ברנאו, גרמניה – המדריך המקיף | Bernau

ברנאו בכמה מילים

ברנאו (Bernau) היא עיירה קטנה במחוז ברנים (Barnim district) בגרמניה. שמה המלא של העיירה הוא Bernau bei Berlin ומשמעותו בגרמנית היא ברנאו שליד ברלין. זוהי התיישבות עתיקה מהמאה ה-13 וניתן למצוא שם הרבה בניינים בעלי ארכיטקטורה אירופאית קלאסית אשר מספרים את סיפורו ההיסטורי של האזור. בעבר ברנאו היתה חלק ממערך הביצורים שהגן על ברלין ועוד ניתן לראות את הריסות החומות ואת שער האבן (Stone Gate) המרשים- היחיד ששרד מתוך שלושה. כיום ברנאו היא עיירה פופולארית ומודרנית וניתן למצוא בה מוזיאונים מרתקים, פנינות היסטוריות, מונומנטים, פארקים, ושלל חנויות, מסעדות ובתי קפה.

אחד המבנים ההיסטוריים בעיר העתיקה ברנאואחד המבנים ההיסטוריים בעיר העתיקה ברנאו

מה עושים בברנאו

הקסם של ברנאו נובע מרחובותיה העתיקים שבנויים בארכיטקטורה אירופאית קלאסית וחווית ההסתובבות בה שולחת את המבקרים חזרה בזמן בשל האווירה הימי-ביינמית ששוררת בה. במרכז העיר ניצב שער האבן ששרד את מהלומות הזמן וכיום משמש בתור מוזיאון היסטורי (Stone Gate-Steintor) שמספר את הסיפור המקומי דרך מייצגים בנושאי כלי נשק עתיקים, חפצי אמנות ותערוכה בנושא בישול בירה. מוזיאון מרתק נוסף הוא Henkerhaus המציג את היסטורית ההוצאות להורג וחיי היומיום של המקום בעבר. בנוסף, ברנאו ידועה בזכות פסטיבל הHussite שמתחולל בפארק ברנאו (Bernau Park) כל יוני, זהו פסטיבל בסגנון ימי הביניים שמתקיים בו יריד עם דוכנים וטורנירים. אירוע תרבות שנתי נוסף הוא תחרות חרבות שמדגימה אומנויות לחימה של תרבויות שונות. ברנאו היא עיירה נאה ויש בה מרחבים ירוקים רבים של פארקים מטופחים, אחד המרכזיים שביניהם הוא Stadt Park, ובו ניצב מגדל היסטורי (Powder Tower) עתיק וגבוה.

ברנאו דרך רחפן

לינה בברנאו

העיירה ברנאו היא מקום יחסית קטן שנמצא בפריפריה של ברלין העצומה, לכן ייתכן שרבים בוחרים ללון במרכז ברלין ולבקר בברנאו. אולם, ברנאו יכולה להיות מקום קסום ושליו ללון בו ויש באזור כמה מקומות אירוח מומלצים, ביניהם המלון H24 Stadthotel Bernau שמציע חדרים נעימים, חנייה פרטית, טרסה, מסעדה ובר. מלון מומלץ נוסף הוא Comfort Hotel Bernau שיש בו בופה ארוחת בוקר וחנייה בחינם. האתר בוקינג מקנה לגולשי הכל על אפשרות לביטול בחינם.
המלצות "הכל על" למבקרים בברנאו

  • הביקור בברנאו מומלץ לכל מי שנמצא בברלין ומעוניין להכיר את אחד החלקים הפריפריאלים והקסומים ביותר של בירת גרמניה. הזמן האידיאלי לביקור באזור הוא בתקופת הקיץ (מאי-ספטמבר) כאשר מזג האוויר נעים ונוח יחסית. עבור מי שמעוניין לחוות את אווירת ימי הביניים של ברנאו במלואה מומלץ לבקר ביוני, אז מתקיים הפסטיבל Hussite.
  • כדאי להשקיע בביקור בלייפציג בין חצי יום ליום שלם, אמנם העיר גדולה אך פרק הזמן הזה אמור להספיק לביקור במוקדי העיניין המרכזיים שבה.
  • כדאי לחבר את הביקור בברנאו עם הבירה העצומה ברלין.
  • ניתן להגיע בקלות בנסיעת תחבורה ציבורית של בין 20 דקות לחצי שעה ממרכז ברלין לברנאו. יש לרדת בתחנת Bernau. כמו כן ניתן להגיע ברכב פרטי.
  • עבור משפחות עם ילדים מומלץ להגיע לברנאו ביוני על מנת להשתתף בפסטיבל הHussite שמדמה חגיגה מימי הביניים.
  • בברנאו מתקיים מידי שנה פסטיבל הHussite בו מתקיים יריד דוכנים וטורנירים.
  • בברנאו יש לא מעט מסעדות מצוינות, ביניהן Restaurant „MYANCHI” הויאטנמית, Ristorante Casa Vicina שמגישה אוכל איטלקי וGasthaus Leiterwagen עם מטבח גרמני.

תשובות לשאלות נפוצות על ברנאו

הזמן האידיאלי לביקור בברנאו הוא בתקופת הקיץ (מאי-ספטמבר) כאשר מזג האוויר נעים ונוח יחסית. עבור מי שמעוניין לחוות את אווירת ימי הביניים של ברנאו במלואה מומלץ לבקר ביוני, אז מתקיים הפסטיבל Hussite.

הביקור בברנאו מומלץ לכל מי שנמצא בברלין ומעוניין להכיר את אחד החלקים הפריפריאלים והקסומים ביותר של בירת גרמניה.

למי שמתעניין בעמוד זה כדאי לקרוא גם: