קוצ’ין | Cochin

קוצ’ין – עיר בקרלה ידועה בקהילה היהודית שלה

מידע כללי על קוצ'ין

העיר קוצ’י (Kochi), או בשמה הישן קוצ’ין (Cochin), אחת הערים המעניינת בדרום הודו, נמצאת במרכז רצועת החוף של קרלה. לקוצ’י – קוצ’ין היסטוריה עמוסה ורבגונית שהשאירה את חותמה עם כנסיות, בתי כנסת ומסגדים מרשימים ורחובות בסגנון מוסלמי, פורטוגלי, הולנדי ובריטי.
יהודים בעיר היהודים, קוצ'י (צולם עיהודים בעיר היהודים, קוצ’י (צולם ע”י – Roberto Faccenda) (צילום: Roberto Faccenda, רישיון)

מה רואים ואתרים מרכזיים בקוצ'ין

שייט ב-Backwater – אחת האטרקציות של קרלה וקוצ’ין בפרט הוא שייט בתעלות המים הנקראות גם Backwaters. יש סוגים שונים של שייט, לפי שעות, המאפשרים לסייר ולראות את חיי היום יום של תושבי קוצ’ין.

דייגים בקוצ'יןדייגים בקוצ’ין

נמל קוצ’ין – בעבר היתה קוצ’ין עיר נמל מפורסמת וגם כיום הנמל הוא אזור שוקק והומה אדם. תוכלו להגיע לנמל בשעות הבוקר או הערב המוקדמות ולצפות בדייגים דגים באמצעות רשתות סיניות, אותן רשתות ענקיות שהובאו לכאן ע”י יורדי ים סינים. רשתות הענק המרובעות מונפות למעלה בעזרת מערכת גלגלות ומנופים ידניים, בתקווה ללכוד דגים. את הדגים שתרכשו במקום תוכלו להביא ישירות לאחת המסעדות הסמוכות שיבשלו לכם אותו במחיר לא גבוה.

מופעי קאתאקאלי – הריקוד הלאומי של קרלה (קאתה=סיפור, קאלי=משחק) המשלב ריקוד, פנטומימה ומוזיקה ומציג סיפורים מהמיתולוגיה ההודית. חשיבות מיוחדת יש לאיפור השחקנים, גברים בלבד, המופק ממשחות טבעיות. המופע אורך כשעתיים וניתן לצפות בו בקוצ’ין לאורך כל השנה. שווה להגיע לתאטרון כשעה לפני תחילת המופע ולצפות בשחקנים מתאפרים – מלאכת אמנות של ממש.

עיר היהודים (Jewtown) – האזור בו פעם הייתה שכונה יהודית. כיום יש פה מעט יהודים ובמקום נמצא שוק תבלינים מיוחד. ניתן לבקר בבית הכנסת הבנוי בסגנון ספרדי ולראות את הבתים עם המזוזות וסמלי המגן דוד. בסמוך לבית הכנסת יש עשרות חנויות מזכרות (קראו עוד על יהודים בהודו).

ארמון מהאנצ’רי (Mahancherry) – בסמוך לעיר היהודים שוכן ארמון מהאנצ’רי המציג יצירות אומנות מרשימות. הארמון נבנה בידי הפורטוגזים לפני כ-500 שנה וחודש ע”י ההולנדים שהחליפו אותם לאחר מאה שנה.

כנסיית פרנסיס הקדוש – בכנסייה, שנבנתה ע”י הפורטוגלים לפני כ-500 שנה, נקבר לראשונה ואסקו דה-גמה, מגלה הארצות הפורטוגלי שהגיע להודו  מאירופה דרך הים.

אנרקולם – העיר המודרנית הנמצאת על היבשה. כאן תמצאו שפע מלונות ומסעדות עם אוכל דרומי משובח. הרחוב הראשי נקרא דרך מהטמה גנדי וניתן למצוא בו חנויות רבות, מכוני עיסוי ואינטרנט קפה.

תעלות קוצ’ין

מלונות בקוצ’ין

בעיר מלונות רבים ברמות השונות כאשר רוב המלונות בעיר נמצאים לאורך הכבישים הראשיים ולאורך החופים. מספר מלונות יוקרה, מספר לא מבוטל של מלונות בדרג הביניים (שלושה-ארבעה כוכבים) וגם לא מעט מלונות זולים ברמה של אכסנייה / באד אנד ברקפסט (ראו עוד תחת מלונות בקוצ’י ומלונות בהודו).

אטרקציות וסיורים מודרכים בקוצ’ין

בקוצ’ין תוכלו למצוא מגוון של סיורים מודרכים, חד יומיים ויותר, בהם תוכלו לראות את אתריה המרכזיים.
קוצ’ין נמצאת כחלק מתוכנית המסלול של הרבה מהטיולים המאורגנים בדרום הודו. בדרך כלל המסלול כולל גם את גואהמומבאי וקרנטקה.

מסעדות בקוצ’ין

ברחבי העיר פזורות מסעדות רבות לאורך הכבישים הראשיים כן ריכוז נוסף באזור החופים. תוכלו למצוא מסעדות בכל הרמות ומכל הסוגים.
טיפים והמלצות כלליות למבקר בקוצ'ין

  • קוצ’י מלאה בתעלות מים. איתם באה האופציה, אם תרצו, לחצות לכיוון איי ויפין הממוקמים מערבית לעיר, לשיט עם עוד כמה נוסעים וריקשות, במעבורת! חוויה מומלץ ביותר.

 

מידע שימושי למבקר בקוצ'ין

הגעה לקוצ’ין:

  • טיסה – בעיר נמצא שדה התעופה הבינלאומי Cochin International Airport.
  • רכבת – בעיר תחנת רכבת מרכזית Ernakulam Junctionממנה פועלים קווים סדירים לבנגלור ודלהי.
  • רכב פרטי – קוצ’י מחוברת לשאר חלקי הודו ע”י הכבישים NH17 NH47 ו NH49.

 

[wpgmza id="20" cat="5" marker="3213" zoom="16"]