מרכז הודו | Central India

מידע כללי על מרכז הודו

מרכז הודו כוללת את הערים דלהי (ניו דלהי) – שער הכניסה להודו, מיקרוקוסמוס של המדינה, אגרה – עיר הטאג’ מאהל – מונומנט האהבה הגדול ביותר בעולם, פאטפור סיקרי – עיר הרפאים השוכנת שהוכרזה ע”י אונסקו כאתר מורשת עולמית, מדיה פרדש – הכוללת את העיר קג’ראהו עם מקדשי הקאמה הסוטרה והעיר ורנסי – אחת הערים הקדושות בהודו בכלל ובהינדואיזם בפרט היושבת על גדות נהר הגנגס.

בעמוד זה תוכלו לקבל מידע אודות אתרים ופעילויות מומלצות במרכז הודו. למידע אודות אתרים אלו לחצו על המקום במפת מרכז הודו שלפניכם או ברשימה האתרים המומלצים שבהמשך העמוד.
שקיעה על קונוט' פלייס (מתחם שוק) דלהי (צילום: Ville Miettinen)שקיעה על קונוט’ פלייס (מתחם שוק) דלהי (צילום: Ville Miettinen, רישיון)

מה רואים ואתרים מרכזיים במרכז הודו

דלהי (Delhi) – דלהי, שער הכניסה להודו, מהווה מיקרו קוסמוס של המדינה עם שווקים ססגוניים, מבצרים מרשימים ומסגדים. קראו עוד על דלהי.

צילום גגות בניו דלהיצילום גגות בניו דלהי

טאג' מאהל באגרה (צילום: Tiberio Frascari)טאג’ מאהל באגרה (צילום: Tiberio Frascari, רישיון)

אגרה (Agra) – אגרה מפורסמת בעיקר בשל הטאג’ מאהל – מונומנט האהבה הגדול ביותר בעולם. קראו עוד על אגרה.

פאטפור סיקריפאטפור סיקרי

נמרים נמרים “על הדרך” באזור מדיה פרדש

פאטפור סיקרי (Fatehpur Sikri) – עיר הרפאים השוכנת כ-40 ק”מ מערבית לאגרה הוכרזה ע”י אונסקו כאתר מורשת עולמית.

מדורות שריפת גופות על הגנגס, טקס מסורתי הודי - ורנסי (צילום: Dennis Jarvis)מדורות שריפת גופות על הגנגס, טקס מסורתי הודי – ורנסי (צילום: Dennis Jarvis, רישיון)

מדיה פרדש (Madhya Pradesh) – מדיה פרדש ידועה בזכות מקדשי הקאמה סוטרה שבקהאג’וראהו, וגם בזכות היערות והג’ונגלים שעל אחד מהם נכתב “ספר הג’ונגל”. קראו עוד על מדיה פרדש.

ורנסי (Varanasi) – אחת הערים הקדושות בהודו בכלל ובהינדואיזם בפרט היושבת על גדות נהר הגנגס. קראו עוד על ורנסי.
[wpgmza id="20" cat="5" marker="3202" zoom="6"]