הודו – מטבע ועלויות

מידע כללי

מטבע מקומי בהודו:
המטבע המקומי נקרא רופי.
לשימושכם – מחשבון ההמרות מרופי לשקל:
 
משיכת/המרת כספים בהודו

בערים הגדולות ובמקומות המתויירים בהודו ניתן לרוב לשלם בכרטיסי אשראי או למשוך כספים בכספומטים הצמודים לבנקים במקום. בבנקים גם ניתן לבצע המרת כספים (של אירו או דולר) או פדיון של המחאות נוסעים.
כדאי לשמור את הקבלה על המרת הכספים כי לעיתים תדרשו להציגה במקומות שונים כאשר תבקשו לשלם. אם אתם מתכוונים לשהות בהודו יותר מארבעה חודשים, עליכם לשמור אצלכם כמה מהקבלות הללו, כדי שתוכלו לקבל אישור פטור מתשלום מס.

שטר של מאה רופי הודישטר של מאה רופי הודי

התמקחויות בהודו

התמקחות בהודו אינה נחשבת לחוצפה אלא מאוד מקובלת. המוכרים ההודים מכינים את עצמם להתמקחות איתכם ונוקבים מראש במחיר כפול ומכופל מהמחיר האמיתי. אולם, בחנויות של רשתות מערביות (ויקרות) אין מקום להתמקחות. בעודכם מתמקחים, אל תרחיקו לכת עם העניין וזכרו שבסה”כ מדובר בערכים של שקלים בודדים לכאן או לכאן וכי ההנחה או האי הנחה יותר משמעותית למוכר ההודי מאשר עבורכם.

עלות הטיול להודו

ניתן לומר באופן כללי כי זול מאוד לחיות בהודו. חישוב עלות הטיול להודו תלויה כמובן בתנאי המחייה בהם תרצו לטייל. אם תבחרו ללון במלונות זולים עם מקלחות משותפות, תסעו במחלקה שנייה ברכבת ותתמידו עם הדהאל (עדשים) ואורז, עשרה דולרים ליום יספיקו לכם. מאידך, אם תאכלו רק במסעדות יוקרה, תתניידו עם נהג פרטי צמוד ותבקשו ללון בארמונות מהראג’ה או במלונות 5 כוכבים, תצטרכו להצטייד בתקציב טיול למדינה מערבית.

להלן עלויות ממוצעות לטיול בהודו. יש לקחת בחשבון כי המחירים מושפעים מעונות הטיול, הפופולריות של המקום, שעות הנסיעה ועוד.

ארוחה זולה/בדוכני רחוב – דולר אחד
ארוחה במסעדה ממוצעת – 2-5 דולרים
ארוחה במסעדת יוקרה – עשרה דולרים ומעלה
חדר זול – 3-10 דולרים (לזוג)
חדר במלון ממוצע – 15-25 דולר (לזוג)
חדר במלון יוקרה -100-200 דולר
מפה

[wpgmza id=”20″ cat=”5,4″ marker=”3085″ zoom=”4″]