קרוב לדלהי עם מקדשים וארמונות

מידע כללי

המסלול בקצרה: דלהי > אגרה > פאטפור סיקרי > קג’וראהו > סנצ’י > ורנסי > דלהי

מגיעים להודו לתקופה קצרה? אנחנו ממליצים לכם לצאת מדלהי לטיול באווירה קסומה ולבקר בערי ארמונות ומקדשים. בדלהי תוכלו לבקר במונומנטים המרשימים כמו המבצר האדום והקוטאב מינאר וגם לטייל ברחוב המיין בזאר ובהפך הגמור שלו – הקונאט פלייס.
משם לאגרה – עיר שבאים אליה בעיקר כדי להתרשם ממונומנט האהבה הגדול בעולם – הטאג’ מהאל, מהטאג’ נמשיך אל עיר הרפאים השכנה – פאטפור סיקרי – מרחק 40 ק”מ. בדרך מזרחה נבקר בערים ואתרים במדינת מדיה פרדש כמו מקדשי הקאמה סוטרה בעיר קג’וראהו, נפוש וננוח בעיירה הבודהיסטית החביבה – סנצ’י.

יעדנו האחרון לפני החזרה לדלהי היא העיר ורנסי – העיר הקדושה – מטלטלת החושים שיושבת על גדת נהר הגנגס. מסלול זה יכול להיות אידיאלי גם במסגרת טיולי משפחות.

מיין באזאר, דלהי  (צילום: 4ocima)מיין באזאר, דלהי (צילום: 4ocima, רישיון)

המסלול בהרחבה

דלהי

שער הכניסה להודו מציעה למטיילים מונומנטים היסטורים כמו המבצר האדום, הקוטאב מינאר, קבר הומיין וגם רחובות הומים כמו המיין בזאר, הצ’אנדני צ’וק וגם הקונאט פלייס.
זמן מומלץ: 1 – 3 ימים.
קראו עוד על דלהי.

אגרה

אגרה היא עיר על הנהר ג’מונה במדינת אוטר פראדש שבהודו. העיר עצמה ענקית ותעשייתית ולא ממש מעניינת, מלבד כמובן, הטאג מאהל, מונומנט האהבה הגדול והמפורסם ביותר בעולם, שמושך אל העיר מדי שנה מליוני תיירים.
זמן מומלץ: 1/2 יום – 1 יום.
קראו עוד על אגרה.

פאטפור סיקרי

עיר רפאים, מעניינת לביקור, שהוקמה ע”י הקיסר המוגולי אכבר ונועדה לשמש כבירת האימפריה המוגולית בהודו. ניתן להישאר ללון בפאטפור סיקרי, המרוחקת כ-40 ק”מ מאגרה, או להמשיך הלאה בטיול.
זמן מומלץ: 1/2 יום – 1 יום.
קראו עוד על פאטפור סיקרי.

טאג' מאהאל, אגרה (צילום: Edoardo Giovanni Raimondi)טאג’ מאהאל, אגרה (צילום: Edoardo Giovanni Raimondi, רישיון)

קג’וראהו

קג’וראהו ומקדשי הקאמה סוטרה שבה, היא אחד היעדים המפורסמים במדיה פראדש ובהודו בכלל. המקדשים, שהוכרזו גם כאתר מורשת עולמית של אונסקו, בנויים מאבן חול ומפוסלים בסצנות מין מתוך הקאמה סוטרה ובדמויות מיתולוגיות.
זמן מומלץ: 1 – 2 ימים.
קראו עוד על קג’וראהו.

סנצ’י

עיירה קטנה ופסטורלית בעלת אופי בודהיסטי שלו ורגוע הנחשבת כאחת האטרקציות המרכזיות במדיה פרדש ובדרום הודו בכלל. סאנצ’י מפורסמת במקדשים ובסטופות שלה ובמיוחד בסטופה אחת, המפורסמת ביותר בהודו, בה לפי האמונה קבורים שרידי גופתו של בודהה.
זמן מומלץ: 2 – 3 ימים.
קרא עוד על סנצ’י.

ורנסי

וָרַנַאסִי (ורנסי) או ברּנַארַס, כמו שהיא נקראת היום, היא עיר במדינת אוטר פראדש שבהודו, הממוקמת על גדות נהר הגנגס, ומהווה את אחת הערים הקדושות ביותר בהינדואיזם.
זמן מומלץ: 3 – 5 ימים.
קראו עוד על ורנסי.

דלהי

נחזור לדלהי ונוכל להשלים קניות וביקור באתרים נוספים לקראת החזרה הביתה.
זמן מומלץ: 1 – 3 ימים.
קראו עוד על דלהי.

מפה

[wpgmza id=”20″ cat=”5″ marker=”3202″ zoom=”9″]