פונה | Pune

פוני – לשעבר פוניאנגארי – עיר מרכזית במדינת מהרשטרה

מידע כללי על פונה

פונה (Pune) נחשבת עבור ההודים לעיר הייטק ומרכז השכלה, ועבור המטייל הזר זהו שם נרדף לאשראם של אושו, מרכז רוחני שנוי במחלוקת, הנחשב ליעד התיירותי העיקרי של העיר.

פונה, הנמצאת במרחק שעתיים-שלוש שעות נסיעה מבומביי מחוברת אליה בכביש משובח ובקו רכבות מהיר. פונה מציעה למבקרים בה בתי קולנוע רבים, תיאטרון, מלונות מפוארים, מוזיאונים וגם מסעדות מערביות.

הידעת?
פונה – העיר השביעית הכי מאוכלסת בהודו, והשניה בגודלה במדינת מהרשטרה.
פונה - Puneפונה – Pune

מה רואים ואתרים מרכזיים בפונה

האשראם של אושו (Osho Meditation Resort) – האשראם הוא למעשה מרכז לבריאות הגוף והנפש המציע פעילויות מדיטציה וסדנאות שונות ומשונות. רוב האנשים מגיעים לאשראם לשהות ארוכה של יוגה, מדיטציה ושאר סדנאות, אולם ניתן גם להגיע לביקור התרשמות קצר במקום. בשנים האחרונות גברו הטענות כלפי האשראם כי הרוחניות נעלמה ממנו והוחלפה במסחריות. באשראם תוכלו למצוא בריכה, מדשאות, סאונות, מכוני עיסוי ויופי, מגרש כדורגל ואפילו מין חופשי (לאחר שעוברים בדיקות איידס).

פסלו של גאנדי (אתר ההנצחה הלאומי לגנדי - Gandhi National Memorial)פסלו של גאנדי (אתר ההנצחה הלאומי לגנדי – Gandhi National Memorial)

אתר ההנצחה הלאומי לגנדי (Gandhi National Memorial) – מבנה זה, בו נכלא מטהמה גנדי עקב קריאתו למרי אזרחי בשנת 1924, משמש היום כאתר הנצחה עבורו. המקום, הקרוי גם ארמון אגה קהאן, נמצא בלב גן יפה ומטופח ונמצא אתר הקבורת האפר של אשתו ועוזרו של גנדי וגם קמצוץ מאפרו של גנדי עצמו. במבנה עצמו ישנן תמונות וחפצים המתארים את חייו של המהטמה.

גן פשוואה (Peshwa Udin) – אחד מהפארקים המגוונים והיפים ביותר בפונה. בפארק תוכלו למצוא ביתנים המדגימים ומסבירים עקרונות טכנולוגיים בנושאי הפקת אנרגיה. בפארק גם אגם במצב מוזנח, עליו עומדים גשר ופגודה.

רובע יארודה – רובע צפוף וססגוני המשתרע על גדות נהר הבהימא. במקום שווקים רבים, כגון שוק הדגים, שוק הסארים וכן מסעדות ודוכני אוכל מקומי.

סיור בפונה

מלונות בפונה

בעיר מלונות רבים ברמות השונות. מספר מלונות יוקרה, מספר לא מבוטל של מלונות בדרג הביניים (שלושה-ארבעה כוכבים) וגם לא מעט מלונות זולים ברמה של אכסנייה / באד אנד ברקפסט (ראו עוד תחת מלונות בפונה ומלונות בהודו).

אטרקציות וסיורים מודרכים בפונה

בפונה תוכלו למצוא מגוון של סיורים מודרכים, חד יומיים ויותר, בהם תוכלו לראות את האתרים המרכזיים של של פונה.

מסעדות בפונה

בעיר תוכלו למצוא מגוון עצום של מסעדות בכל הרמות ומכל הסוגים מאוכל הודי עד דומינוס פיצה.
טיפים והמלצות כלליות למבקר בפונה

  • אם הלכתם לבקר באשראם של אושו, מומלץ גם לבקר בגן טירת’ – הגן הבוטני שהוא חלק מהאשראם. הכניסה ללא תשלום. הצילום – אסור.

 

מידע שימושי למבקר בפונה

הגעה לפונה:

  • טיסה – לפונה שדה תעופה בינלאומי Pune Airport, הנמצא כ10 ק”מ ממרכז העיר ומופעל בתוך שדה תעופה צבאי. משם מופעלים קווי אוויר סדירים לבנגלור, דלהי וצ’נאי ומקומות נוספים.
  • רכבת – תחנת הרכבת המרכזית של פונה Pune Junction railway station יושבת על קו הרכבת הראשי של מומבאי-צ’נאי, ונחשבת ליותר מתקדמת מהרבה תחנות רכבת בהודו. משם פועלים קווים סדירים למקומות מרכזיים אחרים בהודו.
  • רכב פרטי – פונה מחוברת לשאר חלקי הודו דרך הכבישים NH9 וNH4.

 

[wpgmza id="20" cat="5" marker="3212" zoom="16"]