דרום הודו מורחב

מידע כללי

המסלול בקצרה: בומביי > אג’נטה ואלורה > פונה > קוצ’ין > ורקלה > מונאר > קומילי > מדוראי > קודאיקנאל > פונדיצ’רי > ממלאפורם > איי אנדמן וניקובר > האמפי > מאיסור > גוקרנה > אום ביץ’ > גואה > בומביי.

מגיעים להודו לתקופה של מעל 3 – 5 שבועות ורוצים לטייל בדרום? המסלול הבא הוא בדיוק בשבילכם.
לאחר ביקור בבומביי של כמה ימים, נמשיך לאתרי מערות הקבורה אג’נטה ואלורה ומשם לפונה – העיר הרוחנית (או שלא) בה נמצא האשראם של אושו. מפונה נמשיך לערים ואתרים פופולרים במדינת קרלה: קוצ’ין, ורקלה, מונאר וקומילי. מקרלה, למדינת טאמיל נאדו המיוחדת. שם נבקר במדוראי, קודאיקנאל, פונדיצ’רי וממלאפורם. בדרך צפונה, נבקר בערים במדינת קרנטקה: האמפי ומאיסור. את האתנחתה הסופית לפני החזרה לבומביי נעשה בחופי גואה.
מערות אג'נטה  (צילום: Ashok Prabhakaran)מערות אג’נטה (צילום: Ashok Prabhakaran, רישיון)

המסלול בהרחבה

בומביי

שער הכניסה (המערבי) להודו. בתור מטרופולין ענק, בומביי מציעה למבקרים בה הכל מהכל. שווקים הומים, מבנים היסטורים מרשימים, שייט, מכבסה ענקית וכמובן את בוליווד – בירת הסרטים של הודו.
זמן מומלץ: 1 – 3 ימים.
קראו עוד על בומביי.

אג’נטה ואלורה

שני אתרי מערות חצובים בסלע המהווים את אחת האטרקציות הפופולריות בדרום הודו ובהודו בכלל.
זמן מומלץ: 1 – 2 ימים.
קראו עוד על אג’נטה ואלורה.

קוצ’ין

אחת הערים המעניינת בדרום הודו, עם היסטוריה עמוסה ורבגונית שהשאירה את חותמה עם כנסיות, בתי כנסת ומסגדים מרשימים. כאן תוכלו לצפות באחד ממופעי הקאתאקאלי או לצאת לשייט בתעלות המים שבאזור. וכמובן, לבקר ב”עיר היהודים” – האזור בו התגוררה בעבר הקהילה היהודית הגדולה בהודו.
זמן מומלץ: 3 – 5 ימים.
קראו עוד על קוצ’ין.

ורקלה

עיירת תיירים קטנטנה, הממוקמת על צוק גבוה ותלול בדרום קרלה. ורקלה היא בעיקר יעד להתרגעות ומנוחה. ניתן לטייל לכפרים הסמוכים או לעשות מגוון קורסי בישול קרלי.
זמן מומלץ: 3 – 5 ימים.
קרא עוד על ורקלה.

מונאר

עיירת גידול התה ההודי, שהפכה בשנים האחרונות לאחת מהאטרקציות התיירותית העיקריות בקרלה. ניתן לצאת לטיולי יום במטעי התה שבגבעות שמסביב או לערוך טיולים לאגמים שבאזור.
זמן מומלץ: 2 – 4 ימים.
קרא עוד על מונאר.

קומילי

קומילי הקטנה והחביבה התפרסמה בעיקר הודות לשדות גידול התבלינים שלה. כאן מגדלים את תבלין הקארי המפורסם ועוד תבלינים. מומלץ לבקר בחוות התבלינים שבמקום ובשמורת הטבע פרייר הסמוכה – בה בע”ח רבים כמו טיגריסים, פילים ועוד.
זמן מומלץ: 2 – 3 ימים.
קרא עוד על קומילי.

מדוראי

אחת הערים העתיקות, שוקקות החיים, הצפופות והפופולריות ביותר בטאמיל נאדו. האטרקציה העיקרית במדוראי היא מקדש סרי מינקשי שנבנה לכבוד האלה מינקשי.
זמן מומלץ: 2 – 3 ימים.
קראו עוד על מדוראי.

קודאיקנאל

קודאיקנל היא בעצם היל סטיישן שבזכות גובהה נהנית ממזג אוויר ממוזג וניתן לבקר בה במשך כל השנה. העיירה הקטנטנה מוקפת שדות תה, מפלים ונהרות וצוקים תלולים ויושבת על שפת אגם מלאכותי חביב.
זמן מומלץ: 2 – 3 ימים.
קראו עוד על קודאיקנאל

פונדיצ’רי

פונדיצ’רי, היא עיירת חוף מקסימה, שהיתה בעברה מושבה צרפתית ושרידי התקופה ניכרים בה עד היום. רוב המטיילים מגיעים לפונדיצ’רי כדי לבקר באשראם באורוביל – זהו אחד האשראמים הפופולרים בהודו, בו משלבים רוחניות עם מדע מודרני.
זמן מומלץ: 2 – 5 ימים.
קראו עוד על פונדיצ’רי.

ממלאפורם

מקום קטקנטן, ומקסים האהוד על מטיילי דרום הודו. ממלאפוראם מורכבת ממספר סמטאות ציוריות עתיקות וחוף ים המשתרע לאורכה.
זמן מומלץ: 2 – 4 ימים.
קראו עוד על ממלאפורם.

האמפי

אחד האתרים המרתקים ביותר במדינת קרנטקה שבדרום הודו ובהודו בכלל. במקום יש שרידי עתיקות מרשימים ואולם רוב המטיילים מעדיפים פשוט לשוטט בין הגבעות שמסביבה המלאות בסלעי גרניט עצומים הנערמים יחדיו ויפים במיוחד לאור שקיעה.
זמן מומלץ: 2 – 4 ימים.
קראו עוד על האמפי.

מאיסור

האקלים נוח והגודל הלא מאיים בשילוב הארמונות, המקדשים, הכנסיות והשווקים הופכים את מאיסור לחביבת המטיילים בדרום הודו.
זמן מומלץ: 2 – 4 ימים.
קראו עוד על מאיסור.

גואה

כל אחד יוכל למצוא את מבוקשו בחופי גואה. החל מחופים שקטים ומבודדים, דרך חופים במרכז סצנת חיי הלילה והמסיבות וכלה בחופים של מלונות יוקרה ופאר. מעבר לחופים, תוכלו למצוא בגואה כנסיות ומבנים באדריכלות מימיה כקולוניה פורטוגלית, מבצרים ושווקים מעניינים.
זמן מומלץ: 3 – 7 ימים.
קראו עוד על גואה.

בומביי

חוזרים לבומביי, משלימים קניות וביקורים באתרי התיירות של העיר.
זמן מומלץ: 1 – 3 ימים.
קראו עוד על בומביי.

מפה

[wpgmza id=”20″ cat=”5″ marker=”3055″ zoom=”9″]