1. עמוד הבית
  2. »
  3. יוון 2024 – המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
  4. »
  5. אתונה- מה עושים ואיפה ישנים בבירת יוון, , 2024 | Athens
  6. »
  7. אגינה, יוון – מלונות מומלצים, איך מגיעים ומה אפשר לעשות באי | Aegina

אגינה, יוון – מלונות מומלצים, איך מגיעים ומה אפשר לעשות באי | Aegina

המדריך המקוצר לתייר

אגינה (Aegina), אי מקסים וקרוב לאתונה, מושך תיירים בזכות האתרים ההיסטוריים העשירים שבו כמו מקדש אפאיה (Temple of Aphaia), עיירות נמל ציוריות עם בתי קפה תוססים על קו המים ומטעי פיסטוק בשפע. האי מציע שילוב מושלם של מורשת תרבותית, נוף, יופי, ואווירת אי יווני אותנטי. מדובר באחד מאזורי הטיול הפופולאריים באזור אתונה אליהם יוצאים סיורים מודרכים (ולכן כדאי להזמין מקום מראש, ראו כאן מספר אופציות עם אפשרות ביטול בחינם). אולם יש עוד דברים לעשות באזור למי שבוחר להגיע ליותר מיום טיול אחד, למשל לקחת את הזמן בביקור במקדש אפיאה, אחד המקדשים הדוריים השמורים ביותר ביוון, לשוטט בערי העתיקה של אגינה ובכפרים נוספים באי, להירגע בחופים היפים של האי כמו חוף אגיה מרינה (Agia Marina) בו יש מים צלולים ונופים מרהיבים.

מקדש אפאיה אגינה

מקדש אפאיה המרשים

טיולי יום לאגינה

מאחר ואגינה מהווה מוקד משיכה כה משמעותי לתיירים, ישנם מספר סיורים מאורגנים שיוצאים אל אגינה מאתונה. טיולי היום לאגינה פופולאריים מאוד כיוון שהם מאפשרים הגעה נוחה וללא צורך לדאוג להיבט הלוגיסטי של הטיול. ישנן מספר אפשרויות לסיורים אילו, חלקם יתמקדו באגינה בלבד, וחלקם ילוו בנקודת עניין אחת או שתיים נוספות או זמן חופשי. מדובר בטיול של יום שלם, בין 9-7 שעות. ברוב המקרים הסיורים עוברים גם באיים סמוכים נוספים, כמו הידרה, ומאפשרים לכם להנות ממגוון רחב יותר של איים, נופים וטעמים. בשל הפופולאריות של הסיורים הללו מומלץ להבטיח את מקומכם מראש (ראו כאן מספר אפשרויות עם ביטול בחינם), בקיץ כדאי להזמין אפילו כמה שבועות מראש.

האי הידרה

סיורים רבים עוברים באיים נוספים, למשל הידרה היפה

איך מגיעים לאגינה

ישנן כמה דרכים בהן ניתן להגיע לאגינה באופן מאורגן או עצמאי.

הגעה בסיור יומי מאורגן – הדרך המפנקת והמסקרנת (אבל היקרה)

ניתן כאמור להגיע לאגינה כחלק מטיול יום מאורגן מאתונה (למשל סיור פופולארי זה). זו אופציה יקרה אומנם, ומאפשרת פחות גמישות מאחר ומוגבלים בזמן בו מבלים באגינה, אבל זו אופציה נוחה ופופולארית מאוד, ולכן כדאי להזמין מקום מראש, במיוחד בקיץ.

הגעה באופן עצמאי

הדרך הנוחה ביותר להגיע עצמאית לאגינה היא עם מעבורת, ישנן מעבורות שיוצאות מאתונה, וישנן מעבורות אשר יוצאות מנמלים שונים בפלופונס, למשל מאפידאורוס. ניתן לבדוק את אפשרויות ההגעה השונות, הזמנים בהם יש תחבורה ציבורית ואף להזמין כרטיסים מראש בקישור הזה (מומלץ, במיוחד בקיץ).
מאחר ומדובר באי ההגעה עם רכב שכור לא מומלצת (ובמרבית המקרים לא אפשרית או תלויה במעבורות), לכן מי מכם ששוכר רכב באתונה יצטרך להשאיר אותו ליד הנקודה ממנה יוצאים לשייט לאי. למידע נוסף בנושא השכרת הרכב קראו בעמוד השכרת רכב באתונה והשכרת רכב ביוון.

מעבורת ביוון

אפשר להגיע לאגינה באופן עצמאי עם מעבורת מאתונה או מפלופונס

לינה באגינה

בקרב מי שבוחר להגיע באופן עצמי לאגינה יש רבים שבוחרים ללון באזור, ונהנים ממה שיש לאגינה להציע או יוצאים מכאן לטיולים נוספים באזור אתונה. האזור המרכזי בו תיירים רבים בוחרים לקחת מלון או דירה הוא אזור בעיר אגינה. כמה ממקומות הלינה המומלצים באגינה הם Rastoni Hotel Aegina, Aeginitikon Arhontikon Stylish Boutique Hotel או Fistikies Holiday Apartments בעיר אגינה, ישנן אופציות לינה גם באזורים אחרים באי כמו Vagia Traditional או Vrachokipos בצפון האי, Apollo Resort או Panorama Hotel באגיה מריה בסמוך למקדש אפאיה, או LaLiBay Resort & Spa ו-Angelina Boutique Escape שבדרום האי. ישנן כמובן אופציות לינה נוספות באזור, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות). למי שרוצה לחסוך בעלות הלינה אנו ממליצים להסתכל על המבצעים וההנחות למלונות בקישור הזה לראות האם יש משהו רלוונטי עבורכם.

נמל אגינה

אזור הלינה המועדף הוא העיר אגינה, העיר הגדולה של האי