חוף קלפטיקו, יוון – סיורים מודרכים, מלונות מומלצים ואיך מגיעים | Kleftiko Beach

המדריך המקוצר לתייר

חוף קלפטיקו במילוס (יוון) הוא פנינה נסתרת של צוקי קירטון לבנים וחלקים ומים צלולים בצבע טורקיז. החוף נגיש רק באמצעות סירה, אך הוא נחשב לאטרקציה פופולארית ביותר בקרב המבקרים באי מילוס. החוף הוא בהחלט מפלאי האי ומראה צוקי הקירטון על מי הים הכחלחלים הוא אחד מסמלי האי. מדובר באחד מאזורי הטיול הפופולאריים באזור מילוס אליהם יוצאים סיורים מודרכים (ולכן כדאי להזמין מקום מראש, ראו כאן מספר אופציות עם אפשרות ביטול בחינם). אולם יש עוד דברים לעשות באזור למי שנמצא באזור, למשל לבקר בחוף היפייפה גרונטס (Paralia Gerontas), לסייר במערות הימיות של סיקיה (Sikia Cave) ולבקר במנזר סידריאנוס המסקרן (Monastery of St. John Siderianos).

תצורות הסלע היפות של צוקי קלפטיקותצורות הסלע היפות של צוקי קלפטיקו

טיולי יום לחוף קלפטיקו

מאחר וחוף קלפטיקו מהווה מוקד משיכה כה משמעותי לתיירים, ישנם מספר סיורים מאורגנים שיוצאים אל חוף קלפטיקו מאדאמאס או אדאמאנטאס (Adamantas). טיולי היום לחוף קלפטיקו פופולאריים מאוד כיוון שהם הדרך היחידה להגיע לחוף זה! ישנן מספר אפשרויות לסיורים אילו, חלקם יתמקדו בחוף קלפטיקו בלבד, וחלקם ילוו בנקודת עניין אחת או שתיים נוספות או זמן חופשי. רוב סיורי היום יתרכזו רק במפרצי קלפטיקו ויכללו ביקור במקום וארוחת צהריים על כלי השייט. חלק מהסיורים יבקרו גם באטרקציות נוספות כמו מערות סיקיה והאי פוליאגוס (Poliegos). בשל הפופולאריות של הסיורים הללו מומלץ להבטיח את מקומכם מראש (ראו כאן מספר אפשרויות עם ביטול בחינם), בקיץ כדאי להזמין אפילו כמה שבועות מראש.

כלי שייט בחופי האי פוליאגוס, אליו מפליגים בחלק מטיולי היוםכלי שייט בחופי האי פוליאגוס, אליו מפליגים בחלק מטיולי היום

איך מגיעים לחוף קלפטיקו

הגעה בסיור יומי מאורגן

ניתן להגיע לחוף קלפטיקו רק כחלק מטיול יום מאורגן מאדאמנטאס (Adamantas) (למשל סיור פופולארי זה). שייט מאורגן לקלפטיקו היא אופציה נוחה ופופולארית מאוד, ולכן כדאי להזמין מקום מראש, במיוחד בקיץ.

התניידות במילוס עם רכב שכור

במילוס אין ממש תחבורה ציבורית, ובמידה ותרצו להתנייד לבד באי תצטרכו לקחת רכב שכור. תוכלו להזמין בקישור הזה עם ביטול בחינם, כך שלא צריך לחשוש מההתחייבות לרכב, למי שרוצה לחסוך בעלות הרכב אנו ממליצים להזמין בקישור הזה עם הנחה בלעדית לגולשים של הכל על.

נמל אדאמאנטאס, העיירה הגדולה במילוס ממנה יוצאים רוב ההפלגות לקלפטיקונמל אדאמאנטאס, העיירה הגדולה במילוס ממנה יוצאים רוב ההפלגות לקלפטיקו

לינה באזור של חוף קלפטיקו (מערב מילוס)

כמה ממקומות הלינה המומלצים במערב האי מילוס הם מלון שלושה כוכבים Hotel Milos Sea Resort, הדירה Maistrali ודירות Sarantis Suites & Apartments. ישנן כמובן אופציות לינה נוספות באזור, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות). למגיעים עם רכב כדאי כמובן לבחור מקום לינה שמספק חניה, למשל אחד ממקומות הלינה שבקישור הזה. למי שרוצה לחסוך בעלות הלינה אנו ממליצים להסתכל על המבצעים וההנחות למלונות בקישור הזה לראות האם יש משהו רלוונטי עבורכם.
למי שמתעניין בעמוד זה כדאי לקרוא גם: