1. עמוד הבית
 2. »
 3. גרמניה 2024 – המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
 4. »
 5. השכרת רכב בגרמניה (2024)– הנחה בלעדית ואיך להימנע מטעויות

השכרת רכב בגרמניה (2024)– הנחה בלעדית ואיך להימנע מטעויות

עדכון יולי, 2024

אנו נמצאים בעיצומה של חופשת הקיץ, ורמת הביקוש לרכבים בגרמניה הקיץ הינו שיא עונת התיירות ואיתו מגיעים תיירים רבים ובהתאם לכך רמת הביקוש לרכבים לחצו כאן להשכרה מתוך מגוון רכבים עם אפשרות ביטול | לחצו כאן להשכרת רכב עם 10% הנחה בגרמניה.

6 דברים שחשוב לדעת לפני ששוכרים רכב בגרמניה

 • הביקוש לרכבים בגרמניה גבוה מאוד, במיוחד במהלך חודשי הקיץ אז יש מקרים בהם לא נותרים רכבים בקטגוריות מסויימות. הדבר נכון לכלל הרכבים, אך במיוחד בעבור רכבים שההיצע שלהם נמוך יותר מהביקוש – כמו רכבים אוטומטיים, ואנים, ג’יפים או רכבים למעל 5 נוסעים. לכן מומלץ מאוד לשכור רכב כמה שיותר מקודם כאשר לרכבים סטנדרטיים (רכב ידני ל-5 נוסעים) מומלץ להזמין רכב כשלושה שבועות לפני מועד החופשה בגרמניה ובמידה ומדובר ברכב פחות נפוץ להזמין אפילו מספר חודשים מראש. למי מכם שחושש מההתחייבות זמן רב לפני הטיול מומלץ לבצע את ההזמנה באתר זה המציע אפשרות ביטול בחינם, וכך להבטיח לעצמכם רכב מתאים מצד אחד אך להשאיר פתח לשינויים מצד שני.
 • למי מכם מתכנן לטייל עם רכב שכור בגרמניה בחורף אנו ממליצים להכיר את ההיבטים השונים של נסיעה בחורף, אשר עשויים להיות שונים בחלקים השונים של גרמניה הן מבחינת מזג האוויר והן מבחינת תנאי הנהיגה. בנוסף ישנה חשיבות יתרה למסלול שאתם מתכננים לעשות עם הרכב השכור, יש הבדל בין טיול באזורים מישוריים יותר לעומת טיפוס להרים עם הרכב. על אף שהביקוש בחורף נמוך יותר מאשר בקיץ אין יתרון בהמתנה עם הזמנת הרכב עד ההגעה לגרמניה, וגם במקרה זה מומלץ להזמין את הרכב מראש ולבצע השוואה בין מחירים ודגמים שונים. בחורף ניתן לעשות זאת גם כשבוע או שבועיים לפני החופשה בגרמניה.
 • השכרת רכב עשויה להיות עסק לא זול, במיוחד כאשר שוכרים רכב למספר ימים או כאשר שוכרים רכב גדול. לכן למי מכם שמעוניין לחסוך בעלות אנו ממליצים לבחון אפשרויות שונות להוזלת עלות ההשכרה, למשל באתר הזה המציע הנחה בלעדית לגולשי הכל על.
 • אם אתם מתכננים לטייל רק בברלין או במינכן אנו מציעים לוותר על השכרת הרכב. בערים הגדולות אין צורך ברכב שכור, הוא יכול אפילו להיות נטל. גם במידה ואתם מתכננים לצאת מהעיר ליום אחד או יותר באחת מהערים האחרות בגרמניה רכב הוא לא בהכרח הפתרון האולטימטיבי. ישנן ערים אשר מחוברות היטב בתחבורה ציבורית (למגיעים בקיץ מומלץ להזמין כרטיסים מראש כדי להבטיח ישיבה יחד בנסיעות בין עירוניות), וישנן סיורים יומיים רבים אשר יוצאים מהערים למוקדי התיירות הפופולאריים סביבן, תוכלו לראות את הטיולים השונים ולהזמין עם אפשרות ביטול בקישור הזה וכך לראות עוד ממה שיש לגרמניה  להציע מבלי להסתבך עם תכנון דרכי ההגעה.
 • שימו לב שאם אתם מתכננים לעבור גבול למדינה שכנה, למשל אוסטריה עליכם ליידע את חברת ההשכרה, ויש לקחת בחשבון שבעבור חלק מהחברות בעבור חלק מהמעברים הדבר יהיה כרוך בעלות נוספת. כמו כן במרבית המקרים יש עמלה נוספת, וגבוהה, על לקיחת רכב בגרמניה והחזרתו במדינה אחרת. לא פעם במקרים כאלו עדיף להגיע עם הרכב לגבול, לעבור אותו עם תחבורה ציבורית ואז לשכור רכב שוב.
 • לצעירים שבניכם כדאי לדעת שעלות השכרת הרכב מחושבת בין השאר לפי גיל הנהג הצעיר ביותר ולפי ותק הרישיון שלו, נוסף על כך במרבית חברות ההשכרה הגיל המינימלי ללקיחת רכב שכור הוא 21.

במידה ומגיעים לטיול רק בברלין אין צורך ברכב שכורבמידה ומגיעים לטיול רק בברלין אין צורך ברכב שכור

האם צריך רכב בגרמניה?

כאשר מדובר על טיול רחב יותר בגרמניה, בניגוד לטיול רק בברלין רכב שכור הוא אופציה פופולארית מאוד. במידה ואתם רוצים להגיע לאזורים פחות נגישים, כמו היער השחור, רכב שכור הוא הדרך הנוחה ביותר לעשות זאת. כאשר רוצים להנות מהמרחבים, הנופים והעיירות הפחות נגישות של גרמניה קשה לעשות זאת על ידי התבססות על תחבורה ציבורית בלבד או על סיורים יומיים. עם הרכב השכור תוכלו להגיע גם למקומות פחות מתויירים ולהנות מחוייה אותנטית יותר. מה גם שרכב שכור יאפשר לכם גמישות רבה יותר בתכנון הטיול, וגם במהלך החופשה עצמה. לא פעם החוויות הכי זכורות הן דווקא אלו אליהן מגיעים במקרה על ידי סטייה מהתכנון המקורי. רבים מהתיירים משלבים חופשה עירונית בברלין או מינכן עם יציאה למרחבים של גרמניה ליום אחד או יותר. במקרים אלו מומלץ לשכור את הרכב רק כאשר יוצאים מהעיר, שכן ההתניידות איתו בתוך העיר פחות נוחה וישנן חלופות טובות יותר.

התחבורה הציבורית בברלין מאוד נוחה, ואין צורך לנסוע עם רכב שכור בעירהתחבורה הציבורית בברלין מאוד נוחה, ואין צורך לנסוע עם רכב שכור בעיר

חברות מומלצות להשכרת רכב בגרמניה

Rentalcars - זירת ההזמנה הגדולה ביותר בעברית

מאפשרים הזמנת רכב בגרמניה עם אפשרות ביטול בחינם ומערכת השוואת מחירים בעברית עם שירות לקוחות באנגלית. למידע נוסף...

←לחצו כאן להזמנה עם אפשרות ביטול
Ofran - שירות לקוחות צמוד בעברית

Ofran מצטיינת בשירות הלקוחות שלה, ונותנת מענה מקצועי ומהיר בעברית לאורך כל שלבי השכרת הרכב - משלב הזמנת הרכב ועד שמחזירים אותו. למידע נוסף...

←לחצו כאן להזמנה עם שירות בעברית
Economybookings - זירת הזמנת רכבי הלואו קוסט הגדולה בעולם

מגוון אפשרויות רכבים בגרמניה בדגש על רכבי לואו קוסט. למידע נוסף...

←לחצו כאן להצעות רבות לרכבי לואו קוסט
AutoEurope - שירות לקוחות מלא בעברית והנחה בלעדית לגולשי הכל על

הנחה בלעדית לגולשי הכל על של 10% ממחיר ההשכרה עם אפשרות ביטול חינם עד 48 שעות לפני מועד לקיחת הרכב ובמחירים תחרותיים ביותר במרבית ההשוואות שביצענו. למידע נוסף...

←לחצו כאן להזמנה עם הנחה בלעדית
Discover Cars - פלטפורמת השוואה בינלאומית להשכרת רכב

מציעים מגוון רחב של ספקים ואת המחירים הנוחים ביותר מבין שאר פלטפורמות ההשוואה בגרמניה. למידע נוסף...

←לחצו כאן להזמנה ממגוון גדול של ספקים

איזה רכב כדאי לשכור בגרמניה?

שאלה לא פחות חשובה מהאם צריך רכב בגרמניה היא השאלה איזה רכב כדאי לקחת אחרי שבוחרים לשכור רכב. התשובה לשאלה זו משתנה מאוד מתייר אחד לשני, שכן לתיירים שונים יש צרכים שונים מהרכב.
למשפחות שמגיעות לחופשה בגרמניה אנו ממליצים לא להתפשר על גודל הרכב. אתם הולכים לבלות בו הרבה שעות, עם הרבה מזוודות, לעיתים גם עם כסאות בטיחות ולכן כדאי לבחור ברכב גדול – כך שיהיה נוח לכל בני המשפחה במהלך נסיעות ארוכות ושתא המטען שלו יוכל להכיל את כל המזוודות איתן אתם מגיעים, במרבית חברות ההשכרה בפרטי הרכב יהיה רשום לכמה אנשים מתאים ולכמה (ואיזה) מזוודות. שימו לב שבמידה ואתם מחפשים רכב ליותר מחמישה אנשים מומלץ מאוד להזמין מראש לפחות חודש לפני ההגעה לגרמניה ושעדיף לשכור באחת מתחנות הרכב הגדולות – או בשדה התעופה או בערים הגדולות כמו ברלין. בקישור הזה אפשר להזמין עם אפשרות ביטול בחינם, וכך לשמור על גמישות למי מכם שחושש מהתחייבות זמן רב לפני החופשה. למגיעים לחופשה משפחתית אנו ממליצים להסתכל גם בעמוד ברלין עם ילדים ובני נוער – מה עושים ואיפה ישנים בחופשה המשפחתית .

מנגד, כאשר מדובר רק בשניים עד שלושה אנשים אפשר להסתדר עם רכב קטן יחסית. כל עוד אתם לא מתכננים נסיעות מאתגרות או עם עליות תלולות זו יכולה להיות אפילו בחירה מומלצת יותר, שכן כך תוכלו להסתדר בקלות גם ברחובות צרים והדבר מקל מאוד על מציאת החנייה, שעשויה להיות בעייתית במיוחד בערים הגדולות כמו ברלין או מינכן. למי שמחפש רכב קטן-בינוני יש יותר גמישות מאחר ויש יותר חברות השכרה אשר מספקות רכבים אלו וגם מאחר ולרוב אפשר למצוא רכבים גם קרוב יותר למועד החופשה ואפשר להסתפק בהזמנה שבועיים מראש, אם כי בקיץ מומלץ בכל מקרה להזמין מוקדם ככל האפשר. במקרים אלו מומלץ גם להסתכל על רכבי לואוקוסט בקישור הזה, אשר יכולים להוזיל בעלות ההשכרה ולהתאים לכם.

חניה בגרמניה

נושא החנייה בגרמניה משתנה מאוד מעיר אחת לשניה, ובין הערים לעיירות ולאזורים היותר כפריים. על פי רוב אפשר לומר שלאורך רוב השנה אין בעיות חניה מיוחדות בעיירות הקטנות יותר בגרמניה, למשל באזור היער השחור. אבל בקיץ בעיירות המתויירות ביותר מורגשת הצפיפות גם מבחינת האנשים וגם מבחינת הרכבים, ואז החניה יכולה להיות בעייתית ולעיתים אף תאלצו לחנות את הרכב מחוץ לעיירה. מבחינת הערים – במרביתן תוכלו למצוא מקומות חניה מוסדרים למשל Alexa APCOA Parking Garage בקרבת Alexanderplatz ו- Parkhaus Mall of Berlin APCOA ליד Potsdamer Platz בברלין או CONTIPARK Tiefgarage Oberanger סמוך למוזיאון היהודי ו- CONTIPARK Tiefgarage Stachus ליד Karlsplatz שבמינכן. אנו ממליצים לחנות בחניונים מוסדרים משתי בחינות – הראשונה היא כי יותר בטוח לחנות בחניות אלו, והשנייה היא כי זה מצמצם את הסיכוי לקבל קנסות על חנייה במקומות אסורים.
כאשר מטיילים עם רכב שכור בגרמניה כדי להימנע מבעיות עם החניה מומלץ לקחת מקום לינה אשר מספק חניה, וכך להיות בראש שקט. שימו לב כי ישנם מקומות לינה אשר מספקים חנייה בחינם וכאלו שמספקים חנייה בתשלום – לרוב מקומות אלו יהיו באזורים המבוקשים יותר שבהם מצוקת החנייה משמעותית יותר. למי מכם שמחפש מקום לינה עם חניה בברלין אנו מציעים להסתכל על Crowne Plaza Berlin City Centre Ku’damm, an IHG Hotel ,Radisson Collection Hotel, Berlin ,NH Collection Berlin Mitte Friedrichstrasse ,Steigenberger Hotel Am Kanzleramt. ולמי מכם שמחפש מקום לינה עם חניה במינכן אנו מציעים להסתכל למשל על Holiday Inn Munich City Centre, an IHG Hotel ,NH Collection München Bavaria ,Mercure München City Center ,Ruby Lilly Hotel Munich.

"מדחןמדחן חניה לגביית תשלום עבור חנייה בברלין בזמן קצוב

השכרת רכב בשדה התעופה בגרמניה

למי שרוצה להתחיל טיול רחב יותר בגרמניה עם רכב שכור ולא מתכנן לישון לילה אחד או יותר בברלין או מינכן אחרי הנחיתה, כדאי לשכור את הרכב כבר בשדה התעופה. מרבית התיירים הישראלים שנוחתים בגרמניה מגיעים או לשדה התעופה ברנדרבורג ברלין או לשדה התעופה הבינלאומי מינכן פרנץ יוזף שטראוס, בין אם בטיסה ישירה או עם עצירת ביניים. ישנן מספר חברות השכרה אשר נותנות את שירותן בשדות התעופה הללו, בניהן ניתן למנות את Sixt ו-Hertz לצד חברות נוספות. שימו לב כי חלק מחברות ההשכרה נמצאות ממש בשדה עצמו וחלק מחוץ לשדה. לרוב החברות שממקומות בשדה עצמו יהיו החברות הגדולות יותר אשר מספקות רכבים במחירים גבוהים יותר, ואילו החברות שמחוץ לשדה יספקו רכבים במחירים נמוכים יותר – אך קחו בחשבון שלפעמים מדובר בחברות שממקומות במרחק כמה דקות נסיעה מהשדה.

כאשר שוכרים רכב בשדה התעופה חשוב מאוד לשים לב לשעות הפעילות של חברות ההשכרה השונות, לא כולן פעילות 24/7 ומשמעות הדבר שלפעמים החברות יהיו סגורות בסמוך לשעת ההמראה או הנחיתה. כאשר מדובר בלקיחת הרכב השכור הדבר בעייתי יותר, שכן על מנת לשכור את הרכב חייב להיות נציג של חברת ההשכרה, ואז יש לתאם הישארות נציג מעבר לשעות הפעילות ולרוב בעמלה נוספת. גם במידה והטיסה שלכם מיועדת לנחות בשעה בה חברת ההשכרה עובדת מומלץ לבדוק האם ישנה התחייבות להמתנה של נציג במידה ויש עיכוב בטיסה והאם הדבר כרוך בעלות נוספת. במקרים כדי להימנע מכך, תיירים רבים שנוחתים בשעות מאוחרות מעדיפים ללון ליד השדה ולשכור את הרכב בבוקר. במידה ואתם נוחתים בשדה התעופה ברנדרבורג ברלין כדאי להסתכל על אפשרויות לינה כמו IntercityHotel Berlin Airport BER ,Steigenberger Airport Hotel Berlin ,Moxy Berlin Airport ,Holiday Inn Berlin Airport. אם אתם נוחתים בשדה התעופה הבינלאומי מינכן פרנץ יוזף שטראוס כדאי להסתכל על אפשרויות לינה כמו Hilton Munich Airport ,Novotel München Airport ,NH München Airport ,prizeotel Munich-Airport. מאחר ומקומות הלינה ליד שדה התעופה לא רבים כמו בעיר, מומלץ להזמין מקום מראש, במיוחד בחודשי הקיץ. בהחזרת הרכב השכור לרוב יש גמישות רבה יותר, ולחברות רבות יש תיבה אליה אפשר להחזיר את המפתחות של הרכב השכור ואין צורך בנציג על מנת להחזיר את הרכב. בכל מקרה אנו ממליצים תמיד לצלם את הרכב אחרי הלקיחה ולפני ההחזרה (עדיף עם חותמת זמן במצלמה) מכל הזוויות.
מידע נוסף כדאי לקרוא בעמוד שדה התעופה ברנדרבורג ברלין ובעמוד שדה התעופה הבינלאומי מינכן פרנץ יוזף שטראוס.

רבים בוחרים לשכור רכב כבר בשדה התעופהרבים בוחרים לשכור רכב כבר בשדה התעופה ולהתחיל משם את הטיול ברחבי גרמניה

איזה רישיון צריך כדי לשכור רכב בגרמניה?

במרבית המקרים במדינות השונות באירופה, ובכלל זה גם בגרמניה הרישיון הישראלי מספיק בעבור השכרת הרכב. יחד עם זאת, חשוב לדעת כי חלק מחברות הביטוח וחלק מחברות ההשכרה כן דורשות בנוסף לרישיון הישראלי רישיון נהיגה בינלאומי. כמו כן, בעוד שבעת בדיקה שגרתית בעבור חלק מהשוטרים רישיון ישראלי (עליו כיתוב באנגלית כמובן) מספיק, יתכן ויהיו שוטרים שידרשו לראות גם רישיון בינלאומי תקף. על מנת לנהוג בראש שקט אנו ממליצים בכל מקרה לדאוג שיהיה רישיון נהיגה בינלאומי בתוקף בעת השכרת הרכב בגרמניה בנוסף לרישיון ישראלי בתוקף.
כדאי לקרוא עוד בנושא בעמוד רישיון נהיגה בינלאומי | האם חובה? איפה ואיך מנפיקים אותו?
חוקי תנועה בגרמניה

כמו בישראל, ישנם חוקי תנועה רבים בגרמניה, אך מרביתם דומים מאוד לחוקי התנועה המתקיימים בארץ. בין אם שילוט דומה יחסית, חוקים דומים באשר למהירות מותרת ומתן זכות קדימה. יחד עם זאת יש גם היבטים שונים בחוקי התנועה בגרמניה אשר שונים מעט מאלו המוכרים לנו. כדאי להיערך לכך מראש ולנהוג באופן זהיר יותר תוך שימת לב רבה יותר לשילוט על מנת להימנע מקנסות מיותרים שיכולים גם להגיע לסכומים גבוהים יחסית.

כמה הבדלים בין חוקי התנועה הישראלים לאילו הגרמניים והיבטים שכדאי לקחת בחשבון, לפני נסיעה בגרמניה

 • מהירות מותרת: בגרמניה ישנם קטעים באוטובאן שבהם אין הגבלת מהירות, מה שמאפשר לנהגים לנהוג במהירות גבוהה מאוד.
 • בגרמניה יש דגש רב על אמצעי בטיחות כמו נורות אזהרה, ערכות עזרה ראשונה, ומשולשי אזהרה – שוטרים יכולים לבדוק אותם ברכב שלכם משהו שלא קורה הרבה בישראל.
 • נהיגה במהירות מעל המותר היא אחת הסיבות הנפוצות ביותר לקבלת קנסות. בגרמניה קיימת מערכת מצלמות מהירות מתקדמת שמנטרת את הנהיגה בכבישים רבים, זה לא שבישראל אין קנסות שזה הרבה מאוד תיירים מופתעים מהקנסות אותם הם מקבלים בנסיעה בגרמניה.
 • חניה במקומות אסורים או ללא תשלום עלולה להוביל לקנסות גבוהים. בגרמניה קיימת הקפדה רבה על חוקי החניה, במיוחד באזורים עירוניים. שוב, גם היבט זה קיים בישראל, אלא שהרבה תיירים טועים וחונים במקומות לא מתאימם בגרמניה ומקבלים על כך קנסות מיותרים. מומלץ לשים לב.

מעבר רכב מגרמניה למדינות שכנות

כאשר מתכננים מעבר עם רכב שכור מגרמניה למדינות שכנות, יש כמה דברים חשובים שיש לקחת בחשבון: יש לודא עם חברת ההשכרה את משמעות המעבר, רוב חברות ההשכרה מאפשרות מעבר בין מדינות האיחוד האירופי ללא צורך באישור מיוחד, אך מומלץ לוודא זאת מראש עם חברת ההשכרה שלכם. דגש מיוחד לדעתנו הוא לוודא שהביטוח של הרכב השכור מכסה את כל המדינות שבהן תעברו. יש לוודא שאתם מבינים שאתם נמצאים בחוקי נסיעה שונים מעט וצריכים לשלם בחלק , מהמקומות מיסי כביש שונים מגרמניה ובאופן כללי רצוי להכיר את ההגבלות והדרישות שיש במדינות אליהם אתם עוברים (רצוי לקרוא על כך בעמודים הבאים: השכרת רכב בהולנד, השכרת רכב באיטליה, השכרת רכב בבלגיה, השכרת רכב בצרפת, השכרת רכב בצ’כיה והשכרת רכב באוסטריה). כדאי לוודא שהרכב השכור עומד בדרישות המקומיות של כל מדינה, כולל ציוד החירום שנמצא בו (משולש אזהרה, אפוד זוהר, ערכת עזרה ראשונה, שרשרעות שלג בחורף וכו’)

החזרת רכב שנלקח בגרמניה במדינות שכנות

אופציה זו אפשרית לרוב המדינות המקיפות את גרמניה, אלא שיש לקחת בחשבון שהתוספת שמשלמים על כך ברוב החברות הופכת את זאת ללא משתלם. שווה לבדוק פרטנית אם לא נכון להחזיר את הרכב בגרמניה, לעבור את הגבול ברכבת או כלי תחבורה אחר ולהשכיר רכב מחדש במדינה אליה עברתם ובה אתם מתכננים להחזיר את הרכב.

מפת תחנות השכרת רכב בגרמניה