1. עמוד הבית
  2. »
  3. יוון 2024 – המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
  4. »
  5. כרתים- המדריך המקיף לאי, יוון, 2024 | Crete
  6. »
  7. סיטיה, יוון – מלונות מומלצים, איך מגיעים ומה עושים באזור | Sitia

סיטיה, יוון – מלונות מומלצים, איך מגיעים ומה עושים באזור | Sitia

המדריך המקוצר לתייר

סיטיה (Sitia) היא עיירה מקסימה במזרח כרתים הידועה בחופיה היפים והמים הצלולים שלה. במהלך עונת התיירות שינן טיסות ישירות מישראל לסיטיה, בדומה להרקליון במרכז האי וחאניה במערב האי. תיירים מגיעים לסיטיה כדי ליהנות מהחופים המרהיבים, לבקר במנזר טופלו (Toplou Monastery) ההיסטורי ולחקור את הארכיאולוגיה המקומית במוזיאון הארכיאולוגי של סיטיה. בנוסף, העיירה מציעה אווירה רגועה ואותנטית, מסעדות מעולות ושווקים מקומיים שמעניקים חוויה תרבותית עשירה וייחודית. מרבית התיירים שמגיעים לסיטייה בוחרים ללון כאן כחלק מטיול רחב יותר בכרתים ולנים כאן לפחות ללילה אחד. הלינה באזור זה מתאימה במיוחד למי שרוצה לטייל במערב האי או לצאת לשייט לאיים סמוכים כמו קרפאתוס, סנטוריני וקאסוס. מי שרוצה רק לבקר בעיר לכמה שעות יכול להצטרף לאחד מהסיורים היומיים שיוצאים מהרקליון למזרח כרתים ועוברים בסיטיה ובמקומות נוספים כמו טופלו ויער הדקלים (פרטים והזמנה כאן).

חופי מזרח כרתים

החופים היפים של מזרח כרתים

מלונות בסיטייה

בקרב מי שבוחר להגיע לסיטייה יש רבים שבוחרים ללון באזור ללילה אחד או יותר במסגרת הטיול באזור כרתים. האזור שנחשב למרכזי ופופולארי ללינה הוא אזור כיכר קונסטנטינוס קראמאנליס (Konstantinos Karamanlis Square). כמה ממקומות הלינה המומלצים עליהם כדאי להסתכל הם Sitia Beach City Resort & Spa למחפשים מלון 5 כוכבים מפנק, Itanos למחפשים מלון 3 כוכבים, Hotel Petras Beach או Elysee Hotel למחפשים מלון פשוט ונוח, Sitia Cozy Apartment למעדיפים דירה. ישנן כמובן אופציות לינה נוספות באזור, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול בחינם – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות). למגיעים עם רכב כדאי כמובן לבחור מקום לינה שמספק חניה, למשל אחד ממקומות הלינה שבקישור הזה. למי שרוצה לחסוך בעלות הלינה אנו ממליצים להסתכל על המבצעים וההנחות למלונות בקישור הזה לראות האם יש משהו רלוונטי עבורכם.

סיטיה בלילה

יש בסיטייה מגוון אפשרויות לינה

איך מגיעים לסיטייה

ניתן להגיע לסיטייה באחת משתי דרכים – או באמצעות טיסה ישירה מישראל (טיסות אשר פועלות במהלך הקיץ כאשר התיירים בכרתים בשיאה) או באמצעות רכב אותו שוכרים בהרקליון או חאניה אליהן יש טיסות ישירות לאורך השנה. במידה ואתם מגיעים ברכב שכור אנו ממליצים מאוד להזמין רכב מראש, בעיקר לתקופת הקיץ, בשל הביקוש הרב לרכבים במיוחד לרכבים מרווחים למשפחות, רכבים אוטומטיים, ואנים וג’יפים. תוכלו להזמין בקישור הזה עם ביטול בחינם, כך שלא צריך לחשוש מההתחייבות לרכב, למי שרוצה לחסוך בעלות הרכב אנו ממליצים להזמין בקישור הזה עם הנחה בלעדית לגולשי הכל על.

מה עושים בסיטייה

מלבד לינה יש כמה דברים שאפשר לעשות בסיטיה והאזור. למשל לבלות בחוף סיטיה (Sitia Beach) המרהיב, עם המים הצלולים והחול הזהוב, לבקר במנזר טופלו (Toplou Monastery), מהמאה ה-15 הממוקם בקרבת העיירה, ומציע הצצה להיסטוריה ולתרבות המקומית או במוזיאון הארכיאולוגי של סיטייה שמציג אוצרות עתיקים מהאזור ומאפשר למבקרים ללמוד על ההיסטוריה העשירה של כרתים. עוד אטרקציה פופולארית היא ביקור במערת פלקיטה (Pelekita Cave). בנוסף, כדאי לצאת מהעיר ליעדים סמוכים כמו יער הדקלים בואי (Vai) אליו יש סיורים היוצאים מהרקליון ועוברים גם בסיטיה וגם ביער הדקלים וטופלו (פרטים והזמנה כאן), והחופים היפים בקצה המזרחי של האי. תוכלו לראות את האפשרויות השונות לפעילויות וסיורים ולהזמין עם אפשרות ביטול בחינם כאן. בנוסף ישנם כמה מקומות מומלצים בהם תוכלו לאכול, כמו מסעדת Το λιμάνι או מסעדת Inodion.

חוף הדקלים ואי כרתים

יער הדקלים – שווה לצאת מהעיר ליעדים סמוכים