מערב הודו | Western india

מידע כללי על מערב הודו

מערב הודו כולל את מדינת רג’סטאן (Rajasthan) – ארץ המהרג’ות – על עריה הססגוניות והקסומות: פושקר (Pushkar), אודאיפור (Udaipur), ג’איפור (Jaipur), ג’ודפור (Jodhpur) וג’איסלמר (Jaisalmer). מדינת גוג’רט (Gujarat) היא עיר יותר תעשייתית מאשר תיירותית, אליה מגיעים אנשי עסקים מכל העולם, אך עדיין ניתן למצוא בה מקומות קסומים לטיול כמו האי דיו, חצי האי קאץ’ וכפרי מלאכות היד.

בעמוד זה תוכלו לקבל מידע אודות אתרים ופעילויות מומלצות במערב הודו, למידע אודות אתרים אלו לחצו על המקום במפת הודו שלפניכם או ברשימת האתרים המומלצים שבהמשך העמוד.
מה רואים ואתרים מרכזיים במערב הודו

מומבאי (Mumbai) – הביקור במומבאי, המהווה עבור מטיילים רבים את שער הכניסה להודו, הוא מרתק. קראו עוד על מומבאי.

פושקר (Pushkar) – עיירה קטנה, במרכז ראג’סטן, שמאוד חביבה על התיירים בהודו ועל התרמילאים הישראלים בפרט. קראו עוד על פושקר.

אודייפור (Udaipur) – העיר הרומנטית ביותר בראג’סטן ואולי אף בהודו, יושבת על אגם פיצ’ולה עם אוסף מרשים של מקדשים וארמונות מתקופות שונות. קראו עוד על אודייפור.

ג’איפור (Jaipur) – בירת ראג’סטן, ידועה בכינויה “העיר הורודה”, בשל בתיה ומבניה הצבועים בצבע ורוד כהה. קראו עוד על ג’איפור.

ג'איפור - ג’איפור – “העיר הורודה”

אגם פושקר הנמצא במרכז העיר, משמש גם כמקום מפגש לאמני רחוב, הופעות ומוזיקה בזמן השקיעה (צילום: Arian Zwegers)אגם פושקר הנמצא במרכז העיר, משמש גם כמקום מפגש לאמני רחוב, הופעות ומוזיקה בזמן השקיעה (צילום: Arian Zwegers, רישיון)

ג’ודפור (Jodhpur) – “העיר הכחולה”, שוכנת בשוליו המזרחיים של מדבר טאר, ומשמשת כשער הכניסה לראג’סטן. קראו עוד על ג’ודפור.

ג’איסלמר (Jaisalmer) – נקראת גם העיר המוזהבת, נראית כאילו נלקחה מסיפורי אלף לילה ולילה. קראו עוד על ג’איסלמר.

גוג’רט (Gujarat) – בגוג’רט תוכלו לראות מוזיאונים ואדריכלות מוסלמית-הודית מעניינת, מקדשים ואוכלוסיה ג’ינית מרתקת וגם לצאת למסע בעקבות תחנות בחייו של מטהמה גנדי. קראו עוד על גוג’רט.

עיר האגמים, אודאיפור
[wpgmza id="20" cat="5" marker="3227" zoom="6"]