פולגה, קלגה, תוש וקריגנגה | Parvati Valley

כפרים קטנים, מיוחדים ולא מאוד מתויירים המצויים בעמק פרוואטי שבצפון הודו

מידע כללי על פולגה, קלגה, תוש וקריגנגה

ארבעת הכפרים הנמצאים אחד בסמוך לשני (למעט קירגנגה – כ3-6 שעות הליכה) מתפרנסים ממעט התיירות שמגיעה לשם, חקלאות וגידול קנביס. מאפיין בולט מאוד לכפרים אלו הוא שקט, שלווה ורוגע האופפים אותם.
הידעת?
בפולגה נמצא יער מושלם לטיול יום, שנקרא יער הפיות. אומרים כי נקרא כך משום שלפעמים עפים ברוח פרחים קטנים בכל היער הדומים לפיות.

הכפר פולגהתמונת מקורהכפר פולגהתמונת מקור

מה רואים ואתרים מרכזיים בפולגה, קלגה, תוש וקריגנגה

פולגה (Pulga‏) – כפר קטן ושקט מוקף שדות תירס גבוהים, ועצי פרי. במקום בקתות עץ חביבות המשמשות כגסטהאוסים, רובם פשוטים וללא מקלחת. ניתן לטייל באזור טיולים יומיים בנוף מדהים ביופיו ולעצור בפינות חמד נפלאות.

קלגה (Kalgh‏) – כפר שמאוד מזכיר את פולגה. גם כאן ניתן להתמקם באחד הגסטהאוסים ולהעביר את זמנכם בצורת הבילוי האהובה עליכם.

תוש (Tosh‏) – כפר קטן שממנו ניתן לראות את הסכר שהוא נקודת המרכז של הכפרים. שלו, מרגיע ומומלץ לביקור. בנוסף הדרך לכפר זה היא גם תחילת הדרך לכפר קירגנגה.

קירגנגה (Khir Ganga) – הנקודה האחרונה בטרק, זהו הכפר הקטן והמבודד מבין השלושה. העלייה לקריגנגה היא מאוד תלולה וקשה – זכרו להצטייד בבקבוקי מים. לאורך הדרך תוכלו למצוא נקודות מאולתרות של Tea Shop, בהן תוכלו להתרענן עם בקבוק קולה קר או חבילת עוגיות מקומיות. במקום הקסום הזה אין הרבה מה לעשות מלבד לנוח ולהתמכר לשלווה. האטרקציה המרכזית בקריגנגה הם המעיינות החמים עם בריכות שסגרו סביבם. בגלל הקדושה של המקום יש הפרדה בין נשים וגברים. הבריכה של הנשים היא סגורה והתחושה ברחצה היא קצת כמו חמאם טורקי.

התנאים בקריגנגה הם באמת בסיסיים. בגסטהאוסים אין הרבה חוץ מ-4 קירות ולכן יש להצטייד בשק שינה. השירותים הם בטבע והרחצה היא כאמור, בבריכות שנסגרו מהמעיין החם.

בכניסה לקירגנגהתמונת מקורבכניסה לקירגנגהתמונת מקור

מלונות בקלגה, תוש וקיריגנגה

ניתן למצוא בכפרים מלונות ברמות שונות –  מספר לא מבוטל של מלונות בדרג הביניים וגם לא מעט מלונות זולים ברמה של אכסנייה / באד אנד ברקפסט וגסטהאוסים (ראו עוד תחת מלונות בכפרים ומלונות בהודו).

אטרקציות וסיורים מודרכים בקלגה, תוש וקיריגנגה

הכפרים אינם נמצאים תחת המסלול של רוב הטיולים המאורגנים בגלל היותם קטנים ולא כל כך מתויירים (חלק אינהרנטי מהקסם שלהם!) ניתן להגיע אל כולם באופן עצמאי.

הטרק לפולגה, קלגה וקריגנגה – טרק נפלא בין נופים מדהימים, מפלי מים אדירים, ונהרות שוצפים. להגיע מכפר לכפר לוקח יום הליכה, שהוא לרוב לא קשה. בקטע האחרון של הטרק, בין פולגה לקריגנגה ההליכה נעשית מעט קשה.

מסעדות בקלגה, תוש וקיריגנגה

בכפרים יש מגוון מסעדות קטנות, בדרך כלל בתוך הגסטהאוסים – ניתן למצוא אוכל הודי מסורתי וגם ישראלי.
טיפים והמלצות כלליות למבקר בפולגה, קלגה, תוש וקריגנגה

  • בטיחות בטיול בעמק פרוואטי – לאורך השנים צצות ידיעות על מטיילים שיצאו לטייל בעמק ולא חזרו ממנו. ולכן, בטיול בעמק פרוואטי, כמו בכל הטיול בהודו, מומלץ שלא לטייל לבד וליידע אחרים על יציאתכם לטיול באזור.

 

מידע שימושי למבקר בפולגה, קלגה, תוש וקריגנגה

הגעה לפולגה, קלגה, תוש וקריגנגה:

  • טיסה – שדה התעופה הקרוב ביותר לכפרים נמצא כ35 ק”מ מהם בעיר בונטר (Bhuntar), שדה התעופה קולו מנאלי (Kullu Manali Airport). זהו שדה תעופה מקומי, מגיעות אליו טיסות מכל היעדים המרכזיים בהודו.
  • רכבת – תחנת הרכבת הקרובה ביותר לכפרים היא בצ’אנדיגאר (Chandigarh).
  • רכב פרטי – הדרך היחידה בעצם להגיע לכפרים היא דרך הנסיעה בכביש מניקראן היוצא מ NH-21.

 

[wpgmza id="20" cat="5" marker="2984" zoom="16"]