1. עמוד הבית
  2. »
  3. יוון 2024 – המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
  4. »
  5. אתונה – מה עושים ואיפה ישנים בבירת יוון, 2024 | Athens
  6. »
  7. אגם ווליאגמני, יוון – מלונות מומלצים, איך מגיעים ומה אפשר לעשות באי | Lake Vouliagmeni

אגם ווליאגמני, יוון – מלונות מומלצים, איך מגיעים ומה אפשר לעשות באי | Lake Vouliagmeni

המדריך המקוצר לתייר

אגם ווליאגמני הממוקם כ-45 קילומטרים מצפון-מערב לאתונה הוא אגם ציורי מוקף בצמחייה עבותה ובגבעות מרשימות, המספק למבקרים בו אפשרות לברוח מעט מההמולה של אתונה. האגם, הנמצא ממש על שפת הים ידוע במים הצלולים, המתוקים והחמימים שלו השומרים על טמפרטורה קבועה של 25 מעלות. בביקור באגם ווליגמאני תוכלו להשתתף בפעילויות רבות כמו שייט בסירה, קיאקים, ודיג. מדובר באחד מאזורי הטיול הפופולאריים באזור אתונה אליהם יוצאים סיורים מודרכים (ולכן כדאי להזמין מקום מראש, ראו כאן מספר אופציות עם אפשרות ביטול בחינם). אולם יש עוד דברים לעשות באזור למי שבוחר להגיע ליותר מיום טיול אחד, למשל מבקרים באזור יכולים להתפעל מהנופים עוצרי הנשימה הנשקפים מהר פרניטה, ולשוטט ברחובות המקסימים של של הכפר אפידנס (Afidnes) הידוע בבנייה היוונית המסורתית שלו ובשוק המקומי הפועל בו..

טיול יום לאגם ווליאגמני היא אפשרות מעולה למבקרים באתונה שרוצים להנות מהטבע באזורטיול יום לאגם ווליאגמני היא אפשרות מעולה למבקרים באתונה שרוצים להנות מהטבע באזור

טיולי יום לאגם ווליאגמני

מאחר ואגם ווליאגמני מהווה מוקד משיכה כה משמעותי לתיירים, ישנם מספר סיורים מאורגנים שיוצאים אל אגם ווליאגמני מאתונה. טיולי היום לאגם ווליאגמני פופולאריים מאוד כיוון שהם מאפשרים הגעה נוחה ללא צורך בהשכרת רכב ו/או נסיעה בתחבורה ציבורית. ישנן מספר אפשרויות לסיורים אילו, חלקם יתמקדו באגם ווליאגמני בלבד, וחלקם ילוו בנקודת עניין אחת או שתיים נוספות או זמן חופשי. הטיולים כוללים לרוב גם ביקור במקדש פוסידון שבקייפ סוניון ועצירה באחד החופים המקסימים שבאזור. בשל הפופולאריות של הסיורים הללו מומלץ להבטיח את מקומכם מראש (ראו כאן מספר אפשרויות עם ביטול בחינם), בקיץ כדאי להזמין אפילו כמה שבועות מראש.

איך מגיעים לאגם ווליאגמני

ישנן כמה דרכים בהן ניתן להגיע לאגם ווליאגמני באופן מאורגן או עצמאי.

הגעה בסיור יומי מאורגן – הדרך המפנקת והמסקרנת (אבל היקרה)

ניתן כאמור להגיע לאגם ווליאגמני כחלק מטיול יום מאורגן מאתונה (למשל סיור פופולארי זה). זו אופציה יקרה אומנם, ומאפשרת פחות גמישות מאחר ומוגבלים בזמן בו מבלים באגם ווליאגמני, אבל זו אופציה נוחה ופופולארית מאוד, ולכן כדאי להזמין מקום מראש, במיוחד בקיץ.

איך מגיעים לאגם ווליאגמני בתחבורה ציבורית – הדרך הזולה

תוכלו לקחת לקחת אוטובוס בין עירוני (KTEL) מאתונה לאפידנס. האוטובוסים יוצאים מתחנת האוטובוסים הבין-עירונית קיפיסוס (Kifissos). מאפידנס, תוכלו לקחת אוטובוס מקומי או מונית לאגם ווליגמאני, שנמצא במרחק של כ-5 קילומטרים משם. ניתן לבדוק את אפשרויות ההגעה השונות, הזמנים בהם יש תחבורה ציבורית ואף להזמין כרטיסים מראש בקישור הזה (מומלץ, במיוחד בקיץ).

איך מגיעים לאגם ווליאגמני עם רכב שכור – האופציה הנוחה והגמישה ביותר

אפשרות נוספת למי שרוצה להגיע באופן עצמאי לאגם ווליאגמני היא להגיע עם רכב שכור, אותו לרוב שוכרים באתונה משם מרבית התיירים שמגיעים למקום יוצאים. אנו ממליצים מאוד להזמין רכב מראש, בעיקר לתקופת הקיץ, בשל הביקוש הרב לרכבים במיוחד לרכבים מרווחים למשפחות, רכבים אוטומטיים, ואנים וג’יפים. תוכלו להזמין בקישור הזה עם ביטול בחינם, כך שלא צריך לחשוש מההתחייבות לרכב, למי שרוצה לחסוך בעלות הרכב אנו ממליצים להזמין בקישור הזה עם הנחה בלעדית לגולשים של הכל על.

לינה באגם ווליאגמני

בקרב מי שבוחר להגיע באופן עצמי לאגם ווליאגמני יש רבים שבוחרים ללון באזור, ונהנים ממה שיש לאגם ווליאגמני להציע או יוצאים מכאן לטיולים נוספים באזור אתונה. האזור המרכזי בו תיירים רבים בוחרים לקחת מלון או דירה הוא האזור מסביב לאגם כמובן. כמה ממקומות הלינה המומלצים באגם ווליאגמני הם Somewhere Vouliagmeni, Vouliagmeni Stylish Homes by BluPine, Bliss Living. ישנן כמובן אופציות לינה נוספות באזור, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות). למגיעים עם רכב כדאי כמובן לבחור מקום לינה שמספק חניה, למשל אחד ממקומות הלינה שבקישור הזה. למי שרוצה לחסוך בעלות הלינה אנו ממליצים להסתכל על המבצעים וההנחות למלונות בקישור הזה לראות האם יש משהו רלוונטי עבורכם.