אודאיפור | Udaipur

העיר הרומנטית ביותר בראג’סטן ואולי אף בהודו

מידע כללי על אודאיפור

אודאיפור (Udaipur) יושבת על אגם פיצ’ולה ומאכלסת בתוכה אוסף מרשים של מקדשים וארמונות מתקופות שונות. העיר מוקפת חומה ממנה נותרו כיום רק שרידים, ביניהם חמישה שערים דרכם נכנסים לעיר גם כיום.

הידעת?
אודאיפור התפרסמה גם בשל אחד מסרטי ג’יימס בונד שצולם בעיר, כמחווה לכך כמעט בכל מסעדה או בית קפה בעיר מוקרנים סרטי ג’יימס בונד.
אגם אודאיפור (צילום: Cheryl)אגם אודאיפור (צילום: Cheryl, רישיון)

מה רואים ואתרים מרכזיים באודאיפור

אגם פיצ’ולה (Pichula Lake) – אגם פיצ’ולה מהווה את אחת האטרקציות העיקריות באודייפור ובו נמצאים שני האיים עם הארמונות המפורסמים שבנויים בשטחם, ניתן לצאת לשייט על האגם ולבקר באיים.

אגם פיצ'ולהאגם פיצ’ולה

האי ג’אג ניוואס (Jag Niwas) – האי הקטן מבין השניים שבמרכזו נמצא הארמון המפואר Lake Palace. הארמון בנוי בפאר רב וכיום משמש כמלון יוקרתי ומפואר עם מחירים בהתאם, אם תקציבכם לא מאפשר לכם ללון במקום, תוכלו להסתפק בשתיית צ’אי במסעדה שבמקום המשקיפה לאגם ולעיר העתיקה.

ג’אג מנדיר (Jag Mandir) – האי הגדול והדרומי יותר מבין שני האיים באגם פיצ’ולה, גם כאן נמצא ארמון מפואר המוקף גן מטופח שמלא בגפנים, פרחים ופסלי אבן.

ארמון העיר - City Palaceארמון העיר – City Palace

ארמון העיר (City Palace) – ארמון העיר הנמצא על גדת האגם הצפונית מזרחית הוא בעצם קומפלקס של 11 מקדשים שהופכים אותו לגדול באודייפור וברג’סטאן בכלל, בסיס הארמון, הבנוי אבנים צהובות, מקושט בצריחים, כיפות ומרפסות שמעניקים לו את מראו היחודי. חלק מהארמון הוסב למוזיאון בו ניתן לבקר.

מקדש ג’גדיש (Jagdish temple) – צפונית לארמון העיר נמצא מקדש ג’גדיש והוא המקדש הגדול ביותר באודייפור. המקדש מוקדש לאל ג’אגנת, על קירות המקדש החיצוניים מגולפים דמויות של ג’אגנת, סצנות מחיי האלים ועוד. בתוך המקדש עומד פסלו של ג’אגנת.

מקדש ג'גדיש - Jagdish templeמקדש ג’גדיש – Jagdish temple

פטה סגר (Fateh Sagar) – האגם השני באודייפור הנמצא צפונית לאגם פיצ’ולה, ומחובר אליו על ידי תעלה. במרכז האגם, המוקף גבעות וגנים נמצא פארק חביב המהווה מקום מפלט מהמולת העיר.

שילפגרם (Shilpgram) – מרכז אומנויות מלאכות היד הכפריות, הנמצא כחמישה קילומטרים מערבית לאודייפור, ליד הכפר האבאלה (Havala). הכפר אמור לשמר את מסורות האדריכלות, המוזיקה ואומנות של שבטי מערב הודו. בין היתר מוצגים בתים, בגדים, כלים, עבודות רקמה וקדרות. במקום מתקיימות הופעות של מוזיקאים ורקדנים חביבים.

ארמון המונסון, סג’נגר (Sajjangarh) – ארמון המונסון, מתנשא מעל גבעה כחמישה קילומטרים מערבית לאודייפור. כדאי לטפס אל המרפסת של הארמון ולהשקיף אל הנוף מדהים של אודייפור וסביבתה.

פטה סגר - Fateh Sagarפטה סגר – Fateh Sagar

עיר האגמים, אודאיפור

מלונות באודאיפור

בעיר מלונות רבים ברמות השונות. ישנם מספר מלונות יוקרה בודדים, אך מספר לא מבוטל של מלונות בדרג הביניים (שלושה וארבעה כוכבים) וכן לא מעט מלונות ברמה של אכסנייה / באד אנד ברקפסט (ראו עוד תחת: מלונות באודאיפור ומלונות בהודו).

אטרקציות וסיורים מודרכים באודאיפור

אודאיפור היא אחד מהאתרים החשובים לטיול מאורגן להודו. היא נמצת תחת תוכנית המסלול של רוב הטיולים המארוגנים מערב הודו. בדרך כלל עם יעדים נוספים כמו פושקר וג’איפור.
מידע שימושי למבקר באודאיפור

הגעה לאודיאפור:

  • רכב פרטי – אודאיפור מחוברת לשאר הודו בכבישים SH-32 ו- SH-50.
  • טיסה – לאודאיפור שדה תעופה מקומי משלה כ-20 קילומטרים ממרכז העיר, Maharana Pratap Airport Udaipur Airport. ממנו יש טיסות סדירות לדלהי ומומבאי.
  • רכבת – באודאיפור מספר תחנות רכבת, המרכזית ביניהן היא Udaipur City.

 

[wpgmza id="20" cat="5" marker="3229" zoom="16"]