1. עמוד הבית
 2. »
 3. ברצלונה 2022 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
 4. »
 5. ברצלונה מידע שימושי
 6. »
 7. הנחיות הקורונה בברצלונה – כל מה שצריך לדעת לפני שנוסעים

הנחיות הקורונה בברצלונה

עמוד זה עודכן לאחרונה בתאריך 22.5.2022

אנו משתדלים לעדכן את העמוד כך שהמידע בו יהיה הרלוונטי ביותר, אך ייתכן וישנם שינויים מאז עדכונו האחרון שלא מופיעים בו. יש להיכנס לאתר משרד הבריאות ולהתעדכן בהנחות העדכניות ביותר ליוצאים מישראל ולנכנסים לישראל.

הנחיות הקורונה בברצלונה

הנחיות הקורונה בברצלונה בשלב זה , באופן לא כל כך שונה מישראל, מתבטאות בעיקר בהצגת אישור על חיסון, החלמה או בדיקה שלילית בכניסה למדינה. הנחיות הקורונה בברצלונה עצמה והנחיות הכניסה לספרד משתנות בהתאם למצב התחלואה בעיר, בספרד כולה ומצב התחלואה בישראל. אנו משתדלים לעקוב ולעדכן את העמוד בהתאם להנחיות העדכניות ביותר, ונשמח תמיד לעדכונים מהשטח ולשמוע את החוויות והטיפים שלכם מביקור בברצלונה בזמן הקורונה, השאירו לנו תגובה כאן.

נכון לעכשיו אחוז המחוסנים בספרד במנה השלישית הוא בערך 52%, במנה השנייה 85% ובמנת החיסון הראשונה 87% אך עדיין ישנם 15,000 חולים חדשים בממוצע ליום לפי נתוני השבוע החולף ממשלת ספרד הסירה את ההנחיות לעטיית מסכות בחללים ציבוריים פתוחים וסגורים מלבד תחבורה ציבורית – בה עדיין חלה חובה לעטות מסכה המכסה את האף והפה.

התחבורה הציבורית פועלת ללא מגבלות תפוסה אך כאמור יש לעטות מסכה בנסיעה בתחבורה ציבורית (כולל זמן ההמתנה על הרציף או בתחנת האוטובוס). מבחינת פנאי ובילויים – הוסרו כל מגבלות ההתקהלות ושעות פתיחה מוגבלות בעבור החנויות, המסעדות, מועדוני הלילה ופארק השעשועים (פורט אוונטורה למשל), כך גם לגבי ביקור בכנסיות (כמו קתדרלת יוליה הקדושה).

שימו לב, כי כנס על אי עטיית מסכה הינו כנס בגובה 100 אירו. כנסות נוספים בשל הפרת הנחיות יכולים לנוע בין 100 אירו ועד 3,000 אירו כתלות בחומרת העברה.

גרפיטי של וירוס הקורונה ברחובות ברצלונה (צילום:Zarateman)

משחקי כדורגל בברצלונה בזמן הקורונה

משחקי הכדורגל בברצלונה חזרו להיות קהל באיצטדיון הקאמפ נואו. כדאי לדעת כי נכון לעכשיו אין חובה להציג תעודת מתחסן, תעודת מחלים או בדיקת קורונה שלילית בכניסה לאצטדיון. ישנן מספר הנחיות עליהן יש להקפיד בעת השהייה באצטדיון והמשחק וכדאי לקחת בחשבון לפני רכישת כרטיסים למשחקי כדורגל בברצלונה:

 • הכרטיסים הינם כרטיסים שמיים לפי אדם ויש להציג עם הכרטיסים תעודה מזהה.
 • ההושבה בקבוצות מוגבלת לשישה אנשים בלבד, על כל ששת האנשים להיות בני אותה המשפחה.
 • עטיית מסכה המכסה את האף והפה לאורך כל השהייה באיצטדיון כולל זמן המשחק.
 • שמירת מרחק ככל הניתן בינך לבין האנשים הסובבים אותך.
 • להימנע מהגעה למשחקים במידה וחווית סימפטומים של קורונה או היית במגע עם חולה מאומת בעשרה הימים שקדמו למשחק.
 • להקפיד על כניסה מהשער המופיע על כרטיס המשחק בלבד ובשעה הנקובה על הכרטיס, ולהישמע להוראות הסדרנים בסיום המשחק לגבי היציאה – זאת על מנת להפחית כמה שניתן מהתקהלויות.
 • העישון באיצטדיון אסור.

תוכלו לקרוא בפירוט את הנחיות הקורונה באתר הרשמי של הקבוצה בקישור הזה וגם בקישור הזה.

הנחיות הקורונה באתרים מרכזיים בברצלונה

פארק פורט אוונטורה

פארק פורט אוונטורה, בדומה לדיסנילנד ולפארקים נוספים בעולם, הקל בהנחיות הקורונה והתאים אותן להתנהלות לצד הקורונה. אין יותר צורך לעטות מסכה ברחבי הפארק – גם במתקנים והחללים הפתוחים וגם במתקנים והחללים הסגורים, וייתכן כי חלק מהפעילויות יישארו סגורות על מנת לשמור על ריחוק חברתי בין המבקרים. מומלץ מאוד להזמין כרטיסים מראש, ואין צורך להציג תעודת חיסון, תעודת מחלים או תוצאת בדיקה שלילית בכניסה לפארק.

תוכלו לקרוא עוד על האמצעים בהם הפארק נוקט בעמוד השאלות ותשובות באתר הרשמי של הפארק בקישור הזה.

סגרדה פמיליה

סגרדה פמיליה הינה אחד מהמקומות העמוסים ביותר בתיירים בברצלונה וכעת מאפשרת כניסה ללא הגבלות או הנחיות קורונה מיוחדות. לכן מומלץ להזמין כרטיסים מראש אפילו יותר מהרגיל. ברחבי הכנסייה הוצבו עמדות לחיטוי ידיים לשימושכם, והכניסה תהיה מחזית המולד (החזית המזרחית) והיציאה תהיה מחזית הייסורים (החזית המערבית) או מהמוזיאון בחזית המולד.

מי יכול להיכנס לספרד

נכון לעכשיו ההנחיות של ממשלת ספרד הן שאנשים אשר מחוסנים בשתי מנות החיסון (ועברו 14 יום מאז מתן מנת החיסון השנייה, אבל לא יותר מ-270 ימים מקבלת מנת החיסון האחרונה) יכולים להיכנס למדינה ללא צורך בהצגת תוצאת בדיקת קורונה, כמו גם מי שקיבל מנת חיסון שלישית. כמו כן ניתן גם להציג תעודת מחלים שתוקפה עד 180 מההחלמה (ובתנאי שעברו יותר מ11 ימים מאז תוצאת הבדיקה החיובית). בשאר המקרים הכניסה למדינה בכפוף להצגת בדיקת קורונה שלילית.

שימו לב כי על כל מי שנכנס למדינה יש למלא הצהרת בריאות, והנפיק לאחר מכן קוד QR.

איזה מסמכים ובדיקות צריך כדי לטוס לברצלונה

לפי הנחיות ממשלת ישראל

ממשלת ישראל הקלה את הנחיות הקורונה בעבור היוצאים מישראל, ונכון לעכשיו אין צורך למלא טופס נוסע יוצא כפי שהיה נהוג בעבר.

לפי הנחיות ממשלת ספרד

כל נוסע הנכנס לספרד צריך למלא הצהרת בריאות (תוכלו למלא אותה בקישור הזה), את ההצהרה יש למלא 48 שעות לפני הטיסה לספרד. לאחר שתמלאו את הצהרת הבריאות תוכלו להנפיק את קוד הQR אותו תידרשו להציג בכניסה לספרד. את הקוד ניתן להפיק בקישור הזה.

תיירים מחוסנים

תיירים מחוסנים צריכים להציג תעודת חיסון. הפרטים בתעודת החיסון צריכים להופיע גם באנגלית. בעבור מחוסנים נכון לעכשיו אין צורך להציג תוצאת בדיקה שלילית. חשוב לשים לב כי מחוסן באופן מלא הוא מי שמנת החיסון האחרונה שקיבל (במידה וקיבל שתי מנות חיסון בלבד) ניתנה לו פחות מ-270 יום (9 חודשים) לפני ההגעה לספרד, או מי שמחוסן בשלוש מנות חיסון.

תיירים מחלימים

יש להציג תעודת מחלים לפיה לא עברו יותר מ-180 יום מאז ההדבקה ועברו יותר מ-11 ימים מאז ההדבקה, על הפרטים בתעודת המחלים להופיע באנגלית. נכון לעכשיו בעבור מחלימים אין צורך בחיסון או בביצוע בדיקת קורונה לפני הטיסה או אחריה.

ילדים ומי שאינו מחוסן או מחלים

יש להציג להציג בדיקת קורונה שלילית מסוג אנטיגן שנעשה ב-48 השעות לפני ההמראה לספרד או בדיקה מסוג PCR שנעשתה ב-72 השעות לפני ההמראה לספרד.
ילדים מתחת לגיל 12 לא צריכים להציג תוצאות בדיקת קורונה (אך כן חלה חובה למלא עבורם הצהרת בריאות ולהפיק קוד QR).
חזרה מברצלונה לישראל

נכון להיום ספרד מסווגת כמדינה כתומה והטיסה אליה מותרת.

החל מתאריך 1.3.2022 נכנסו לתוקפן ההנחיות החדשות בנוגע לכניסה לישראל מחו”ל בעבור תושבי ואזרחי המדינה.

במסגרת ההנחיות החדשות בוטלה הדרישה לביצוע בדיקת קורונה לפני ההמראה חזרה לישראל.

ההנחיה היחידה שנותרה מטעם ממשלת ישראל היא מילוי טופס הצהרה כניסה לישראל במהלך עשרים וארבע שעות לפני עלייה למטוס לטיסה חזרה לישראל מספרד.

אין יותר צורך לבצע בדיקת PCR עם הנחיתה בנתב”ג, ובהתאם לכך אין עוד צורך להיכנס לבידוד של 24 שעות עם החזרה לארץ.

בדיקות קורונה בברצלונה

במידה ותצטרכו מסיבה כלשהי לבצע בדיקת קורונה בברצלונה להלן פירוט כיצד והיכן לעשות זאת.

בדיקות קורונה מסוג אנטיגן בברצלונה

עלות בדיקת אנטיגן נע בין 55-30 אירו. כדי לעשות את התהליך כמה שיותר פשוט אנו ממליצים להיכנס לאתר המפרט את מרכזי הבדיקות בברצלונה בו תוכלו לראות את המחירים של הבדיקות בכל מרכז, שעות וימי הפעילות, דרכי ההגעה אל המרכזים והאם צריך להזמין תור מראש או שאפשר פשוט להגיע ולבצע את הבדיקה. כל מרכזי הבדיקות המופיעים באתר מנפיקים לכם תוצאות בדיקה מתאימות להצגה לפני ההמראה, או כמו שקוראים להם בברצלונה Fit to Fly. באתר תמצאו מידע על שני מרכזי בדיקה בברצלונה באזורים התיירותיים של העיר – הסגרדה פמיליה ובאזור פסאז’ דה גרסיה, תוכלו למצוא מידע על מרכזי בדיקות נוספים מטה. את התוצאות אליהן מקבילים בערך חצי שעה לאחר שמבצעים את הבדיקה – כך שיש לקחת זאת בחשבון.

בדיקות קורונה מסוג PCR בברצלונה

יש כמה מרכזים שמבצעים בדיקות PCR בברצלונה, במרביתם התשלום נקבע לפי הזמן בו ניתנות התוצאות והוא נע בין 150-85 אירו לרוב. אפשר לבחור לעשות בדיקה עם תוצאה תוך 48 שעות שתהיה זולה יותר מבדיקה עם תוצאה תוך 24 שעות, כלומר ישנה התחייבות לזמן קבלת תוצאות הבדיקה. זכרו שבכל מקרה הבדיקה תקפה ל72 שעות.
מרכזי הבדיקות נמצאים באזור הסגרדה פמיליה ובאזור פסאז’ דה גרסיה, כך שנוח להגיע אליהם באמצעות המטרו. כדי לעשות את התהליך כמה שיותר פשוט אנו ממליצים להיכנס לאתר המפרט את מרכזי הבדיקות בברצלונה בו תוכלו לראות את המחירים של הבדיקות בכל מרכז, שעות וימי הפעילות ודרכי ההגעה אל המרכזים. בנוסף יש באתר קישורים להזמנה מראש של מועד לבדיקה, כדאי להיעזר בזה וכך להיות בטוחים שתוכלו להיבדק בזמן בלי לחשוש מהשפעה של תורים ועומסים על מרכזי הבדיקות. לרוב בימים שישי עד שני יש עומס רב יותר במרכזי הבדיקות, ולכן המלצה זו תקפה וחשובה אף יותר במידה ועליכם לערוך את הבדיקה באחד מהימים בין שישי לשני – אז מרכזי הבדיקות יותר עמוסים מאשר באמצע השבוע.

רשימת מרכזי בדיקות קורונה בברצלונה

אפשר להיעזר גם ברשימה הבאה של מרכזי הבדיקה בברצלונה – ברשימה יש מרכזים אשר מבצעים בדיקות PCR ובדיקות אנטיגן, חלק מהמרכזים מבצעים את שני סוגי הבדיקות כך ששימו לב שאתם מזמינים את הבדיקה בה אתם מעוניינים.
המלצות, שאלות, טיפים ותגובות בנושא הקרונה בברצלונה

הנחיות הקורונה משתנות ודינמיות. אנו מצרפים את השאלות שאנו נשאלים ואת תגובות הגולשים, אבל יש לקחת בחשבון שהן רלוונטיות לזמן בו נכתבו ויתכן שעכשיו ההנחיות השתנו ויש לפעול לפי ההנחיות המעודכנות ביותר בלבד.

שאלות שנשאלנו במייל

 • אשמח לשמוע על בדיקות קורונה בברצלונה לקראת החזרה לארץ- כמה זמן לפני הטיסה מומלץ לעשות אותם (בהנחה שאנחנו חוזרים לברצלונה מטיול במיוחד בשביל זה, ככה שיותר מאוחר יותר טוב), איפה, וכמה יעלה בערך?
  • יש כמה מרכזים שמבצעים בדיקות PCR בברצלונה, במרביתם התשלום נקבע לפי הזמן בו ניתנות התוצאות. אפשר לבחור לעשות בדיקה עם תוצאה תוך 48 שעות שתהיה זולה יותר מבדיקה עם תוצאה תוך 24 שעות.
   בכל אופן ישנה התחייבות לזמן בו תקבלו את תוצאות הבדיקה. כך שיכול להיות שכדאי לכם לשלם יותר על בדיקה עם תוצאה מהירה יותר מאשר לפספס יום של טיול, אך הדבר כמובן נתון לשיקולכם ובחירתכם.
   בכל מקרה הבדיקה צריכה להעשות פחות מ72 שעות לפני הטיסה.
   מצרפת קישור לאתר ובו פירוט מרכזי הבדיקות בברצלונה, המחירים, שעות הפעילות ואפילו דרכי ההגעה אל המרכזים האלו. באתר זה קישורים להזמנת תורים לבדיקה ומידע נוסף וטוב על בדיקות הקורונה בברצלונה.מספרי טלפון ואתרים חשובים

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל