1. עמוד הבית
  2. »
  3. יוון 2024 – המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
  4. »
  5. כרתים- המדריך המקיף לאי, יוון 2024 | Crete
  6. »
  7. לוטרו, יוון – מלונות מומלצים, איך מגיעים ומה אפשר לעשות באזור | Loutro

לוטרו, יוון – מלונות מומלצים, איך מגיעים ומה אפשר לעשות באזור | Loutro

המדריך המקוצר לתייר

לוטרו (Loutro) הוא כפר דייגים קטן וקסום בדרום מערב כרתים, המזכיר את הנופים של האיים הקיקלאדיים עם בתים לבנים ודלתות כחולות. הכפר שוכן במפרץ קטן ומוגן, וניתן להגיע אליו רק באמצעות הפלגה מחורה ספאקיון או פלאקיאס, שכן אין אליו גישה עם רכב. בכפר יש מספר מצומצם של חדרים להשכרה ומלונות קטנים ולא יוקרתיים, מה שתורם לקסמו הייחודי. מדובר באחד מאזורי הטיול הפופולאריים באזור כרתים אליהם יוצאים סיורים מודרכים (ולכן כדאי להזמין מקום מראש, ראו כאן מספר אופציות עם אפשרות ביטול בחינם). אולם יש עוד דברים לעשות באזור למי שבוחר להגיע ליותר מיום טיול אחד, למשל לבקר בחוף גליקה נרה (Glyika Nera) הנמצא כמה דקות הפלגה מלוטרו וידוע בזכות המים המתוקים היוצאים מהאדמה ממש על החוף. בנוסף מומלץ לטייל בעיירה חורה ספקיון ולאכול באחת המסעדות המעולות הנמצאות בה.

חוף גליקה נרה ליד לוטרו הוא אטרקציה אהובה במיוחד עבור מבקרים באזורחוף גליקה נרה ליד לוטרו הוא אטרקציה אהובה במיוחד עבור מבקרים באזור

טיולי יום ללוטרו

מאחר ולוטרו מהווה מוקד משיכה כה משמעותי לתיירים, ישנם מספר סיורים מאורגנים שיוצאים אל לוטרו מרתימנו. טיולי היום ללוטרו פופולאריים מאוד כיוון שהם מאפשרים הגעה נוחה ללא צורך בהשכרת רכב ו/או נסיעה בתחבורה ציבורית. ישנן מספר אפשרויות לסיורים אילו, חלקם יתמקדו בלוטרו בלבד, וחלקם ילוו בנקודת עניין אחת או שתיים נוספות. הסיור כולל איסוף מהמלון ונסיעה לחורה ספקיון, משם שייט בסירה לעבר הכפר לוטרו וזמן חופשי לטייל בכפר, להנות על החוף ולאכול באחת ממסעדות הדגים המפורסמות של לוטרו. בשל הפופולאריות של הסיורים הללו מומלץ להבטיח את מקומכם מראש (ראו כאן מספר אפשרויות עם ביטול בחינם), בקיץ כדאי להזמין אפילו כמה שבועות מראש.

איך מגיעים ללוטרו

ישנן כמה דרכים בהן ניתן להגיע ללוטרו באופן מאורגן או עצמאי.

הגעה בסיור יומי מאורגן – הדרך המפנקת והמסקרנת (אבל היקרה)

ניתן כאמור להגיע ללוטרו כחלק מטיול יום מאורגן מרתימנו (למשל סיור פופולארי זה). זו אופציה יקרה אומנם, ומאפשרת פחות גמישות מאחר ומוגבלים בזמן בו מבלים בלוטרו, אבל זו אופציה נוחה ופופולארית מאוד, ולכן כדאי להזמין מקום מראש, במיוחד בקיץ.

איך מגיעים ללוטרו בתחבורה ציבורית – הדרך הזולה

ראשית, יש לקחת אוטובוס מהעיר הגדולה הקרובה ביותר (הרקליון, חאניה או רתימנו) לעיירה חורה ספקיון (Chora Sfakion). קווי אוטובוס מהערים הללו לחורה ספקיון מופעלים על ידי חברת האוטובוסים KTEL, ויש לוודא את זמני הנסיעה מראש.

מהנמל של חורה ספקיון ללוטרו

מהנמל של חורה ספאקיה, יש לקחת סירה ללוטרו. מדובר בשיט קצר יחסית, שנמשך כ-20 דקות. הסירות פועלות בתדירות גבוהה במהלך היום, אבל כדאי לבדוק את לוח הזמנים כדי לתכנן את ההגעה בצורה מיטבית. ניתן לבדוק את אפשרויות ההגעה השונות, הזמנים בהם יש תחבורה ציבורית ואף להזמין כרטיסים מראש בקישור הזה (מומלץ, במיוחד בקיץ).

איך מגיעים ללוטרו עם רכב שכור – האופציה הנוחה והגמישה ביותר

אפשרות נוספת למי שרוצה להגיע באופן עצמאי ללוטרו היא להגיע עם רכב שכור, אותו לרוב שוכרים בהרקליון או חאניה משם מרבית התיירים שמגיעים למקום יוצאים. את הרכב יש להחנות בחורה ספקיון ומשם לפוס סירה ללוטרו. אנו ממליצים מאוד להזמין רכב מראש, בעיקר לתקופת הקיץ, בשל הביקוש הרב לרכבים במיוחד לרכבים מרווחים למשפחות, רכבים אוטומטיים, ואנים וג’יפים. תוכלו להזמין בקישור הזה עם ביטול בחינם, כך שלא צריך לחשוש מההתחייבות לרכב, למי שרוצה לחסוך בעלות הרכב אנו ממליצים להזמין בקישור הזה עם הנחה בלעדית לגולשים של הכל על.

בנמל של לוטרו תמצאו מספר מצומצם של מסעדות דגים נפלאותבנמל של לוטרו תמצאו מספר מצומצם של מסעדות דגים נפלאות

לינה בלוטרו

בקרב מי שבוחר להגיע באופן עצמי ללוטרו יש רבים שבוחרים ללון באזור, ונהנים ממה שיש ללוטרו להציע או יוצאים מכאן לטיולים נוספים באזור כרתים. האזור המרכזי בו תיירים רבים בוחרים לקחת מלון או דירה הוא אזור הנמל של לוטרו. כמה ממקומות הלינה המומלצים בלוטרו הם Molos Apartments, Daskalogiannis Hotel, Protopapas Rooms, Kyma. ישנן כמובן אופציות לינה נוספות באזור, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות). למגיעים עם רכב כדאי כמובן לבחור מקום לינה שמספק חניה, למשל אחד ממקומות הלינה שבקישור הזה. למי שרוצה לחסוך בעלות הלינה אנו ממליצים להסתכל על המבצעים וההנחות למלונות בקישור הזה לראות האם יש משהו רלוונטי עבורכם.