1. עמוד הבית
 2. »
 3. הודו 2024 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
 4. »
 5. מלונות בהודו – הסקירה המקיפה על מלונות בהודו

מלונות בהודו – הסקירה המקיפה על מלונות בהודו

ילדים 0 ,
מבוגרים 2 ,
חדרים 1

מלונות בהודו - מידע כללי

הודו היא תת יבשת ענקית וורסטילית, וכמו הודו עצמה כך גם מגוון המלונת שבה. לא ניתן לדבר עליהם במקשה אחת, לכל אזור יש את המאפיינים הספציפיים לו, וגם בכל איזור אפשר למצוא מלונות בטווחים שונים לגמרי. לא דומים מלונות היוקרה שנמצאים במומבאי או ניו דלהי לגסט האוסים של תרמילאים אזורים הכפריים – ניתן למצוא בהודו בקלות ארמונות שהוסבו למלונות לצד בתים קטנים וישנים שרמת השיפוץ והניקיון שבהם לוקה בחסר (בלשון המעטה). כמו כן כל מלון שואב מהמאפיינים התרבותיים היחודיים שבאיזור שלו, כמו בניה בסגנון ערבי או טיבטי.צפוי שתגלו כי מלונות הפאר בערים הגדולות הם בעלי מאפיינים מערביים ולעומת זאת המלונות הקטנים והבינוניים שומרים על אופי מסחר מקומי וייחודי יותר.
לשכת התיירות של הודו משתמשת בחישוב לפי כוכבים (הציון מתבסס על מאפיינים המזכירים את הדירוג המערבי), אך כמו במקומות אחרים בעולם מספר הכוכבים מלמד על הכיוון הכללי של חווית השהות במלון אך אין לו בהכרך קשר לטיב המלון. דירוג הכוכבים מתבסס על מאפיינים שלא כולם מעניינים את התייר הרגיל (האם יש למלון אולם כנסים, כמה מעליות יש לו וכו’). ההמלצה שלנו לפני בחירת מלון בהודו (ובכלל) בכללי היא להסתמך על ביקורות של לקוחות קודמים בעלי מאפיינים הדומים לשלכם יותר מאשר על דירוג הכוכבים וכמובן להתיעץ עם מי שמכיר את הודו וחלק בלתי מבוטל מהמלונות שלה (כמונו – למי שרוצה פשוט השאירו פרטים).

ככלל אצבע, מלונות היוקרה בהודו לרוב מורכבים משני סוגים – או מלונות של הרשתות הבינ”ל הגדולות או ארמונות שהוסבו לבתי מלון. לארמונות המוסבים קוראים “מלון מורשת”. האופייני לכל מלון כזה הוא שימור האופי והאוירה של החדרים. באופן כללי כל חדר הוא בעצם דמוי סויטה עם פינת הסבה. הריהוט בכל יחידה הוא מסורתי ומשתנה בין חדר לחדר.
בתי המלון ברמת המחירים הבינונית לרוב יהיו מבני בטון פשוטים, המלונת הזולים יהיו מבוססים על מבנים ישנים ופחות משופצים, או לחילופין יכול להיות גם חדרי המתנה ברכבת. רמת המחירים מאוד משתנה בין האזורים השונים לכן קשה לדבר עליה בכללי על הודו ונעשה זאת במידע על כל אזור בנפרד.

אנו מאוד ממליצים להתייעץ עימנו על מלונות מתאימים לכם – זה פשוט, נוח ומאפשר התאמה מלאה של המלונות לצרכים שלכם – השאירו פרטים.

מלונות בהודו - המלצות כלליות

 • שימו לב שבונות השיא (בקיץ, בחגים – גם המערביים כמו כריסמס, בפסטיבלים ואירועים דתים מקומים וכדומה) מחיר המלונות יקר בהרבה – שווה לכחת זת בחשבון פערי המחיר יכולים להגיע ל40-30 אחוז.
 • מיסים, כל המלונות בהודו מחוייבים במיסי לינה, מלבד המלונת הממש זולים. במלונות היוקרה בערים הגדולות יש מס נוסף – לא בכל האתרים והפרסומים מיסים אילו כוללים את המחיר המפורסם – כחו זאת בחשבון שאתם מתלבטים לפני הזמנת המלונות.
 • ווי פי הוא היום סטנדרט ברוב מלנות הודו. שימו לב, יש מלנות שמאפשרים ווי פי בכל החדרים ורחבי המלון יש מלנות במיוחד הגסט הווסים וההוסטלים שמעניקים ווי פי רק במרחבים הציבורים של ההוסטל – רצוי לבדוק זאת לפני הזמנה.
 • בחלק מהמקומות יבקשו ממכם פיקדון במיוחד במלונות ברמה הבינונית ו/או הגבוהה. במידה וזה קורה – אל תחתמו על הקבלה לפני סיום שהותכם.
 • בתי שימוש – הם סוגיה חשובה. ישנם לא מעט בתי שימוש בכריעה בהודו – למי שהדבר מפריע לו ורצוה שירותים יותר חדשים – במלונות היקרים יותר ניתן למצוא זאת. למי שהדבר מפריע כדאי לבדוק זאת לפני הזמנה.
 • בערים הגדולות כמו ניו דלהי ומומבאי, במלונות היותר טובים ומבוקשים מומלץ להזמין מקום מראש.
 • לא הזמנתם מראש – אל תכנעו לספסרים ולומכרנים של המלונות שינסו לשכנע אותכם להזמין מלון דרכם – עדיף לעשות זאת ישירות מול המלון ו/או להשתמש באתרי הזמנת המלונות המוסמכים.
 • ברגע שאתם נכנסים לראשונה לחדר אותו הזמנתם – בדקו אותו. טיפ זה נכון להודו ולכל מקום. בדקו שהכל עובד, וקבלתם את מה שמפורט בהזמנה. עשו זאת משתי סיבות:
  1. כדי שתקבלו את מה שמגיע לכם.
  2. כדי שלא יאשימו אותכם בנזק בזמן העזיבה.
 • כאשר אתם מזמינים מלונות קטנים או בינוניhם ואתם לא משלמים עליהם מראש על כל הלינה, אך מבקשים ממכם דמי מפתח, או כאשר אתם מזמינים מלון עליו אתם משלמים מראש באופן מלא או חלקי  – שמרו את הקבלה על התשלום שהעברתם כדי שלא יחייבו אותכם פעמים.
 • התמצאות – כאשר אתם מבצעים צ’ק אין במלון קחו כרטיס ביקור של המלון – כרטיס זה ישמש אותכם כאשר תרצו לחזור אל המלון ותרצו להסביר לנהג באיזה מלון מדובר.
 • שומרי כשרות ומסורת – המורכבות של הודו עבור שומר המסורת או הכשרות הישראלי באה לידי ביטוי גם בסוגיית הלינה. לא ידוע לנו כיום על מלונות בהודו שכשרים במלוא מובן המילה. מה שעושים מרבית שומרי הכשרות הוא לשהות בבתי מלון מבלי לבקר בחדר האוכל שלהם, או לחלופין לשהות בדירת אירוח עם מטבח עצמאי. האוכל הוא של מוצרים שמביאים מהארץ או כאלה שסוגיית הכשרות לגביהם, למעט אופן ההכנה, אינה רלוונטית.בנוסף, רבים בוחרים להתמקם בסמוך לבתי חב”ד השונים. ראה עוד בנושא: הודו לדתיים ושומרי מסורת.

Booking.com 

[wpgmza id="20" cat="6" marker="3085" zoom="5"]