1. עמוד הבית
  2. »
  3. יוון 2024 – המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
  4. »
  5. כרתים- המדריך המקיף לאי, יוון, 2024 | Crete
  6. »
  7. ספינלונגה, יוון – סיורים מודרכים, מלונות מומלצים ואיך מגיעים | Spinalonga

ספינלונגה, יוון – סיורים מודרכים, מלונות מומלצים ואיך מגיעים | Spinalonga

המדריך המקוצר לתייר

ספינלונגה הנקרא גם ״אי המצורעים״ הוא אי קטן הממוקם ליד חופי כרתים שהתפרסם בשנים האחרונות בזכות הספר ״האי של סופיה״ שמרבית עלילתו מתרחשת על ספינלונגה. האי נחשב לאחד מהיעדים הפופולרים ביותר לטיול יום בכרתים וישנן אפשרויות שייט רבות אל ספינלונגה מאגיוס ניקולאוס (Agios Nikolaos), ומהעיירות פלאקה (Plaka) ואלונדה (Elounda). (ולכן כדאי להזמין מקום מראש, ראו כאן מספר אופציות עם אפשרות ביטול בחינם). האי עצמו שישמש לפני מאות שנים כמבצר ונציאני ולאחר מכן הפך לאי אליו הוגלו חסרי המזל שחלו בצרעת כדי לא להדביק את שאר תושבי כרתים.

לכל אפשרויות השייט לספינלונגה עם אפשרות ביטול לחצו כאן

האי ספינלונגה 2

ספינלונגה, ״אי המצורעים״

טיולי יום לספינלונגה

ניתן לבקר באי באופן עצמאי יחסית כאשר אז מומלץ להגיע לעיירה פלאקה, שם תצטרכו לשלם על שייט הלוך חזור ובנוסף לשלם על כניסה לאי. אפשרות נוספת, יקרה יותר אך גם נוחה וחוויתית יותר היא לקחת שייט דרך סיור מאורגן כאשר חלק מהסיורים יתמקדו בספינלונגה בלבד, וחלקם יכללו גם ביקור ורחצה במפרץ קולקיטה היפהייפה. בסיור מודרך בספינלונגה תראו ותלמדו על המבצר הונציאני העתיק, תבקרו בשרידי בתי המצורעים במזח בו עגנו האוניות ששלחו את החולים לאי ובבית הקברות של ספינלונגה. בחלק מאפשרויות השייט תהנו גם מארוחה ומשקאות על האונייה. בשל הפופולאריות של הסיורים הללו מומלץ להבטיח את מקומכם מראש (ראו כאן מספר אפשרויות עם ביטול בחינם), בקיץ כדאי להזמין אפילו כמה שבועות מראש.

בתי המצורעים בספינלונגה

עד שנת 1953 עוד התגוררו באי מצורעים

שייט לספינלונגה

כפי שציינו, תוכלו לצאת לשייט לספינלונגה ממספר ערים ועיירות לאורך החוף הצפון מזרחי של כרתים, סקרנו כאן את כל המקומות מהם יוצאות הפלגות.

מאגיוס ניקולאוס לספינלונגה

העיר אגיוס ניקולאוס היא אחד היעדים הפופולרים ביותר מהם יוצאת הפלגות לספינלונגה בזכות הקרבה כאשר תוכלו לבחור בין שייט הכולל רק ביקור בספינלונגה ובמפרץ קולקיטה (להזמנת השייט לחצו כאן) לבין שייט בו גם תקבלו ארוחת צהריים על החוף (להזמנת שייט לספינלונגה עם ארוחת צהריים ואפשרות ביטול לחצו כאן).

נמל אגיוס קיריקוס

מרבית סיורי השייט המאורגנים יוצאים מאגיוס ניקולאוס

מהרקליון לספינלונגה

גם מעיר הבירה של כרתים, הרקליון ישנם סיורים מודרכים לספינלונגה הכוללים איסוף מהמלון באוטובוס לעבר אגיוס ניקולאוס, ביקור בעיר עצמה ולאחר מכן הפלגה לספינלונגה (להזמנת השייט מהרקליון לספינלונגה לחצו כאן) כאשר גם מהרקליון תוכלו לשלם מעט יותר ולקבל גם ארוחת צהריים יוונית (להזמנת שייט מהרקליון עם ארוחת צהריים לחצו כאן).

מאלונדה לפינלונגה

מאלונדה, עיירת הנופש הקטנה והיוקרתית יוצאים סיורי שייט לספינלונגה, השייט הפופולרי ביותר יוצא מהנמל של אלונדה וחוץ מסיור מודרך באלונדה תהנו גם מברביקיו על הספינה וכוס יין יווני מסורתי (להזמנת שייט לספילונגה מאלונדה עם ברביקיו לחצו כאן).

אלונדה

גם מאלונדה יוצאים סיורי שייט לספינלונגה

לינה ליד ספינלונגה

בקרב מי שבוחר להגיע באופן עצמי לספינלונגה יש רבים שבוחרים ללון בעיירות פלאקה ואלונדה, מהן ניתן להפליג לאי המצורעים, אנחנו ממליצים ללון באלונדה היפה והמעניינת יותר מבין השתיים. מקומות הלינה המומלצים באלונדה הם Elounda Heights (Adults Only), Royal Marmin Bay Boutique & Art Hotel. ישנן כמובן אופציות לינה נוספות באזור, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות). למגיעים עם רכב כדאי כמובן לבחור מקום לינה שמספק חניה, למשל אחד ממקומות הלינה שבקישור הזה. למי שרוצה לחסוך בעלות הלינה אנו ממליצים להסתכל על המבצעים וההנחות למלונות בקישור הזה לראות האם יש משהו רלוונטי עבורכם.