צפון הודו הקלאסית

מידע כללי

המסלול בקצרה: דלהי > רישיקש > מנאלי > דרמסלה > אמריצר > אגרה > דלהי

מגיעים להודו לתקופה קצרה? אנחנו ממליצים לכם לחוות את צפון הודו הקלאסית. בדלהי תוכלו לבקר במונומנטים המרשימים כמו המבצר האדום והקוטאב מינאר וגם לטייל ברחוב המיין בזאר ובקונאט פלייס. משם נתחיל לטפס צפונה, כשהתחנה הראשונה רישיקש, העיר היושבת על גדת הגנגס, התחנה הבאה מנאלי, שמציעה נופי הימאליה קסומים והרבה שלווה והתרגעות.
דרמסלה, מקום משכנו של הדלאי לאמה, עם תושבים טיבטים חביבים, מסעדות מפנקות וקורסים למכביר. נסיים את הסיבוב בצפון באמריצר שבמדינת פאנג’ב, בה נמצא מקדש הזהב הקדוש לדת הסיקית. בדרך חזרה לדלהי נעצור באגרה כדי להתרשם ממונומנט האהבה הגדול בעולם – הטאג’ מהאל.

גדת הנהר. רישיקש  (צילום: Ryan)גדת הנהר. רישיקש (צילום: Ryan, רישיון)

המסלול בהרחבה

דלהי

שער הכניסה להודו מציעה למטיילים מונומנטים היסטורים כמו המבצר האדום, הקוטאב מינאר, קבר הומיין וגם רחובות הומים כמו המיין בזאר, הצ’אנדני צ’וק וגם הקונאט פלייס.
זמן מומלץ: 1 – 3 ימים.
קראו עוד על דלהי.

רישיקש

רישיקש, הנמצאת כ-200 ק”מ צפונית לדלהי, נחשבת למרכז רוחני ולאחד המקומות הקדושים ביותר לדת ההינדו בהודו. מיליוני תיירים הודים מגיעים לרישיקש מדי שנה כדי לטהר את עצמם מחטאיהם ע”י טבילה במי הגנגס הקדושים, שברישיקש נמצאת נקודת המפגש שלו עם נהר הצ’נגראבהאג’ה. רישיקש התפרסמה גם בזכות ביקורם של חברי להקת הביטלס שהגיעו אליה בשנות השישים כדי לפגוש את הגורו שלהם המהרישי.
זמן מומלץ: 3 – 5 ימים.
קראו עוד על רישיקש.

מנאלי

נקודה מרכזית עבור המטיילים בצפון הודו. מנאלי, המוקפת בהרי ההימאליה הירוקים היא כבר מזמן לא מקום שקט ופסטורלי, אך עדיין מציעה פינות קסומות כמו ושישט ומנאלי העתיקה. העיר מציעה קורסים, קניות, מסעדות משובחות וטיולים באזור. לבוא, להתמקם ולהנות מהחיים הטובים.
זמן מומלץ: 3 – 7 ימים.
קראו עוד על מנאלי.

דרמסלה

מקום מושבו של הדאלי לאמה ושל הקהילה הטיבטית הגולה הוא אחד היעדים הפופולרים בצפון הודו ובהודו בכלל. למעשה, דרמסלה היא העיר הראשית וכל האטרקציות, המסעדות ובתי המלון נמצאים בכפרים מקלוד גאנג’, באגסו ודרמקוט. ניתן לעשות קורסים שונים: יוגה, מדיטציה, בישול ועוד.
זמן מומלץ: 4 – 7 ימים.
קראו עוד על דרמסלה.

אמריצר

האטרקציה החשובה ביותר באמריצר הוא מקדש הזהב – המרכז הרוחני של בני העדה הסיקית. מדובר במרכז פועם וחי – שטף תמידי של עולי רגל ותיירים בא בשעריו מדי יום, מארבע לפנות בוקר עד 11 בלילה. ניתן להישאר ללון במקדש עצמו או במלונות אחרים בעיר.
זמן מומלץ: 2 – 3 ימים.
קראו עוד על אמריצר.

אגרה

אגרה עצמה ענקית ותעשייתית ולא ממש מעניינת, מלבד כמובן, הטאג’ מאהל, מונומנט האהבה הגדול והמפורסם ביותר בעולם, שמושך אל העיר מדי שנה מליוני תיירים.
זמן מומלץ: 1/2 יום – 1 יום.
קראו עוד על אגרה.

דלהי

בביקורנו השני בדלהי נוכל להשלים ביקור ביעדים בהם עדיין לא ביקרנו. על הפרק – מקדשים, ארמונות ומבצרים וגם שווקים מגוונים.
זמן מומלץ: 1 – 3 ימים.
קראו עוד על דלהי.

מפה

[wpgmza id=”20″ cat=”5″ marker=”3202″ zoom=”9″]