צפון הודו וראג’סטן

מידע כללי

המסלול בקצרה: דלהי > רישיקש > קאסול ועמק פרוואטי > מנאלי > לה והסביבה > דרמסלה > אמריצר > צ’אנדיגאר > דלהי > אודייפור > ג’איפור > פושקר > ג’ודפור > ג’איסלמר > אגרה > דלהי

מגיעים להודו לתקופה של 5 שבועות? אנחנו ממליצים לכם לחוות את צפון הודו הקלאסית ומדינת ראג’סטן.
בדלהי תוכלו לבקר במונומנטים המרשימים כמו המבצר האדום והקוטאב מינאר וגם לטייל ברחוב המיין בזאר ובקונאט פלייס. משם נגיע לרישיקש, העיר היושבת על גדת הגנגס, התחנה הבאה קאסול ועמק פרוואטי משם נוכל לצאת לטרק של מספר ימים אל כפרים מרוחקים. מנאלי, העיר הגדולה שבאזור מציעה נופי הימאליה קסומים והרבה שלווה והתרגעות. ממנאלי נגיע לעיר המקסימה – לה- בירת חבל לאדאק.

כעת נתחיל במסענו חזרה כשבדרך נבקר בעוד כמה יעדים. בדרמסלה, נהנה ממסעדות מפנקות , קורסים למכביר ואפשרות להחשף לאוכלוסיה הטיבטית. באמריצר שבמדינת פאנג’ב, נבקר במקדש הזהב הקדוש לדת הסיקית. נחזור אל דלהי ומשם נמשיך אל העיר הרומנטית אודייפור, משם אל ג’איפור- העיר הורודה והמרשימה, ולעיירה הקסומה וחביבת המטיילים פושקר.

בג’ודפור – העיר הכחולה נטייל בין הסמטאות. את סיום פרק ראג’סטן נחתום בג’איסלמר – העיר הזהובה, משם גם נוכל לצאת לטיול גמלים של מס’ ימים במדבר. בדרך חזרה לדלהי, נעבור באגרה – שם נבקר בטאג’ מהאל המרשים.

דרמסלה מלמעלה  (צילום: J. Knox)דרמסלה מלמעלה (צילום: J. Knox, רישיון)

המסלול בהרחבה

דלהי

שער הכניסה להודו מציעה למטיילים מונומנטים היסטורים כמו המבצר האדום, הקוטאב מינאר, קבר הומיין וגם רחובות הומים כמו המיין בזאר, הצ’אנדני צ’וק וגם הקונאט פלייס.
זמן מומלץ: 1 – 3 ימים.
קראו עוד על דלהי.

רישיקש

רישיקש, הנמצאת כ-200 ק”מ צפונית לדלהי, נחשבת למרכז רוחני ולאחד המקומות הקדושים ביותר לדת ההינדו בהודו.
זמן מומלץ: 3 – 5 ימים.
קראו עוד על רישיקש.

קאסול ועמק פרוואטי

קאסול, הוא כפר קטנטן ויפהפה, בעמק פרוואטי, שבצפון הודו, הנראה לעיתים כמושבה ישראלית. מכאן ניתן לעשות טרקים של מס’ ימים לכפרים קלגה, פולגה וקריגנגה ולמלאנה.
זמן מומלץ: 3 – 5 ימים.
קראו עוד על קאסול ועמק פרוואטי.

מנאלי

נקודה מרכזית עבור המטיילים בדרום הודו. מנאלי היא כבר מזמן לא מקום שקט ופסטורלי, אך עדיין מציעה פינות קסומות כמו ושישט ומנאלי העתיקה. העיר מציעה קורסים, קניות, מסעדות משובחות וטיולים באזור. לבוא, להתמקם ולהנות מהחיים הטובים.
זמן מומלץ: 3 – 7 ימים.
קראו עוד על מנאלי.

לה

כמו אזור לאדאק כולו, גם לעיר לה אופי טיבטי ציורי בזכות הגומפות, הסטופות, דגלי התפילה, והתושבים הטיבטיים החביבים.
זמן מומלץ: 4 – 10 ימים.
קראו עוד על לה.

דרמסלה

מקום מושבו של הדאלי לאמה ושל הקהילה הטיבטית הגולה הוא אחד היעדים הפופולרים בצפון הודו ובהודו בכלל. למעשה, דרמסלה היא העיר הראשית וכל האטרקציות, המסעדות ובתי המלון נמצאים בכפרים מקלוד גאנג’, באגסו ודרמקוט.
זמן מומלץ: 4 – 7 ימים.
קראו עוד על דרמסלה.

אמריצר

האטרקציה החשובה ביותר באמריצר הוא מקדש הזהב – המרכז הרוחני של בני העדה הסיקית.
זמן מומלץ: 2 – 3 ימים.
קראו עוד על אמריצר.

צ’אנדיגאר

עיר ייחודית, מודרנית במראה שתוכננה מראש (ע”י אדריכלים מערביים) ונבנתה בסדר והיגיון מופתיים.
זמן מומלץ: 2 – 3 ימים.
קראו עוד על צ’אנדיגאר.

דלהי

בביקורנו השני בדלהי נוכל להשלים ביקור ביעדים בהם עדיין לא ביקרנו. על הפרק – מקדשים, ארמונות ומבצרים וגם שווקים מגוונים.
זמן מומלץ: 1 – 3 ימים.
קראו עוד על דלהי.

אודייפור

העיר הרומנטית ביותר בראג’סטן ואולי אף בהודו, יושבת על אגם פיצ’ולה עם אוסף מרשים של מקדשים וארמונות מתקופות שונות.
זמן מומלץ: 2 – 4 ימים.
קראו עוד על אודייפור.

ג’איפור

ג’איפור, בירת ראג’סטן, ידועה בכינויה “העיר הורודה”, בשל בתיה ומבניה הצבועים בצבע ורוד כהה. בעיר ארמונות ומבצרים מרשימים וגם קולנוע אחד, מהגדולים בהודו המעניק חוויית צפייה ייחודית.
זמן מומלץ: 2 – 4 ימים.
קראו עוד על ג’איפור.

פושקר

חביבת המטיילים – עיירה קטנה ונעימה לביקור. רוב האטרקציות בפושקר מתרכזות סביב האגם הקדוש שבמרכז העיר.
זמן מומלץ: 3 – 6 ימים.
קראו עוד על פושקר.

ג’ודפור

ג’ודפור, “העיר הכחולה”, שוכנת בשוליו המזרחיים של מדבר טאר, ומשמשת כשער הכניסה לראג’סטן. מקור כינויה של ג’ודפור – העיר הכחולה – הוא בבתיה הצבועים בכחול. סיבוב ביון סמטאותיה ושווקיה הוא מיוחד ביותר ואין ספק כי ג’ודפור היא אחת הערים המרשימות והקסומות ביותר בראג’סטן.
קראו עוד על ג’ודפור.

ג’איסלמר

ג’איסלמר היא העיר המערבית והמרוחקת ביותר במדינת ראג’סטן שבמערב הודו. בשל ריחוקה, מטיילים רבים לא מגיעים אליה וחבל. ג’איסלמר, שנקראת גם העיר המוזהבת, נראית כאילו נלקחה מסיפורי אלף לילה ולילה. פעילות מומלצת בג’איסלמר היא טיול גמלים של מספר ימים במדבר טאר.
קראו עוד על ג’איסלמר.

אגרה

בדרך חזרה לדלהי נבקר באגרה. מוקד העניין המרכזי בעיר הוא הטאג’ מאהל, מונומנט האהבה הגדול והמפורסם ביותר בעולם, שמושך אל העיר מדי שנה מליוני תיירים.
זמן מומלץ: 1/2 יום – 1 יום.
קראו עוד על אגרה.

דלהי

ביקורנו האחרון בדלהי, נוכל ללכת לבקר במקדש הלוטוס של מאמיני דת הבאהית ובמצפה הכוכבים – ג’אנטאר מאנטאר וכמובן להשלים קנות בשווקים השונים.
זמן מומלץ: 1 – 3 ימים.
קראו עוד על דלהי.

מפה

[wpgmza id=”20″ cat=”5″ marker=”3202″ zoom=”9″]