1. עמוד הבית
  2. »
  3. יוון 2024 – המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
  4. »
  5. כרתים- המדריך המקיף לאי, יוון, 2024 | Crete
  6. »
  7. קניון סמאריה, יוון – סיורים מודרכים, מלונות מומלצים ואיך מגיעים | Samaria Gorge

קניון סמאריה, יוון – סיורים מודרכים, מלונות מומלצים ואיך מגיעים | Samaria Gorge

המדריך המקוצר לתייר

קניון סמאריה, פלא טבע השוכן בלב כרתים, מציע נופים בתוליים ועוצרי נשימה יחד עם הריגוש של ניווט באחד הערוצים השמורים והמרשימים ביותר ביוון, ערוץ בו הצוקים הנישאים, בעלי החיים והצמחייה הירוקה יוצרים חוויה בלתי נשכחת. מדובר באחד מאזורי הטיול הפופולאריים באזור כרתים אליהם יוצאים סיורים מודרכים (ולכן כדאי להזמין מקום מראש, ראו כאן מספר אופציות עם אפשרות ביטול בחינם). אולם יש עוד דברים לעשות באזור למי שבוחר להגיע ליותר מיום טיול אחד, למשל לחקור את הכפר הציורי אויה בסנטוריני, הידוע בשקיעות היפהפיות שלו, הבניינים המקסימים המסודרים, והמים הצלולים שלו, או לגלות את הפלאים ההיסטוריים של ארמון קנוסוס בכרתים, שבו התרבות המינואית העתיקה מתעוררת לחיים באמצעות חורבות שמורות היטב, ציורי קיר מורכבים ומורשת ארכיאולוגית עשירה השופכת אור על ציוויליזציה מרתקת.

טיולי יום לקניון סמאריה

מאחר וקניון סמאריה מהווה מוקד משיכה כה משמעותי לתיירים, ישנם מספר סיורים מאורגנים שיוצאים אל קניון סמאריה מהעיירה חאניה . טיולי היום לקניון סמאריה פופולאריים מאוד כיוון שהם מאפשרים הגעה נוחה ללא צורך בהשכרת רכב ו/או נסיעה בתחבורה ציבורית. ישנן מספר אפשרויות לסיורים אילו,כאשר סיורי היום ליעד הם לרוב סיורי יום מלאים הכוללים רק את הטיול בערוץ שומרון, שכן הטיול בו לרוב אורך כיום שלם בשל הפופולאריות של הסיורים הללו מומלץ להבטיח את מקומכם מראש (ראו כאן מספר אפשרויות עם ביטול בחינם), בקיץ כדאי להזמין אפילו כמה שבועות מראש.

קניון סמאריה, לרוב יקח יום מלא לחקור את כל הנפלאות הטמונות בו

איך מגיעים לקניון סמאריה

ישנן כמה דרכים בהן ניתן להגיע לקניון סמאריה באופן מאורגן או עצמאי.

הגעה בסיור יומי מאורגן – הדרך המפנקת והמסקרנת (אבל היקרה)

ניתן כאמור להגיע לקניון סמאריה כחלק מטיול יום מאורגן ממהעיירה חאניה (למשל סיור פופולארי זה). זו אופציה יקרה אומנם, ומאפשרת פחות גמישות מאחר ומוגבלים בזמן בו מבלים בקניון סמאריה, אבל זו אופציה נוחה ופופולארית מאוד, ולכן כדאי להזמין מקום מראש, במיוחד בקיץ.

איך מגיעים לקניון סמאריה בתחבורה ציבורית – הדרך הזולה

המגיעים לערוץ סמאריה לרוב התחילו יגיעו מחאניה כאשר הדרך הנפוצה והחסכונית ביותר היא להגיע באמצעות אוטובוס לכפר הסמוך אומלוס, כאשר אפשר לתפוס אוטובוס KTEL מהתחנה המרכזית של חאניה (KTEL Chania), אשר ממוקמת ליד העיר העתיקה. לוחות הזמנים של האוטובוסים עשויים להשתנות בהתאם לעונה, לכן רצוי לבדוק מראש את לוח הזמנים העדכני. ניתן לבדוק את אפשרויות ההגעה השונות, הזמנים בהם יש תחבורה ציבורית ואף להזמין כרטיסים מראש בקישור הזה (מומלץ, במיוחד בקיץ).

איך מגיעים לקניון סמאריה עם רכב שכור – האופציה הנוחה והגמישה ביותר

אפשרות נוספת למי שרוצה להגיע באופן עצמאי לקניון סמאריה היא להגיע עם רכב שכור, אותו לרוב שוכרים בהרקליון משם מרבית התיירים שמגיעים למקום יוצאים. אנו ממליצים מאוד להזמין רכב מראש, בעיקר לתקופת הקיץ, בשל הביקוש הרב לרכבים במיוחד לרכבים מרווחים למשפחות, רכבים אוטומטיים, ואנים וג’יפים. תוכלו להזמין בקישור הזה עם ביטול בחינם, כך שלא צריך לחשוש מההתחייבות לרכב, למי שרוצה לחסוך בעלות הרכב אנו ממליצים להזמין בקישור הזה עם הנחה בלעדית לגולשים של הכל על.

לינה בקניון סמאריה

בקרב מי שבוחר להגיע באופן עצמי לקניון סמאריה יש רבים שבוחרים ללון באזור, ונהנים ממה שיש לקניון סמאריה להציע או יוצאים מכאן לטיולים נוספים באזור כרתים. האזור המרכזי בו תיירים רבים בוחרים לקחת מלון או דירה הוא אזור העיירה אומלוס. כמה ממקומות הלינה המומלצים בקניון סמאריה הם Omalos Village Monastery Estate Retreat Galini Studios & Apartments

ישנן כמובן אופציות לינה נוספות באזור, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות). למגיעים עם רכב כדאי כמובן לבחור מקום לינה שמספק חניה, למשל אחד ממקומות הלינה שבקישור הזה. למי שרוצה לחסוך בעלות הלינה אנו ממליצים להסתכל על המבצעים וההנחות למלונות בקישור הזה לראות האם יש משהו רלוונטי עבורכם.