1. עמוד הבית
  2. »
  3. יוון 2024 – המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
  4. »
  5. כרתים- המדריך המקיף לאי, יוון, 2024 | Crete
  6. »
  7. חוף באלוס, יוון – סיורים מודרכים, מלונות מומלצים ואיך מגיעים | Balos Beach

חוף באלוס, יוון – סיורים מודרכים, מלונות מומלצים ואיך מגיעים | Balos Beach

המדריך המקוצר לתייר

לגונת באלוס שבמערב האי כרתים (יוון) היא היא פיסת גן עדן עלי אדמות– תערובת של חול לבן ומי טורקיז תחת החיבוק החם של השמש של כרתים. חוף באלוס מציע מפלט שליו בתוך היופי הבתולי של הטבע, והביקור הוא חובה לכל מטייל המבקש לחוות את הנוף הבראשיתי של כרתים. מדובר באחד מאזורי הטיול הפופולאריים באזור כרתים אליהם יוצאים סיורים מודרכים (ולכן כדאי להזמין מקום מראש, ראו כאן מספר אופציות עם אפשרות ביטול בחינם). אולם יש עוד דברים לעשות באזור למי שבוחר להגיע ליותר מיום טיול אחד, למשל לצלול ולשנרקל במים הצלולים של הלגונה, לבקר במבצר גרמווסה הסמוך (Gramvousa Fortress) ולטייל בשבילים המצויים באזור.

חוף באלוס בכרתיםחוף באלוס בכרתים

טיולי יום לחוף באלוס

מאחר וחוף באלוס מהווה מוקד משיכה כה משמעותי לתיירים, ישנם מספר סיורים מאורגנים שיוצאים אל חוף באלוס מהעיירות חאניה וקיסאמוס. טיולי היום לחוף באלוס פופולאריים מאוד כיוון שהם מאפשרים הגעה נוחה ללא צורך בהשכרת רכב ו/או נסיעה בתחבורה ציבורית. ישנן מספר אפשרויות לסיורים אילו, חלקם יתמקדו בחוף באלוס בלבד, וחלקם ילוו בנקודת עניין אחת או שתיים נוספות או זמן חופשי. ברוב טיולי היום שטים לחוף באלוס ומתרחצים במשך כמה שעות במים הצלולים של הלגונה. לאחר מכן לרוב מבקרים במבצר גרמווסה הונציאני (Gramvoussa fortress). טיולי היום ילוו לרוב בארוחת צוהריים על הסיפון או בחוף. בשל הפופולאריות של הסיורים הללו מומלץ להבטיח את מקומכם מראש (ראו כאן מספר אפשרויות עם ביטול בחינם), בקיץ כדאי להזמין אפילו כמה שבועות מראש.

מבצר גרמווסה הסמוך לחוף באלוסמבצר גרמווסה הסמוך לחוף באלוס, בו מבקרים ברבים מטיולי היום

איך מגיעים לחוף באלוס

ישנן כמה דרכים בהן ניתן להגיע לחוף באלוס באופן מאורגן או עצמאי.

הגעה בסיור יומי מאורגן – הדרך המפנקת והמסקרנת (אבל היקרה)

ניתן כאמור להגיע לחוף באלוס כחלק מטיול יום מאורגן ממהעיירות חאניה וקיסאמוס (למשל סיור פופולארי זה). זו אופציה יקרה אומנם, ומאפשרת פחות גמישות מאחר ומוגבלים בזמן בו מבלים בחוף באלוס, אבל זו אופציה נוחה ופופולארית מאוד, ולכן כדאי להזמין מקום מראש, במיוחד בקיץ.

הגעה לכרתים

בכדי להגיע לחוף באלוס יש קודם כל להגיע לאי כרתים בעזרת טיסה לשדה התעופה בהרקליון (לפרטים נוספים והזמנת כרטיסי טיסה עם שירות לקוחות בעברית) או בעזרת מעבורת מיוון (לפרטים נוספים והזמנת כרטיסים לחצו כאן). מהרקליון אין תחבורה ציבורית לחוף באלוס, וניתן להגיע אליה בעזרת מונית’ טיול מאורגן או בעזרת רכב שכור.

איך מגיעים לחוף באלוס עם רכב שכור – האופציה הנוחה והגמישה ביותר

אפשרות נוספת למי שרוצה להגיע באופן עצמאי לחוף באלוס היא להגיע עם רכב שכור, אותו לרוב שוכרים בהרקליון משם מרבית התיירים שמגיעים למקום יוצאים. אנו ממליצים מאוד להזמין רכב מראש, בעיקר לתקופת הקיץ, בשל הביקוש הרב לרכבים במיוחד לרכבים מרווחים למשפחות, רכבים אוטומטיים, ואנים וג’יפים. תוכלו להזמין בקישור הזה עם ביטול בחינם, כך שלא צריך לחשוש מההתחייבות לרכב, למי שרוצה לחסוך בעלות הרכב אנו ממליצים להזמין בקישור הזה עם הנחה בלעדית לגולשים של הכל על.

מעבורת לאי כרתים, אחת מן הדרכים להגיע לאימעבורת לאי כרתים, אחת מן הדרכים להגיע לאי

לינה בחוף באלוס

בקרב מי שבוחר להגיע באופן עצמי לחוף באלוס יש רבים שבוחרים ללון באזור, ונהנים ממה שיש לחוף באלוס להציע או יוצאים מכאן לטיולים נוספים באזור כרתים. האזור המרכזי בו תיירים רבים בוחרים לקחת מלון או דירה הוא אזור העיירה Kissamos. כמה ממקומות הלינה המומלצים בחוף באלוס הם מלון שלושה כוכבים Balos Beach, מלון שלושה כוכבים Panorama Hotel, מלון Kalami Rooms & Apartments ומלון Kaliviani Traditional Hotel. ישנן כמובן אופציות לינה נוספות באזור, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות). למגיעים עם רכב כדאי כמובן לבחור מקום לינה שמספק חניה, למשל אחד ממקומות הלינה שבקישור הזה. למי שרוצה לחסוך בעלות הלינה אנו ממליצים להסתכל על המבצעים וההנחות למלונות בקישור הזה לראות האם יש משהו רלוונטי עבורכם.

חניה, אחת מהעיירות במערב כרתים בה לנים חלק מהמבקרים בחוף באלוס. מכאן ישנם הרבה טיולי יום ליעדחניה, אחת מהעיירות במערב כרתים בה לנים חלק מהמבקרים בחוף באלוס. מכאן ישנם הרבה טיולי יום ליעד