צפון מזרח הודו | Northeast India

אזור צפון מזרח הודו ידוע גם בכינויו “שבע המדינות האחיות”

מידע כללי על צפון מזרח הודו

המדינות הנמצאות באזור זה הן ארונצ’אל פראדש (Arunachal Pradesh), אסאם (Assam), נאגאלנד (Nagaland), מניפור (Manipur), מגהלאיה (Meghalaya), טריפורה (Tripura) ומיזוראם (Mizoram), בה מתגוררים בני שבט המנשה הטוענים ליהדותם. מנהלית מצורפת לאזור גם מדינת סיקים (Sikkim) שהופכת להיות המדינה השמינית, בשל המאפיינים הדומים לשאר שבע המדינות.

בעמוד זה תוכלו לקבל מידע אודות אתרים ופעילויות מומלצות בצפון מזרח הודו. למידע אודות אתרים אלו לחצו על המקום במפת מזרח הודו שלפניכם או ברשימת האתרים המומלצים שבהמשך העמוד.
בית במבוק באזור צפון מזרח הודובית במבוק באזור צפון מזרח הודו

מה רואים ואתרים מרכזיים בצפון מזרח הודו

סיקים (Sikkim)
מדינה קטנה ומבודדת הנמצאת בצפון מזרח הודו, למרגלות הרי ההימאליה ההודיים, אשר רוב תושביה הם טיבטים ונפאלים. סיקים גובלת עם טיבט מדרום, עם נפאל ממערב ועם בוטאן ממזרח. עד שנת 1975 היתה סיקים ממלכה עצמאית אך כיום בשל הרגישות בנושא השטחים עם סין השכנה, ישנו צורך באישור מיוחד על מנת להיכנס ולטייל בסיקים.
בשל מיקומה המרוחק והמבודד לא רבים מהמטיילים מגיעים לסיקים, מי שבכל זאת יעשה את המאמץ, יגלה בסיקים, נוף הררי מרהיב ובתולי, מנזרים בודהיסטים, מגוון בעלי חיים וצמחייה ייחודית לאזור.

מקדש בודהיסטי בגאנגטוקמקדש בודהיסטי בגאנגטוק

קטיף תה - נגאון, אסאם (צילום: Diganta Talukdar)קטיף תה – נגאון, אסאם (צילום: Diganta Talukdar, רישיון)

גאנגטוק (Gangtok)
בירת סיקים, משמרת את עברה הבודהיסטי וזאת למרות תהליך המודרניזציה שעברה בשנים האחרונות. בגאנגטוק מקדשים יפים ונקודות תצפית רבות לנופים קסומים, מכאן ניתן לצאת לטרק מיוקסאם (Yuksam), אל דזונגרי (Dzongri) שבמערב סיקים, אל הטרק ניתן לצאת רק בצורה מאורגנת, בליווי מדריך.

אסאם (Assam) / אחום (Asom)
המדינה המתויירת הגדולה והנגישה שבין “שבע המדינות” הנמצאות בצפון מזרח הודו, אשר סופחו אליה לאחר עזיבת האימפריה הבריטית. בניגוד לשכנותיה, לא צריך אישור מיוחד לטייל באסאם.

באסאם נמצאים 60% מכלל מטעי התה בהודו, האטרקציות העיקריות באסאם היא עיר הבירה גואהאטי (Guwahati) בה מקדשים עתיקים רבים. פארק לאומי קאזיראנגה (Kaziranga), הנמצא כ-230 ק”מ מצפון מזרח לגואהאטי משמש כביתו החשוב האחרון של הקרנף ההודי, כמו כן ניתן לטייל בפארק רכובים על גבי פילים ולצפות בבאפלו בר, טיגריסים, דובים ועופות רבים.

נופי סיקים
[wpgmza id="20" cat="5" marker="3199" zoom="6"]