מזרח הודו מורחב

מידע כללי

המסלול בקצרה: דלהי > אגרה > פאטפור סיקרי > קג’וראהוסנצ’י > ורנסי > דרג’ילינג > כלכותה > פורי > דלהי

מגיעים להודו לתקופה של 3 – 5 שבועות? אנחנו ממליצים לכם לצאת מדלהי מזרחה, לטיול באווירה קסומה ולבקר בערי ארמונות ומקדשים, בערים היסטוריות ובאתרי טבע ונופים.
בדלהי תוכלו לבקר במונומנטים המרשימים שבעיר וגם לשוטט בשווקים. משם לאגרה – עיר שבאים אליה בעיקר כדי להתרשם ממונומנט האהבה הגדול בעולם – הטאג’ מהאל, מהטאג’ נמשיך אל עיר הרפאים השכנה – פאטפור סיקרי – מרחק 40 ק”מ.

בדרך מזרחה נבקר בערים ואתרים במדינת מדיה פרדש כמו מקדשי הקאמה סוטרה בעיר קג’וראהו, נפוש וננוח בעיירה הבודהיסטית החביבה – סנצ’י. התחנה הבאה היא העיר ורנסי – העיר הקדושה – מטלטלת החושים שיושבת על גדת נהר הגנגס. מורנסי נמשיך אל עיירת התה דרג’ילינג המוקפת גבעות ירוקות והרים מושלגים.

מדרג’ילינג לכלכותה – עירה של האמא טרזה וגם של המשוררים והסופרים בהודו. התחנה האחרונה לפני החזרה לדלהי היא עיירת החוף פורי שבמדינת אוריסה, בה נוכל להתרגע ולנוח.

פסגות ההימלאיה, בתצפית מדרג'ילינג  (צילום: Partha Sarathi Sahana)פסגות ההימלאיה, בתצפית מדרג’ילינג (צילום: Partha Sarathi Sahana, רישיון)

המסלול בהרחבה

דלהי

שער הכניסה להודו מציעה למטיילים מונומנטים היסטורים כמו המבצר האדום, הקוטאב מינאר, קבר הומיין וגם רחובות הומים כמו המיין בזאר, הצ’אנדני צ’וק וגם הקונאט פלייס.
זמן מומלץ: 1 – 3 ימים.
קראו עוד על דלהי.

אגרה

אגרה היא עיר על הנהר ג’מונה במדינת אוטר פראדש שבהודו. העיר עצמה ענקית ותעשייתית ולא ממש מעניינת, מלבד כמובן, הטאג מאהל, מונומנט האהבה הגדול והמפורסם ביותר בעולם, שמושך אל העיר מדי שנה מליוני תיירים.
זמן מומלץ: 1/2 יום – 1 יום.
קראו עוד על אגרה.

פאטפור סיקרי

עיר רפאים, מעניינת לביקור, שהוקמה ע”י הקיסר המוגולי אכבר ונועדה לשמש כבירת האימפריה המוגולית בהודו. ניתן להישאר ללון בפאטפור סיקרי, המרוחקת כ-40 ק”מ מאגרה, או להמשיך הלאה בטיול.
זמן מומלץ: 1/2 יום – 1 יום.
קראו עוד על פאטפור סיקרי.

קג’וראהו

קג’וראהו ומקדשי הקאמה סוטרה שבה, היא אחד היעדים המפורסמים במדיה פראדש ובהודו בכלל. המקדשים, שהוכרזו גם כאתר מורשת עולמית של אונסקו, בנויים מאבן חול ומפוסלים בסצנות מין מתוך הקאמה סוטרה ובדמויות מיתולוגיות.
זמן מומלץ: 1 – 2 ימים.
קראו עוד על קג’וראהו.

סנצ’י

עיירה קטנה ופסטורלית בעלת אופי בודהיסטי שלו ורגוע הנחשבת כאחת האטרקציות המרכזיות במדיה פרדש ובדרום הודו בכלל. סאנצ’י מפורסמת במקדשים ובסטופות שלה ובמיוחד בסטופה אחת, המפורסמת ביותר בהודו, בה לפי האמונה קבורים שרידי גופתו של בודהה.
זמן מומלץ: 2 – 3 ימים.
קראו עוד על סנצ’י.

ורנסי

וָרַנַאסִי היא עיר במדינת אוטר פראדש שבהודו, הממוקמת על גדות נהר הגנגס, ומהווה את אחת הערים הקדושות ביותר בהינדואיזם.
זמן מומלץ: 3 – 5 ימים.
קראו עוד על ורנסי.

דרג’ילינג

עיירת הגבעה דרג’ילינג, שידועה בזכות תה דרג’ילינג המפורסם, מוקפת גבעות ירוקות והרים מושלגים.
זמן מומלץ: 3 – 5 ימים.
קראו עוד על דרג’ילינג.

כלכותה

עירה של האמא תרזה, עיר הסופרים והמשוררים של הודו, משלבת צפיפות הודית אופיינית, מבנים בריטים קולוניאלים וגנים ופארקים ירוקים.
זמן מומלץ: 2 – 4 ימים.
קראו עוד על כלכותה.

פורי

אחד מארבעת אתרי העלייה לרגל המקודשים ביותר להינדים בהודו. לפורי רצועת חוף, יחסית הומה, אך עדיין פופולרית מאוד על המטיילים, כמו גם על הודים מאזור כלכותה ומערב בנגל.
זמן מומלץ: 2 – 5 ימים.
קראו עוד על פורי.

דלהי

נחזור לדלהי ונוכל להשלים קניות וביקור באתרים נוספים לקראת החזרה הביתה.
זמן מומלץ: 1 – 3 ימים.
קראו עוד על דלהי.

מפה

[wpgmza id=”20″ cat=”5″ marker=”3202″ zoom=”9″]