השכרת רכב ביואנינה (2024) – המידע שיחסוך לכם כסף וטעויות

עדכון יולי, 2024

הקיץ הינו שיא עונת התיירות ואיתו מגיעים תיירים רבים ובהתאם לכך רמת הביקוש לרכבים יואנינה היא גבוהה ביותר בהשוואה אל עונות השנה האחרות, וישנם ימים רבים שבהם אין אפשרות למצוא רכבים בקטגוריות נפוצות - למשל רכב משפחתי. אומנם בימים הללו אפשר למצוא רכבים פחות מבוקשים (בעיקר למי שגמיש), אך למי שמתכנן טיול עם רכב שכור בחודש יולי או בחודש הבא, מומלץ מאוד להזמין כבר היום. לחצו כאן להשכרה מתוך מגוון רכבים עם אפשרות ביטול | לחצו כאן להשכרת רכב עם 10% הנחה בפלופונס.

המדריך המקוצר לשוכרים רכב ביואנינה

רבים מהתיירים שמגיעים לחופשה של מספר ימים ביואנינה בוחרים לשכור רכב כחלק מהחופשה שלהם ביוון. למי שמתכנן טיול עירוני רכב שכור פחות מתאים ולרוב יהווה נטל, אבל למי שרוצה להנות גם מהמרחבים, הנופים והמקומות הפחות נגישים באזור יואנינה, החופים המערביים של צפון יוון או אפילו להרחיק ולהגיע לאלבניה רכב שכור הוא הדרך הנוחה ביותר לעשות זאת. אפשר למצוא תחנות השכרת רכב ביואנינה אשר מרוכזות בשדה התעופה וביציאה הדרומית מהעיר.
שימו לב כי הביקוש לרכבים ביואנינה גבוה, לכן אנו ממליצים לבצע את ההזמנה מראש, אפילו מספר שבועות או חודשים מראש (תלוי בעונה בה אתם מגיעים ליואנינה). במידה ואתם חוששים מההתחייבות תוכלו לבצע הזמנה עם אפשרות ביטול בחינם בקישור הזה. אנו ממליצים על הזמנה זמן רב מראש במיוחד כאשר מדובר על חופשה בקיץ או אם אתם מחפשים רכב מרווח שמתאים למשפחה, ג’יפ, ואן ורכבים אוטומטיים – שכן הביקוש עבורם גבוה וההיצע נמוך. במידה ומספיק לכם רכב ידני וקטן אפשר לעשות הזמנה במועד קרוב יותר לחופשה, אולם גם במקרה זה נמליץ להזמין מראש ולא לעשות את ההזמנה בתחנת ההשכרה ביואנינה. הזמנה מראש תאפשר לכם גם לערוך השוואה בין הרכבים השונים וגם תוכלו להזמין רכבים בהנחה – למשל בקישור הזה עם 10 % הנחה בלעדית לגולשים של הכל על.

פארגה

עבור מי שרוצה להגיע לפראגה ושאר ערי החוף של צפון יוון רכב שכור הוא האפשרות הטובה ביותר

האם צריך לשכור רכב ביואנינה?

מרבית התיירים שמגיעים ליואנינה מגיעים לימים מועטים בלבד. כל עוד אתם מטיילים בעיר עצמה, אין צורך בהשכרת רכב, אפילו להפך – הרכב יגביל ויעיק. ישנה בעיית חניה לא פעם, וישנם אזורים תיירותים אליהם לא מורשים להיכנס רכבים פרטיים, מה שהופך את התניידות עם רכב שכור לבעייתית ולא כדאית. מה גם שמומלץ להתנייד ביואנינה ברגל. יחד עם זאת, מרבית התיירים בוחרים לצאת מהעיר לפחות ליום אחד למרחב סביב יואנינה, ובמקרים אלו מומלץ מאוד לשכור רכב ליום או יומיים ולצאת איתו ליעדים מחוץ לעיר, אליהם פעמים רבות ההגעה עם תחבורה ציבורית אינה נוחה ואידיאלית ורכב שכור הוא הפתרון הטוב והנוח ביותר לעשות זאת.

כביש אגרה יואנינה

כביש אגרה מיואנינה – היא מחוברת היטב עם כבישים לכל היעדים המרכזיים בצפון יוון

טיפים להשגת המחיר הטוב ביותר לרכב ביואנינה

  • ההמלצה הטובה ביותר היא להזמין רכב מראש ולא לחכות לדקה ה-90. אם תחכו עם השכרת הרכב עד שתגיעו ליואנינה לא רק שיתכן שלא ישארו רכבים, אלא גם המחירים לא יהיו נמוכים יותר. אפשר להזמין בקישור הזה רכבים עם אפשרות ביטול, ככה שתוכלו להיות בראש שקט אבל גם להשאיר מקום לשינויים במידה ותוכנית הטיול שלכם ביוון תשתנה או אם תמצאו הצעה טובה יותר לרכב.
  • חפשו הנחות להשכרת רכבים, למשל הנחה בלעדית לגולשי הכל על בקישור הזה של 10%, הנחה שהופכת למשמעותית מאוד כאשר שוכרים את הרכב למספר ימים ועלות ההשכרה גבוהה.
  • חשבו איפה אפשר לצמצם. תמיד חשוב להבין איזה רכב בדיוק אתם צריכים ובכך לא להוציא יותר מידי (ולחילופין לא להתנייד עם רכב חלש או קטן מידי). רכב עם הילוכים יהיה זול יותר, כך גם רכב קטן וכדומה (אם אתם זוג, רכב מקטגוריית רכבים קטנים יכול להספיק לכם). אם אתם לא מטפסים יותר מידי להרים, ואין לכם כוונה להגיע לאזורים הגבוהים יותר של האלפים בדרכים שאינן סלולות, אין צורך ברכב גדול וחזק מידי. אם אתם יותר מזוג וכו’ אל תתפשרו על גודל הרכב ועוצמתו, זה יכול מאוד לפגוע לכם בטיול.
  • ברכבי לואו-קוסט רבים יכולה להיות הגבלת קילומטרז’ על ההשכרה (לרוב בין 150 ל-300 קילומטרים ליום), אם אתם לא מתכננים לעבור את כמות הקילומטרים הזו, כמו רוב התיירים שמטיילים ביואנינה מעולה, זה יחסוך לכם מעלות הרכב, אם יש סיכוי אפילו קטן שתצטרכו לחרוג מהגבלה זו, למשל טיול לאורך כלל יוון או מעבר למדינות שכונות מומלץ לא להתפתות למחיר הנמוך שיכול לקפוץ משמעותית.
  • חשבו היכן כדאי לחסוך והיכן לא – למגיעים בחורף למשל חשוב לשים לב שחברת ההשכרה מספקת צמיגי שלג וכי אתם מכוסים מבחינת ביטוח. מרבית הנהגים הישראלים לא רגילים לנהוג בכבישים מושלגים, ולכן במקרים כאלו עדיף לשלם מעט יותר על ההשכרה עצמה מאשר לשלם הרבה יותר במידה וחלילה נעשה נזק.

מכוניות בשלג יואנינה

החורף ביואנינה גשום מאוד ומושלג, וכדאי לוודא שהרכב השכור מתאים לכך

לקיחת רכב ביואנינה והחזרתו במקומות אחרים

לקיחת רכב מתחנה אחת והחזרתו בתחנה שניה תלווה בתוספת תשלום. במידה ומדובר בשתי תחנות באותה עיר (למשל רכב שנלקח בשדה והוחזר במרכז העיר או להיפך) התוספת תהיה נמוכה. לקיחה והחזרה באותה מדינה, למשל לקיחת רכב ביואנינה והחזרתו בפרבזה תלווה בתוספת יקרה יותר, כאשר התוספת הגדולה ביותר תהייה לקיחה והחזרה בשתי מדינות שונות, למשל החזרת הרכב באלבניה – לעיתים עדיף להחזיר את הרכב ביוון לעבור את הגבול למדינה השכנה ברכבת או תחבורה ציבורית לעיר שכנה ושם לקחת רכב אחר להמשך הטיול.

תחנות איסוף רכבים ביואנינה

ישנם כמה אזורים בהם מרוכזות תחנות השכרת הרכב ביואנינה. אזורי השכרת הרכב המרכזיים אשר אליהם מגיעים מרבית התיירים הם שדה התעופה וביציאה הדרומית מהעיר. בין חברות השכרת הרכב אשר מציעות רכבים באזורים אלו ניתן למנות את Avis, Budget ו-Hertz. מומלץ לבחור את תחנת השכרת הרכב בהתאם לשעות הפעילות שלה (לתחנות ההשכרה השונות יש לפעמים שעות פעילות שונות) ובהתאם למגוון הרכבים שמציעות.

התניידות וחניה ביואנינה

ברוב חלקי העיר ההתניידות נוחה ויש חניה, אך בשיא עונת התיירות מורגש עומס של תיירים ורכבים, ולכן מומלץ להחנות את הרכב באזורים פריפריאלים יותר או לבחור מלון המציע גם חניה, אך קחו בחשבון שמלונות אלו לא פעם יקרים יותר ולעיתים גם דורשים תשלום נוסף בעבור החנייה. במידה ואתם מגיעים ליואנינה עם רכב אנו ממליצים על חנייה בחניונים מוסדרים – גם מבחינת שמירה וביטחון על הרכב וגם על מנת להימנע מאפשרויות לקבל כנסות בשל חניה במקומות אסורים. אנו מציעים לבדוק את האפשרות לחנות בPirsinela Garage במרכז העיר או NEON PARKING בסמוך לאגם.

השכרת רכב בשדה התעופה של יואנינה

אפשרות פופולארית היא לשכור רכב כבר בשדה התעופה של יואנינה (Ioannina National Airport‬‏) וכך להתחיל מיד את הטיול עם הרכב השכור. מבחינת לקיחת הרכב השכור – הדבר תלוי בשעות הפעילות של תחנות ההשכרה. במידה והטיסה שלכם עתידה לנחות בשעות אחר הצהריים המאוחרות או שעות הערב מומלץ לוודא שחברת ההשכרה תמתין לכם גם במקרה של עיכוב בטיסה. חברות גדולות לרוב יותר מקפידות על כך, אך חברות לואו קוסט עשויות לדרוש מכם להגיע לאסוף את הרכב ביום למחרת (ואז תיאלצו למצוא מקום לינה ליד שדה התעופה ברגע האחרון). מבחינת החזרת הרכב השכור בשדה התעופה מרבית החברות מאפשרות להחזיר את הרכב בכל שעה – מומלץ לצלם אותו בשעת ההחזרה אם אתם מחזירים בלילה, גם אם עשיתם ביטוח הכולל ביטול השתתפות עצמית.

שדה תעופה יואנינה

רבים בוחרים לשכור את הרכב כבר בשדה התעופה (צילום: Mboesch, רישיון)

שאלות נפוצות על השכרת רכב ביואנינה

אם מטיילים רק ביואנינה אין צורך ברכב שכור וניתן להתנייד באופן נוח עם תחבורה ציבורית. השכרת רכב מומלצת בעיקר במידה בה רוצים לצאת מהעיר למרחבים סביבה אליהם אין תחבורה ציבורית יעילה, או אם מגיעים כבר עם רכב כחק מטיול באזור.

ההתניידות עם רכב ביואנינה אפשרית ויחסית נוחה, אך בעיר עצמה עדיף להתנייד ברגל במידת האפשר מאחר וזה יותר נוח.

יחסית יש הרבה חניונים ביואנינה, כך שאפשר למצוא איפה לחנות את הרכב השכור (אנו ממליצים תמיד להתמש בחניונים מוסדרים כדי להימנע מדו"חות אפשריים), אך בכל זאת מומלץ לחפש מקום לינה שמציע גם חנייה לשהייה נוחה יותר עם הרכב.

מפת תחנות השכרת רכב ביואנינה