חגים ואירועים בברצלונה

חגים קבועים בברצלונה

(למידע מפורט על פסטיבלים וחגים נוספים בברצלונה)

1/1 – ראש השנה האזרחי.

6/1 – Epiphany (חג ההתגלות).

כל סוף פברואר/תחילת מרץ (התאריך הקבוע משתנה) – הקרנבל של ברצלונה בו כל שכונה מבצעת ריקוד שכונתי עם נציגים בכל הגילאים. כולל תלבושות מרהיבות, תהלוכה ותחרות בין השכונות. התהלוכה מתקיימת ברחוב Paralel – שווה צפייה!

**פרסומת**החגיגה של סנט ג’ורדי
חגיגת ספרים וורדים

23/4 – festa de sant jordi (חגו של הקדוש הקטלוני ג’ורדי הורג הדרקון). על פי האגדה הקטלונית חיסל ג’ורדי את הדרקון שאליו היו תושבי האזור מקריבים את בנותיהם. ביום בו הגיע תורה של הנסיכה היפה, ג’ורדי חיסל את הדרקון וזכה בנסיכה ובתהילת נצח. (יש הטוענים שסיפור זה מונצח במבנה בית העצמות של גאודי, יש הרואים גם בלטאה בפארק גואל את הדרקון מהסיפור).
יום חשוב לתושבי קטלוניה, בו נוהגות הנשים לתת לגברים ספר (מנהג מאוחר יותר שנובע מהעובדה שבאותו יום חל יום הספר הספרדי של ברצלונה בעקבות מותו של מיגל דה סרוונטס, הסופר הלאומי שלספרד כולה), הגברים נוהגים לתת לנשים ורד אדום כיוון שעל פי ההגדה ג’ורדי העניק את הפרח לנסיכה לאחר שהציל אותה מידי הדרקון הרשע.

1/4 – חג הפועלים.

24/5 – חגו של sant joan. בחג זה חוגגים הקטלונים את יום גילוי האש, ואת היום בו הלילה הוא הקצר ביותר בשנה. במהלך לילה זה יוצאים הקטלונים לחגוג או הולכים לשבת על חוף הים.

דוגמא למה שתראו בחגיגה לסנט ג’והן (מזכיר קצת את ל”ג בעומר שלנו)
15/8 – חגיגות ה-Assumption. החג הנוצרי החוגג את מותה ועלייתה של הבתולה מרי לגן עדן.

11/9 – יום זיכרון לאומי לכיבושה של קטלוניה. ביום זה נכבשה העיר בידי מלך פיליפ ה-5 לאחר מלחמת הירושה הספרדית ולמעשה נגזר דינה תחת שלטון ספרדי-קסטיליאני עד ימינו.

24/9 – חגיגות la merce. חגיגות של שבוע הכוללות אירועי ספורט והופעות מוסיקה.

12/10 – היום הלאומי הספרדי. ספרד אינה חוגגת יום העצמאות, היא פשוט מעולם לא נכבשה ולא קבלה עצמאות מאף אחד. יום זה מציין את תהליך האיחוד הספרדי, ואת גילוי היבשת האמריקאית. מיותר לומר שיום זה הוא יום טעון בברצלונה.

1/11 – יום כל הקדושים (אותו מקדים Halloween, ליל כל הקדושים, הנחגג ב-31/10).

6/12 – יום החוקה הספרדית, שמציין את יום כינונה מחדש של החוקה לאחר מותו של פראנקו ופירוק משטר העריצות שלו.

13/12 – יומה של יוליה הקדושה. ביום זה ישנן הקרנות של סרטים והופעות מוסיקאליות בקתדרלה.

25-26/12 – חג המולד.

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל