ראג’סטן | Rajasthan

ארץ המהראג’ות, ארץ המלכים, המבצרים, הארמונות, הערים הצבעוניות, האגדות והמדבר

מידע כללי על ראג'סטן

ראג’סטן (Rajasthan) ארץ המהראג’ות, ארץ המלכים, המבצרים, הארמונות, הערים הצבעוניות, האגדות והמדבר. לראג’סטן היסטוריה עשירה ומפוארת המתועדת בעריה השונות, רוב רובה של ראג’סטן הוא מדבר צחיח אך יש בה גם שמורות טבע ירוקות ומעניינות.

ראג’סטן הגיעה לשיא פריחתה בתקופת הרג’פוטים, אותם שליטים אמיצים שמצד נלחמו בשלטים המוגוהלים ובבריטים (וגם הצטרפו לצבאותיהם) ומאידך תכננו ובנו את מיטב ארמונות ומבצרי ראג’סטן שנשארו עומדים על תילם עד היום הזה.
רג’סטאן, המדינה השניה בגודלה בהודו, נמצאת במערבה וגובלת בפקיסטן. ניתן להגיע לראג’סטן בדרכים רבות בין היתר בטיסות מקומיות, רכבות או אוטובוסים. המרחק הלא מאוד גדול מדלהי וגם ממומבאי, עושים את ראג’סטן ליעד פופולרי לביקור במהלך הטיול בהודו.

ראג’סטן היא חבל ארץ מדברי הנמצאת במדבר תאר ואולם מדובר במדבר שונה ממה שאנחנו מכירים מהארץ. המדבר כאן כולל שיחים ירוקים ולעיתים אפילו הרים שלמים שמכוסים עצים ירוקים עם טווסים צבעוניים שמסתובבים בהמוניהם גם במרכזי הערים הגדולות.

הלבוש של תושבי ראג’סטן ייחודי ושונה מצורת הלבוש בשאר הודו. הגברים בטורבנים בצבעים עזים, לבושים ג’לביות לבנות ועם שפמים עבותים ומסתלסלים. הנשים בשמלות/חצאיות צבעוניות ביותר ומזוהות בעיקר על תכשיטי הכסף – צמידים, נזמים, טבעות ושרשראות שהן עונדות.

הידעת?
ראג’סטן נחשבת לבירת המחצבים והמשאבים של הודו והיא המובילה בחציבת שיש – והשניה בייצור פוליאסטר בהודו.

ג'איפור ג’איפור “העיר הורודה”

מה רואים ואתרים מרכזיים בראג'סטן

ג’איפור (Jaipur) – מכונה גם “העיר הורודה” וזאת בשל בנייניה ומבניה המרשימים הצבועים ורוד. קראו עוד על ג’איפור.

ג’איסלמר (Jaisalmer) – העיר המערבית ביותר בראג’סטן, הנקראת גם העיר הזהובה, הנראית כאילו נלקחה מסיפורי אלף לילה ולילה. קראו עוד על ג’איסלמר.

מצודת ג'איסלמר, ראג'סטן (צולם עKoshy Koshy) (צילום: Koshy Koshy)” width=”500″ height=”375″ />מצודת ג’איסלמר, ראג’סטן (צולם ע”י – Koshy Koshy) (צילום: Koshy Koshy, רישיון)

ג’ודפור (Jodhpur) – העיר הכחולה, שבתי תושביה צבועים בכחול, שוכנת בשוליו המזרחיים של מדבר טאר, ומשמשת כשער הכניסה לראג’סטן. קראו עוד על ג’ודפור.

אודאיפור (Udaipur) – עיר הבירה של ראג’סטן, השוכנת בהרים ועמוסה בפארקים ירוקים וארמונות מפוארים ומוארים. קראו עוד על אודיפור.

פושקר (Pushkar) – עיירה קטנה ונעימה לביקור. רוב האטרקציות בפושקר מתרכזות סביב האגם הקדוש שבמרכז העיר. קראו עוד על פושקר.

ג'ודפור - העיר הכחולהג’ודפור – העיר הכחולה

ביקאנר (Bikaner) – ביקאנר נמצאת כ-300 קילומטרים צפונה מג’איפור ומהווה אלטרנטיבה למבקשים להתרחק מעט מערי ראג’סטן הממוסחרות. מבצרה של ביקנר ניצב במרכז העיר ובו ניתן לראות את הציורים המוזהבים האופיינים לראג’סטן. מביקאנר ניתן לצאת לטיולי גמלים במדבר.

מקדש דשנוק, מקדש העכברושים (Karni Mata Temple) – מקדש העכברושים, כ-33 קילומטרים דרומית מביקאנר, הוא אחת מהאטרקציות השנויות במחלוקת בראג’סטן.

בונדי (Bundi) – עיירה קטנה ומקסימה בדרום מזרח ראג’סטן המספקת מקום מוצלח למנוחה והתרגעות עם תושבים נחמדים ושוק מעניין.

בונדי - Bundiבונדי – Bundi

מאונט אבו (Mt Abu) – עיירת נופש פופלרית בעיקר על ההודים המגיעים לכאן כדי להימלט מהחום הראג’סטאני.

מקדש רנאקפור (Ranakpur Temple) – מתחם מרשים של מקדשים ג’יניים. המקדש המרכזי במתחם הוא מקדש צ’ומוקהה (Chaumukha), מהמקדשים הגדולים בהודו.

הפארק הלאומי קאולאדאו גהאנה/שמורת הציפורים בהאראטפור (Keoladeo N.P. Bharatpur) – אחת האטרקציות המפורסמות בראג’סטן. השמורה, נראית כאילו לא קשורה לנוף המדברי בראג’סטן, משתרעת על פני 30 קילומטרים רבועים עם פלגי מים רבים ועם מעל 350 מיני ציפורים ועוד חיות רבות כמו צבים, עגורים, אנטילופות ועוד.

מקדש רנאקפור - Ranakpur Templeמקדש רנאקפור – Ranakpur Temple

מצודת נימראנה, ג’איפור, ראג’סטאן

אטרקציות וסיורים מודרכים בראג’סטן

ראג’סטן היא אחד מהאתרים החשובים לטיול מאורגן להודו. היא נמצאת תחת תוכנית המסלול של רוב הטיולים המאורגנים בדרום הודו.
מידע שימושי למבקר בראג'סטן

הגעה לראג’סטן:

  • טיסה -ברג’סטאן ישנו שדה תעופה בינלאומי – Jaipur Airport.
  • רכבת – ברג’סטאן מספר תחנות רכבת מרכזיות והמון קטנות – המדינה מחוברת היטב לשאר הודו ברכבת.

 

[wpgmza id="20" cat="5" marker="3237" zoom="16"]