מערב ודרום הודו

מידע כללי

המסלול בקצרה: דלהיאגרה > אודייפור > ג’איפור > פושקר > ג’ודפור > ג’איסלמר > בומביי > קוצ’ין > ורקלהמונאר > קומילי > מדוראי > קודאיקנאלפונדיצ’רי > ממלאפורם > האמפימאיסור > גואה > בומביי.

מגיעים להודו לתקופה של מעל 3 – 5 שבועות ורוצים לטייל בדרום? נוחתים בדלהי וממריאים מבומביי? המסלול הבא הוא בדיוק בשבילכם.
לאחר נחיתה בדלהי והתאוששות, נקפוץ לבקר בטאג’ מהאל שבאגרה ומשם אל מדינת ראג’סטן והערים: אודייפור, ג’איפור, פושקר וג’איסלמר. מג’איסלמר, דרך בומביי לערים ואתרים פופולרים במדינת קרלה: קוצ’ין, ורקלה, מונאר וקומילי. מקרלה, למדינת טאמיל נאדו המיוחדת. שם נבקר במדוראי, קודאיקנאל, פונדיצ’רי וממלאפורם. בדרך צפונה, נבקר בערים במדינת קרנטקה: האמפי ומאיסור. את האתנחתה הסופית לפני החזרה לבומביי נעשה בחופי גואה.

ארמון מייסור  (צילום: Bikash Das)ארמון מייסור (צילום: Bikash Das, רישיון)

המסלול בהרחבה

דלהי

שער הכניסה להודו מציעה למטיילים מונומנטים היסטורים כמו המבצר האדום, הקוטאב מינאר, קבר הומיין וגם רחובות הומים כמו המיין בזאר, הצ’אנדני צ’וק וגם הקונאט פלייס.
זמן מומלץ: 1 – 3 ימים.
קראו עוד על דלהי.

אגרה

בדרך חזרה לדלהי נבקר באגרה. מוקד העניין המרכזי בעיר הוא הטאג’ מאהל, מונומנט האהבה הגדול והמפורסם ביותר בעולם, שמושך אל העיר מדי שנה מליוני תיירים.
זמן מומלץ: 1/2 יום – 1 יום.
קראו עוד על אגרה.

אודייפור

העיר הרומנטית ביותר בראג’סטן ואולי אף בהודו, יושבת על אגם פיצ’ולה עם אוסף מרשים של מקדשים וארמונות מתקופות שונות.
זמן מומלץ: 2 – 4 ימים.
קראו עוד על אודייפור.

ג’איפור

ג’איפור, בירת ראג’סטן, ידועה בכינויה “העיר הורודה”, בשל בתיה ומבניה הצבועים בצבע ורוד כהה. בעיר ארמונות ומבצרים מרשימים וגם קולנוע אחד, מהגדולים בהודו המעניק חוויית צפייה ייחודית.
זמן מומלץ: 2 – 4 ימים.
קראו עוד על ג’איפור.

פושקר

חביבת המטיילים – עיירה קטנה ונעימה לביקור. רוב האטרקציות בפושקר מתרכזות סביב האגם הקדוש שבמרכז העיר.
זמן מומלץ: 3 – 6 ימים.
קראו עוד על פושקר.

ג’איסלמר

ג’איסלמר היא העיר המערבית והמרוחקת ביותר במדינת ראג’סטן שבמערב הודו. בשל ריחוקה, מטיילים רבים לא מגיעים אליה וחבל. ג’איסלמר, שנקראת גם העיר המוזהבת, נראית כאילו נלקחה מסיפורי אלף לילה ולילה. פעילות מומלצת בג’איסלמר היא טיול גמלים של מספר ימים במדבר טאר.
זמן מומלץ: 3 – 6 ימים.
קראו עוד על ג’איסלמר.

בומביי

שער הכניסה (המערבי) להודו. בתור מטרופולין ענק, בומביי מציעה למבקרים בה הכל מהכל. שווקים הומים, מבנים היסטורים מרשימים, שייט, מכבסה ענקית וכמובן את בוליווד – בירת הסרטים של הודו.
זמן מומלץ: 1 – 3 ימים.
קראו עוד על בומביי.

קוצ’ין

אחת הערים המעניינת בדרום הודו, עם היסטוריה עמוסה ורבגונית שהשאירה את חותמה עם כנסיות, בתי כנסת ומסגדים מרשימים. כאן תוכלו לצפות באחד ממופעי הקאתאקאלי או לצאת לשייט בתעלות המים שבאזור. וכמובן, לבקר ב”עיר היהודים” – האזור בו התגוררה בעבר הקהילה היהודית הגדולה בהודו.
זמן מומלץ: 3 – 5 ימים.
קרא עוד על קוצ’ין.

ורקלה

עיירת תיירים קטנטנה, הממוקמת על צוק גבוה ותלול בדרום קרלה. ורקלה היא בעיקר יעד להתרגעות ומנוחה. ניתן לטייל לכפרים הסמוכים או לעשות מגוון קורסי בישול קרלי.
זמן מומלץ: 3 – 5 ימים.

מונאר

עיירת גידול התה ההודי, שהפכה בשנים האחרונות לאחת מהאטרקציות התיירותית העיקריות בקרלה. ניתן לצאת לטיולי יום במטעי התה שבגבעות שמסביב או לערוך טיולים לאגמים שבאזור.
זמן מומלץ: 2 – 4 ימים.

קומילי

קומילי הקטנה והחביבה התפרסמה בעיקר הודות לשדות גידול התבלינים שלה. כאן מגדלים את תבלין הקארי המפורסם ועוד תבלינים. מומלץ לבקר בחוות התבלינים שבמקום ובשמורת הטבע פרייר הסמוכה – בה בע”ח רבים כמו טיגריסים, פילים ועוד.
זמן מומלץ: 2 – 3 ימים.

מדוראי

אחת הערים העתיקות, שוקקות החיים, הצפופות והפופולריות ביותר בטאמיל נאדו. האטרקציה העיקרית במדוראי היא מקדש סרי מינקשי שנבנה לכבוד האלה מינקשי
זמן מומלץ: 2 – 3 ימים.

קודאיקנל

קודאיקנל היא בעצם היל סטיישן שבזכות גובהה נהנית ממזג אוויר ממוזג וניתן לבקר בה במשך כל השנה. העיירה הקטנטנה מוקפת שדות תה, מפלים ונהרות וצוקים תלולים ויושבת על שפת אגם מלאכותי חביב.
זמן מומלץ: 2 – 3 ימים.

פונדיצ’רי

פונדיצ’רי, היא עיירת חוף מקסימה, שהיתה בעברה מושבה צרפתית ושרידי התקופה ניכרים בה עד היום. רוב המטיילים מגיעים לפונדיצ’רי כדי לבקר באשראם באורוביל – זהו אחד האשראמים הפופולרים בהודו, בו משלבים רוחניות עם מדע מודרני.
זמן מומלץ: 2 – 5 ימים.

ממלאפורם

מקום קטקנטן, ומקסים האהוד על מטיילי דרום הודו. ממלאפוראם מורכבת ממספר סמטאות ציוריות עתיקות וחוף ים המשתרע לאורכה.
זמן מומלץ: 2 – 4 ימים.

האמפי

אחד האתרים המרתקים ביותר במדינת קרנטקה שבדרום הודו ובהודו בכלל. במקום יש שרידי עתיקות מרשימים ואולם רוב המטיילים מעדיפים פשוט לשוטט בין הגבעות שמסביבה המלאות בסלעי גרניט עצומים הנערמים יחדיו ויפים במיוחד לאור שקיעה.
זמן מומלץ: 2 – 4 ימים.
קראו עוד על האמפי.

מאיסור

האקלים נוח והגודל הלא מאיים בשילוב הארמונות, המקדשים, הכנסיות והשווקים הופכים את מאיסור לחביבת המטיילים בדרום הודו.
זמן מומלץ: 2 – 4 ימים.
קראו עוד על מאיסור.

גואה

כל אחד יוכל למצוא את מבוקשו בחופי גואה. החל מחופים שקטים ומבודדים, דרך חופים במרכז סצנת חיי הלילה והמסיבות וכלה בחופים של מלונות יוקרה ופאר. מעבר לחופים, תוכלו למצוא בגואה כנסיות ומבנים באדריכלות מימיה כקולוניה פורטוגלית, מבצרים ושווקים מעניינים.
זמן מומלץ: 3 – 7 ימים.
קראו עוד על גואה.

בומביי

חוזרים לבומביי, משלימים קניות וביקורים באתרי התיירות של העיר.
זמן מומלץ: 1 – 3 ימים.
קראו עוד על בומביי.

מפה

[wpgmza id=”20″ cat=”5″ marker=”3202″ zoom=”9″]