אנו ממליצים להזמין בקישור הזה עם הנחה בלעדית לגולשים של הכל על.