הודו – מזרח ומערב

מידע כללי

המסלול בקצרה: דלהי > אגרה > פאטפור סיקרי > קג’וראהו > סנצ’י > ורנסי > דרג’ילינג > כלכותה > פורי והסביבה > דלהי > אודייפור > ג’איפור > פושקר > ג’ודפור > ג’איסלמרדיו > חצי האי קאץ’ > אגרה > דלהי

מגיעים להודו לתקופה של יותר מ-5 שבועות? מה דעתכם לשלב בין מזרח למערב?
בדלהי תוכלו לבקר במונומנטים המרשימים שבעיר וגם לשוטט בשווקים. משם לאגרה – להתרשם ממונומנט האהבה הגדול בעולם – הטאג’ מהאל, מהטאג’ נקפוץ לבקר בעיר הרפאים השכנה – פאטפור סיקרי . בדרך מזרחה נבקר במקדשי הקאמה סוטרה בקג’וראהו ונפוש וננוח בעיירה הבודהיסטית החביבה – סנצ’י.

התחנה הבאה היא ורנסי – העיר הקדושה ומטלטלת החושים על גדת נהר הגנגס. מורנסי נמשיך אל עיירת התה דרג’ילינג ומשם לכלכותה – עירה של האמא טרזה. עיירת החוף פורי היא היעד האחרון במזרח הודו. משם נמשיך, דרך דלהי, לראג’סטן . התחנה הראשונה היא העיר הרומנטית אודייפור, משם אל ג’איפור- העיר הורודה והמרשימה, אל פושקר העיירה הקסומה וחביבת המטיילים, אל ג’ודפור – העיר הכחולה ואל ג’איסלמר – העיר הזהובה. מדינת גוג’רט, מרכזם של הדת הג’יינית וגם מקום הולדתו של מטהמה גנדי, מציעה לנו מלבד מקדשים ומוזיאונים גם איים וחופים לפוש בהם לפני החזרה הביתה.

מקדש קאלי, כלכותה  (צילום: Asis K. Chatterjee)מקדש קאלי, כלכותה (צילום: Asis K. Chatterjee, רישיון)

המסלול בהרחבה

דלהי

שער הכניסה להודו מציעה למטיילים מונומנטים היסטורים כמו המבצר האדום, הקוטאב מינאר, קבר הומיין וגם רחובות הומים כמו המיין בזאר, הצ’אנדני צ’וק וגם הקונאט פלייס.
זמן מומלץ: 1 – 3 ימים.
קראו עוד על דלהי.

אגרה

אגרה היא עיר על הנהר ג’מונה במדינת אוטר פראדש שבהודו. העיר עצמה ענקית ותעשייתית ולא ממש מעניינת, מלבד כמובן, הטאג מאהל, מונומנט האהבה הגדול והמפורסם ביותר בעולם, שמושך אל העיר מדי שנה מליוני תיירים.
זמן מומלץ: 1/2 יום – 1 יום.
קראו עוד על אגרה.

פאטפור סיקרי

עיר רפאים, מעניינת לביקור, שהוקמה ע”י הקיסר המוגולי אכבר ונועדה לשמש כבירת האימפריה המוגולית בהודו. ניתן להישאר ללון בפאטפור סיקרי, המרוחקת כ-40 ק”מ מאגרה, או להמשיך הלאה בטיול.
זמן מומלץ: 1/2 יום – 1 יום.

קג’וראהו

קג’וראהו ומקדשי הקאמה סוטרה שבה, היא אחד היעדים המפורסמים במדיה פראדש ובהודו בכלל. המקדשים, שהוכרזו גם כאתר מורשת עולמית של אונסקו, בנויים מאבן חול ומפוסלים בסצנות מין מתוך הקאמה סוטרה ובדמויות מיתולוגיות.
זמן מומלץ: 1 – 2 ימים.

סנצ’י

עיירה קטנה ופסטורלית בעלת אופי בודהיסטי שלו ורגוע הנחשבת כאחת האטרקציות המרכזיות במדיה פרדש ובדרום הודו בכלל. סאנצ’י מפורסמת במקדשים ובסטופות שלה ובמיוחד בסטופה אחת, המפורסמת ביותר בהודו, בה לפי האמונה קבורים שרידי גופתו של בודהה.
זמן מומלץ: 2 – 3 ימים.

ורנאסי

וָרַנַאסִי היא עיר במדינת אוטר פראדש שבהודו, הממוקמת על גדות נהר הגנגס, ומהווה את אחת הערים הקדושות ביותר בהינדואיזם.
זמן מומלץ: 3 – 5 ימים.
קראו עוד על ורנסי.

דרג’ילינג

עיירת הגבעה דרג’ילינג, שידועה בזכות תה דרג’ילינג המפורסם, מוקפת גבעות ירוקות והרים מושלגים.
זמן מומלץ: 3 – 5 ימים.
קרא עוד על דרג’ילינג.

כלכותה

עירה של האמא תרזה, עיר הסופרים והמשוררים של הודו, משלבת צפיפות הודית אופיינית, מבנים בריטים קולוניאלים וגנים ופארקים ירוקים.
זמן מומלץ: 2 – 4 ימים.
קראו עוד על כלכותה.

פורי

אחד מארבעת אתרי העלייה לרגל המקודשים ביותר להינדים בהודו. לפורי רצועת חוף, יחסית הומה, אך עדיין פופולרית מאוד על המטיילים, כמו גם על הודים מאזור כלכותה ומערב בנגל.
זמן מומלץ: 2 – 5 ימים.
קראו עוד על פורי.

דלהי

בביקורנו השני בדלהי נוכל להשלים ביקור ביעדים בהם עדיין לא ביקרנו. על הפרק – מקדשים, ארמונות ומבצרים וגם שווקים מגוונים.
זמן מומלץ: 1 – 3 ימים.
קראו עוד על דלהי.

אודייפור

העיר הרומנטית ביותר בראג’סטן ואולי אף בהודו, יושבת על אגם פיצ’ולה עם אוסף מרשים של מקדשים וארמונות מתקופות שונות.
זמן מומלץ: 2 – 4 ימים.
קראו עוד על אודייפור.

ג’איפור

ג’איפור, בירת ראג’סטן, ידועה בכינויה “העיר הורודה”, בשל בתיה ומבניה הצבועים בצבע ורוד כהה. בעיר ארמונות ומבצרים מרשימים וגם קולנוע אחד, מהגדולים בהודו המעניק חוויית צפייה ייחודית.
זמן מומלץ: 2 – 4 ימים.
קראו עוד על ג’איפור.

פושקר

חביבת המטיילים – עיירה קטנה ונעימה לביקור. רוב האטרקציות בפושקר מתרכזות סביב האגם הקדוש שבמרכז העיר.
זמן מומלץ: 3 – 6 ימים.
קראו עוד על פושקר.

ג’ודפור

ג’ודפור, “העיר הכחולה”, שוכנת בשוליו המזרחיים של מדבר טאר, ומשמשת כשער הכניסה לראג’סטן. מקור כינויה של ג’ודפור – העיר הכחולה – הוא בבתיה הצבועים בכחול. סיבוב ביון סמטאותיה ושווקיה הוא מיוחד ביותר ואין ספק כי ג’ודפור היא אחת הערים המרשימות והקסומות ביותר בראג’סטן.
זמן מומלץ: 2 – 4 ימים.
קראו עוד על ג’ודפור.

ג’איסלמר

ג’איסלמר היא העיר המערבית והמרוחקת ביותר במדינת ראג’סטן שבמערב הודו. בשל ריחוקה, מטיילים רבים לא מגיעים אליה וחבל. ג’איסלמר, שנקראת גם העיר המוזהבת, נראית כאילו נלקחה מסיפורי אלף לילה ולילה. פעילות מומלצת בג’איסלמר היא טיול גמלים של מספר ימים במדבר טאר.
זמן מומלץ: 3 – 7 ימים.
קראו עוד על ג’איסלמר.

דיו

האי דיו, שבמדינת גוג’ראט, הפך בשנים האחרונות לאלטרנטיבה שקטה ורגועה לגואה.
זמן מומלץ: 3 – 7 ימים.

חצי האי קאץ’

חצי האי קאץ’, שנמצא בצפון גוג’רט, הוא אחד האיזורים הססגוננים והמיוחדים ביותר במדינה, ואחד המיוחדים בהודו כולה. האוכלוסיה כאן הינה שבטית מסורתית עם תלבושות ותכשיטים ססגוניים, המשמרת עד היום את מנהגיה ומלאכות ידיה. מומלץ לבקר בעיר המרכזית בהוג’.
זמן מומלץ: 3 – 5 ימים.

אגרה

בדרך חזרה לדלהי נבקר באגרה. מוקד העניין המרכזי בעיר הוא הטאג’ מאהל, מונומנט האהבה הגדול והמפורסם ביותר בעולם, שמושך אל העיר מדי שנה מליוני תיירים.
זמן מומלץ: 1/2 יום – 1 יום.
קראו עוד על אגרה.

דלהי

נחזור לדלהי ונוכל להשלים קניות וביקור באתרים נוספים לקראת החזרה הביתה.
זמן מומלץ: 1 – 3 ימים.
קראו עוד על דלהי.

מפה

[wpgmza id=”20″ cat=”5″ marker=”3202″ zoom=”9″]