1. עמוד הבית
 2. »
 3. יוון 2024 – המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
 4. »
 5. אתונה- מה עושים ואיפה ישנים בבירת יוון, , 2024 | Athens
 6. »
 7. אתרים ואטרקציות באתונה
 8. »
 9. אוטובוס התיירים של אתונה – כרטיסים בהנחה והמדריך המקיף ביותר בעברית | Hop-on Hop-off Tours

אוטובוס התיירים של אתונה – כרטיסים בהנחה והמדריך המקיף ביותר בעברית | Hop-on Hop-off Tours

עדכון קיץ 2024

הקיץ הוא שיא עונת התיירות באתונה והדבר מורגש ברחובות העיר ובאתרים המרכזיים והפופולאריים. האפשרות הנוחה ביותר לראות את כל נקודות העניין המרכזיות, כמו האקרופוליס היא בנסיעה באוטובוס התיירים של העיר. כך תוכלו לראות את המקומות שאסור לפספס מהקומה המוצלת של האוטובוס, או מהקומה העליונה והפתוחה (כדאי לקחת כובע או להירמח בקרם הגנה לנסיעה ממושכת בקומה העליונה בימים החמים). ניתן לרכוש כרטיסים בעיר עצמה, אך לעיתים יש תור לרכישת הכרטיס, כדי להימנע מכך כדאי לרכוש כרטיס מראש ולעלות ישר לאוטובוס. להזמנת כרטיסים מראש לאוטובוס התיירים של אתונה: בקישור הזה עם 5% הנחה (קוד קופון HAKO5) | בקישור הזה עם אפשרות ביטול בחינם

אוטובוס התיירים של אתונה בכמה מילים

בירתה של יוון, אתונה, גובלת מכל צדדיה בערים נוספות, היא מלאה במבנים בעלי שם העומדים אלפי שנים, רחובות עתיקים ונוף ייחודי המעניקים לה כולם קסם מיוחד והופכים אותה מדי שנה ליעד אהוב ומתוייר. העיר אינה גדולה במיוחד, אך מי שזמנו קצוב בה ואינו מעוניין בהליכה רגלית, מוזמן לקפוץ לאחד מקווי האוטובוס Hop-On-Hop-Off ולהתרשם מהעיר ומאתריה. קווי האוטובוס השונים מאפשרים חווית היכרות עם אתונה בצורה נעימה ונוחה, עם מיזוג אוויר והדרכה מפורטת על העיר בלי לקיים מרדף מתמשך אחרי תחבורה ציבורית. התחנות אליהן האוטובוסים מגיעים הן תחנות אייקוניות ברחבי העיר כמו מוזיאון האקרופוליס הנודע ומקדש זאוס העתיק. ניתן בכל נקודה לרדת מהאוטובוס, להסתובב ולהתרשם באתרים בעצמכם ולעלות חזרה על קו האוטובוס הבא אחריו. האוטובוס נעים לנסיעה ומהווה חוויה ייחודית בפני עצמו, בעיקר הנסיעה בקומה העליונה הפתוחה עם אוויר נעים ונוף ייחודי.

תיירים על אוטובוס התיירים בברליןאוטובוס התיירים באתונה – דרך מעולה לראות את אתרי העיר במהירות

מחפשים אטרקציה ייחודית באתונה? אנו ממליצים על סיור עצמאי בעברית בליווי אפליקציה וסרטונים. כך תוכלו לעשות את הסיור בקצב שלכם, עם הדרכה מקצועית בעברית וכל זה במחיר נמוך יותר מאשר סיור עם מדריך בשטח. באפליקציה תוכלו לעקוב באופן מדויק אחר המסלול והתחנות, ובכל תחנה לצפות בהדרכה מקצועית על המקום.

אם אתם רוצים סיור מעמיק עם מדריך צמוד דובר עברית שילווה אתכם בנופים, הטעמים והתרבות המרתקת של יוון יש מגוון סיורים בעברית בקישור הזה. מסיורים בעיר עצמה – סיורים קולינריים וסיור להכרת העיר, ועד סיורים היוצאים לריביירה של אתונה ונאפפליו המקסימה.

מה רואים באוטובוס התיירים של אתונה?

קווי האוטובוס מחולקים למסלולים שונים המצטלבים לאורכם בנקודות שונות. סך כל נקודות העצירה הוא כ-40, זמן נסיעה ממוצע לאורך מסלול הוא כשעה-שעה וחצי ותדירות האוטובוסים בממוצע היא כ30 דקות ומשתנה בעונת הקיץ בשיא תקופת התיירות. המסלולים הקיימים בעיר ומחוצה לה הם אדום, ירוק, סגול וצהוב כאשר בחלקם ניתנת הדרכה פרונטלית ובחלקם הדרכה מוקלטת המתואמת עם מסלול הנסיעה של האוטובוס, ההדרכה מועברת בשפות רבות ביניהן אנגלית, יוונית, צרפתית, ספרדית, עברית ועוד שפות שונות בהתאם לצבע המסלול והאוטובוס. המסלול האדום הוא מסלול מתוייר מאוד בקרב מבקרי העיר והוא מציג את הנקודות האייקוניות ביותר שכל תייר חייב לראות בעיר אתונה עצמה. בין האתרים לאורך המסלולים השונים ניתן למצוא את מוזיאון האקרופוליס (Acropolis Museum), המוזיאון הלאומי לארכיאולוגיה (National Archaeological Museum) או מוזיאונים נוספים המציגים את האמנות והתרבות לאורך השנים במדינה, מקדש זאוס (Temple of Zeus), האקרופוליס (Acropolis) ועוד מבנים היסטוריים שמספקים הצצה לגבי עברה המפואר של העיר ועוד נקודות רבות. שאר המסלולים משלבים נסיעה לפיראוס או לקו החוף יחד עם נקודות נוספות בדרך.

מוזיאון האקרופוליס, אתונהמוזיאון האקרופוליס באתונה – אחת מהתחנות המרכזיות של אוטובוס התיירים בעיר

בגלל שאתונה אינה עיר גדולה במיוחד, גם אם נקודת העצירה של האוטובוס אינה צמודה לאתר שאותו חיפשתם הוא בוודאי לא רחוק וניתן להגיע אליו בהליכה רגלית. התיירים שמגיעים לאתונה וסקרנים על עברה וודאי ייהנו מהנסיעה באוטובוס והנופים, ובמיוחד אוהבי האדריכלות וההיסטוריה שמעוניינים לראות את מבני העיר ולהתרשם מהם.

אחת התחנות האייקוניות- מוזיאון האקרופוליסאחת התחנות האייקוניות- מוזיאון האקרופוליס

אוטובוס התיירים עוצר גם במקדש זאוסאוטובוס התיירים עוצר גם במקדש זאוס

כרטיסים לאוטובוס התיירים של אתונה

קיימים מספר סוגי כרטיסים לאוטובוס התיירים של אתונה. ההמלצה שלנו כדי לשמור על ראש שקט היא להזמין מראש כך לא תצטרכו לרדוף אחרי תחנות מודיעין ותוכלו להבטיח את מקומכם בתאריך ובשעה שתבחרו. קנייה מראש מומלצת בעיקר בתקופת הקיץ העמוסה בתיירים יותר מהרגיל. שימו לב שילדים מתחת גיל 5 אינם זקוקים לכרטיס.

כרטיסי נסיעה במסלול הצהוב:

כרטיס נסיעה זה מאפשר לכם להשתמש בשירותי קו האוטובוס למשך יומיים במחיר של יום אחד, והוא מומלץ למבקרים המעוניינים לקבל זווית כוללת על העיר בפרק זמן קצר. המסלול של האוטובוס עובר באתונה, פיראוס והחופים. לסיור זה מתווספת אפשרות לסיור מודרך רגלית באזור האקרופוליס והגניים הלאומיים, הסיור כלול במחיר.

את הכרטיסים ניתן לרכוש באתר הרשמי של החברה, או לחלופין ניתן לרכוש כרטיס המאפשר דילוג על תור ההמתנה בעת הצורך, ואפשרות ביטול בחינם.

לרכישת כרטיס נסיעה במסלול הצהוב עם אפשרות ביטול בחינם- לחצו כאן

כרטיס נסיעה קלאסי במסלול האדום:

כרטיס נסיעה זה מאפשר לכם להשתמש בשירותי קו האוטובוס למשך 24 שעות, והוא מומלץ למבקרים המעוניינים לקבל זווית כוללת על העיר בפרק זמן קצר. את הכרטיס ניתן לרכוש באתר הרשמי, או בקישור המצורף הכולל אפשרות של ביטול בחינם במידת הצורך.

לרכישת כרטיס נסיעה קלאסי במסלול האדום עם אפשרות ביטול בחינם- לחצו כאן

כרטיסי נסיעה משודרגים במסלול האדום:

כרטיסים אלו משדרגים את חווית הנסיעה וכוללים בתוכם אתרים מחוץ לעיר אתונה, ומומלצים למי שמעוניין להגיע מחוץ לעיר ולחוות את הנסיעה בקו החוף.

את הנסיעה במסלול האדום ניתן לשדרג למסלול אתונה-פיראוס או אתונה-חופי הריביירה. הכרטיס תקף ל24 שעות והוא זמין בעונת התיירות בין החודשים אפריל לאוקטובר.

בנוסף, ניתן לשדרג את הכרטיס למסלול שכולל את שלושת היעדים אתונה-פיראוס-חופי הריביירה, וניתן לרכוש כרטיס ל24 שעות או ל72 שעות לבחירתכם, גם כן בחודשי התיירות אפריל עד אוקטובר.

את הכרטיסים ניתן לרכוש באתר הרשמי של החברה, או לחלופין ניתן לרכוש כרטיס המאפשר ביטול בחינם במידת הצורך.

לרכישת כרטיסי נסיעה משודרגים במסלול האדום עם אפשרות ביטול בחינם- לחצו כאן

כרטיס נסיעה באוטובוס משולב עם כניסה לאקרופוליס:

כרטיס משולב מאפשר לכם לחוות אתרים נוספים בעיר יחד עם כרטיס הנסיעה באוטובוס במחיר מופחת. כרטיס זה כולל כניסה למבנה האקרופוליס (Acropolis) העתיק, יחד עם הארכת משך כרטיס הנסיעה לאוטובוס ל48 שעות. הכרטיס מומלץ למבקרים שתיכננו ביקור במבנה המיוחד ומעוניינים בהוזלה כספית.

הכרטיס כולל 48 שעות נסיעה באוטובוס יחד עם כניסה לאקרופוליס עם אפשרות דילוג על תור וביטול ללא עלות במידת הצורך.

לרכישת כרטיס נסיעה המשלב כניסה לאקרופוליס עם אפשרות ביטול בחינם- לחצו כאן

כרטיס נסיעה באוטובוס משולב עם כניסה למוזיאונים:

כרטיס זה מאפשר לכם לבקר במגוון מוזיאונים ברחבי העיר לבחירתכם למשך יומיים מרגע הפעלת הכרטיס במחיר מופחת, יחד עם הארכת כרטיס הנסיעה באוטובוס ל48 שעות. הכרטיס מומלץ למבקרים שמתכננים ביקור באתרים נוספים ברחבי העיר ומעוניינים בהוזלה כספית.

הכרטיס כולל אפשרות דילוג על תור הכניסה ואפשרות ביטול בחינם במידת הצורך.

לרכישת כרטיס נסיעה המשלב כניסה לאקרופוליס עם אפשרות ביטול בחינם- לחצו כאן

הזמנת כרטיסים לאוטובוס התיירים של אתונה - 5% הנחה רק לגולשי הכל על

המלצות "הכל על"

 • הסיור באוטובוס מומלץ בהחלט למי שמגיע לעיר ומעוניין בהדרכה מסוגרת ומפורטת על נקודות ציון עיקריות בעיר או מחוצה לה. חווית הנסיעה והסיור מתאימים גם מאוד למשפחות עם ילדים.
 • זמן הביקור המומלץ בעיר הוא בהתאם להעדפות האישיות שלכם. תקופת הקיץ היא העמוסה ביותר, אך חשוב לציין שמזג האוויר יכול להיות חם במיוחד וחלק מהפעילויות בעיר סגורות באוגוסט עקב חופשת הקיץ של התושבים המקומיים. לעומת זאת תקופות הסתיו או האביב הן משמעותיות נעימות יותר מבחינת מזג האוויר ולא עמוסות כל כך בתיירים בעיר. מלבד זאת, מומלץ לתאם את הכניסה לאתרים ולנסיעה באוטובוס בשעות הבוקר או הצהריים המאוחרות כדי להימנע מתורים אפשריים.
 • הנסיעה באוטובוס מותאמת ללוח הזמנים האישי שלכם ולתכנון הטיול, והיא יכולה לקחת בין שעה לשלושה ימים.
 • האוטובוס חולף על פני אתרים רבים אייקונים בערי אתונה, ומומלץ לשלב כניסה אליהם. בין האתרים השונים ניתן למצוא את האקרופוליס (Acropolis) או מוזיאון האקרופוליס (Acropolis Museum) המציג ממצאים מהאתר הארכיאולוגי, מקדש זאוס (Temple of Olympian Zeus) או האגורה (Agora of Athens) שמהווים כולם הצצה מופלאה לחיים עתיקים בעיר.
 • ניתן להגיע לשלל התחנות הפזורות בעיר בדרכים שונות, ברגל, במונית או באחד מקווי האוטובוס או הרכבת התחתית, הכל בהתאם לנקודת המוצא שלכם.
 • הנסיעה באוטובוס היא חוויתית ומרתקת, הסיור בעברית מותאם גם לילדים כך שלא ישתעממו בכל הנסיעה.
 • באתונה קיימות שפע אפשרויות לינה מסוגים שונים, מדירות ועד מלונות ואכסניות. המחירים משתנים בהתאם למיקומכם בעיר ולרמת מקום הלינה. בקרבת כיכר סינטגמה, על יד התחנה הראשונה של קווי האוטובוס נמצאים מגוון מלונות, ביניהם 2 מומלצים. האחד, מלון Athens Diamond Plus שמעניק לאורחיו אינטרנט בחינם, ארוחת בוקר ושירות הסעה אל שדה התעופה וממנו. המלון ממוקם במרחק של 10 דקות הליכה ממוזיאון האקרופוליס. מלון נוסף מומלץ בקרבת מקום הוא מלון Hotel Grande Bretagne, המספק לאורחיו מרכז בריאות וספא יחד עם בריכת שחייה וחדר כושר, שירות חדרים, חניה לאורחי המלון ואינטרנט אלחוטי בחינם. אזורי קניות ותיירות סמוכים למלון במרחק הליכה.
 • במטרה להוזיל את הביקור והנסיעה באוטובוס, מומלץ לרכוש כרטיס המשלב כניסה לאתרים נוספים במחיר מוזל.
 • מרכז העיר באתונה עמוס בכלי תחבורה ולכן כדאי להגיע לתחנות האיסוף של האוטובוס בתחבורה ציבורית ולא ברכב שכור.
 • האוטובוס מספק אינטרנט אלחוטי בחינם.

שאלות נפוצות על אוטובוס התיירים של אתונה

את הכרטיס הבסיסי לאוטובוס התיירים הצהוב התקף ליומיים והעובר באתונה, פיראוס והחופים ניתן להזמין כאן עם אפשרות ביטול ואת הכרטיס הבסיסי לאוטובוס התיירים האדום התקף ל24 שעות והעובר באתרי העיר המרכזיים אפשר להזמין כאן כולל אפשרות ביטול. אם תעדיפו לקנות את הכרטיס האדום המורחב הכולל אתרים מחוץ לעיר ואת פיראוס, תוכלו לעשות זאת בקישור זה עם אפשרות ביטול.

האוטובוס מומלץ למבקרים מוגבלים בזמן בעיר שמעוניינים לחוות את המיטב שיש לאתונה להציע יחד עם הדרכה מפורטת. כמו כן, אוטובוס התיירים של אתונה מומלץ למשפחות עם ילדים, כך תוכלו לעבור בין רוב אתרי העיר בלי הליכה מרובה.

מומלץ לתכנן את הנסיעה לשעות בוקר או לשעות הצהריים המאוחרות כדי להימנע מעומס אפשרי באוטובוס או באתרים אליהם הוא מגיע. עונת הקיץ היא העמוסה ביותר בתיירים בעיר אז יש לקחת זאת בחשבון.

זמן הנסיעה באוטובוס יארך על פי לוח הזמנים האישי שלכם, מסלול אחד לוקח בממוצע שעה-שעה וחצי ובהתאם להחלפות והשדרוגים שתבחרו לבצע המסלול יכול להמשך עד שלושה ימים.

כן, כרטיס דיגיטלי מתקבל בכל קווי האוטובוס.

כן, האוטובוס נגיש לכיסאות גלגלים.

לרוב, קיימים שלטי הכוונה בולטים המסייעים באיתור נקודות העצירה של האוטובוס.

סרטון על אוטובוס התיירים של אתונה

מידע שימושי

 • שעות פתיחה: שעות פעילות קווי האוטובוס היא בין 8:30-17:00 ותדירותם נעה בין 30-60 דקות. חשוב לשים לב שהשעות המדוייקת והתדירות משתנות בהתאם לצבע המסלול ולתקופה בשנה. יש לשים לב שישנם מסלולי אוטובוס שאינם פעילים בחודשי החורף או שתדירותם פוחתת. את המידע ניתן לקבל באופן מדוייק באתר הרשמי.
 • מחיר כניסה: מחיר הכרטיסים נע בין 80-160 שקלים, בהתאם לצבע המסלול ולמשך הפעלת הכרטיס.
 • ניתן לתפוס את קווי האוטובוס במגוון תחנות ברחבי העיר. התחנה הראשונה ממנה יוצאים קווי האוטובוס היא כיכר סינטגמה Pl. Sintagmatos, Athina 105 63.
 • לאתר הרשמי של אוטובוס התיירים של אתונה.
 • קווי האוטובוס אינם פועלים ב17 לנובמבר.