1. עמוד הבית
 2. »
 3. אמסטרדם 2022 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
 4. »
 5. אמסטרדם מידע שימושי
 6. »
 7. הנחיות הקורונה באמסטרדם – כל מה שצריך לדעת לפני שנוסעים

הנחיות הקורונה באמסטרדם

עמוד זה עודכן לאחרונה בתאריך 22.5.2022

אנו משתדלים לעדכן את העמוד כך שהמידע בו יהיה הרלוונטי ביותר, אך ייתכן וישנם שינויים מאז עדכונו האחרון שלא מופיעים בו. יש להיכנס לאתר משרד הבריאות ולהתעדכן בהנחות העדכניות ביותר ליוצאים מישראל ולנכנסים לישראל.

הנחיות הקורונה באמסטרדם

הנחיות הקורונה באמסטרדם נכון לעכשיו, באופן לא כל כך שונה מישראל, הוקלו באופן משמעותי לאחר הירידה במספר החולים בתום גל האומיקרון. הנחיות הקורונה באמסטרדם עצמה והנחיות הכניסה להולנד משתנות בהתאם למצב התחלואה בעיר, בהולנד כולה ומצב התחלואה בישראל. אנו משתדלים לעקוב ולעדכן את העמוד בהתאם להנחיות העדכניות ביותר, ונשמח תמיד לעדכונים מהשטח ולשמוע את החוויות והטיפים שלכם מביקור באמסטרדם בזמן הקורונה, השאירו לנו תגובה כאן.

נכון לעכשיו אחוז המחוסנים בהולנד במנה השלישית הוא בערך 51%, במנה השנייה 70% ובמנת החיסון הראשונה 76%, אך עדיין ישנם 1,000 חולים חדשים בממוצע ליום לפי נתוני השבוע החולף. אין יותר הגבלת שעות הפעילות, הנחיה זו כוללת גם מוזיאונים (כמו מוזיאון הרייקס ומוזיאון ואן גוך הפופולארים) וגם גני חיות ובכלל זה גם גן החיות ארטיס, וגם אין דרישה לעטות מסכות במקומות אלו.

הניו מרקט ריק מאנשים בזמן סגר (צילום:Hay Kranen)

מי יכול להיכנס לאמסטרדם

כניסת ישראלים להולנד מתאפשרת רק באחד מהמקרים הבאים:

 1. בעבור מי שחוסן בשלוש מנות חיסון.
 2. בעבור מי שחוסן בשתי מנות חיסון ולא עברו יותר מתשעה חודשים מקבלת מנת החיסון השנייה.
 3. בעבור מי שהחלים מקורונה בחצי השנה האחרונה ובתנאי שעבור יותר מ-11 ימים מאז קבלת תוצאת בדיקת הקורונה החיובית.

איזה מסמכים ובדיקות צריך כדי לטוס לאמסטרדם

לפי הנחיות ממשלת ישראל

ממשלת ישראל הקלה בהנחיות הקורונה בעבור היוצאים מישראל בטיסה, ולכן נכון לעכשיו אין צורך למלא טופס נוסע יוצא כפי שהיה נהוג בעבר.

לפי הנחיות ממשלת הולנד

בעבור מי שעומד בתנאי הכניסה (מחוסן או מחלים) אין יותר צורך למלא הצהרת בריאות או להציג בדיקת קורונה שלילית, יש להציג רק תעודת חיסון או תעודת מחלים רשמית של משרד הבריאות בה יש ברקוד ומופיע בה המידע גם באנגלית.
חזרה מאמסטרדם

נכון להיום הולנד מסווגת כמדינה כתומה והטיסה אליה מותרת.

החל מתאריך 1.3.2022 נכנסו לתוקפן ההנחיות החדשות בנוגע לכניסה לישראל מחו”ל בעבור תושבי ואזרחי המדינה.

במסגרת ההנחיות החדשות בוטלה הדרישה לביצוע בדיקת קורונה לפני ההמראה חזרה לישראל.

ההנחיה היחידה שנותרה מטעם ממשלת ישראל היא מילוי טופס הצהרה כניסה לישראל במהלך עשרים וארבע שעות לפני עלייה למטוס לטיסה חזרה לישראל מאמסטרדם.

אין יותר צורך לבצע בדיקת PCR עם הנחיתה בנתב”ג, ובהתאם לכך אין עוד צורך להיכנס לבידוד של 24 שעות עם החזרה לארץ.

בדיקות קורונה באמסטרדם

במידה ותצטרכו מסיבה כלשהי לבצע בדיקת קורונה באמסטרדם להלן פירוט כיצד והיכן לעשות זאת.

בדיקות קורונה מסוג אנטיגן באמסטרדם

עלות הבדיקה נע לרוב בין 50-30 אירו והתוצאות מתקבלות תוך רבע שעה עד שעה – תלוי במרכז הבדיקות הספציפי בו תבחרו לעשות את הבדיקה. יש באמסטרדם מספר מרכזי בדיקה אשר מבצעים גם בדיקת קורונה מסוג אנטיגן ולמרביתם יש אתר אינטרנט בו ניתן להזמין את הבדיקה, לראות מה העלות שלה, תוך כמה זמן מובטחות תוצאות ואיך מקבלים אותן. אנו מצרפים כאן מידע על שני מרכזים, אך כמובן ניתן להזמין בדיקה גם בכל מרכז אחר – כל עוד הוא מרכז מוכר אשר מספק תוצאות בדיקה באנגלית הכוללות את מספר הדרכון שלכם.

 • spoedtest – למרכז בדיקות זה יש כמה סניפים אשר נמצאים גם באזורים התיירותיים של העיר למשל ליד רמברנטפליין וליד אודה קרק. תוצאות הבדיקה מתקבלות תוך חצי שעה.
 • pcrtestdirect – למרכז בדיקות זה יש סניף אחד בבאמסטרדם אשר ממוקם יחסית רחוק מהמרכז התיירותי, אבל הוא מציע בדיקות זולות יותר בכמה אירו (למרות שלא בטוח שהנסיעה והזמן שתזבזו שווה את החיסכון הזה). התוצאות מתקבלות תוך רבע שעה.

בדיקות קורונה מסוג PCR באמסטרדם

באמסטרדם יש כמה מרכזי בדיקה אשר מבצעים בדיקות קורונה מסוג PCR . למרבית המרכזים יש אתרי אינטרנט מלווים דרכם אפשר להזמין תור לבדיקה מראש, אך לא כולם באנגלית מה שמקשה על ההתנהלות וקביעת התור, ישנם אתרים בהם יש כמה עמודים באנגלית אבל לא כלל העמודים באנגלית ותוך כדי תהליך ההזמנה האתר עובר להולנדית. לכן כדאי להיעזר בצוות המלון או במארחים שלכם באמסטרדם כדי להזמין את הבדיקה.

כמו שאמרנו, יש כמה חברות אשר מבצעות בדיקות קורונה, אנו מצרפים כאן מספר קישורים לאתרי מרכזי בדיקות שכאלו. לא יצא לנו עדיין לבדוק את מרכזי הבדיקות האלו באופן אישי, ככה שאם הגעתם לידע וביצעתם בדיקות קורונה במרכזים האלו או במרכזים אחרים נשמח מאוד לשמוע מכם על החוויה ועל ההתנהלות מול הבודקים ההולנדים, כתבו לנו בתגובה מטה.

pcrtestdirect – מעבדה זו מבצעת בדיקות PCR ומבטיחה כי במידה ומבצעים בדיקה לפני השעה 12 בצהריים התוצאות אליה ישלחו אליכם במייל עד השעה 22:00 בלילה.

coronalab – מעבדה זו מבצעת בדיקות אנטיגן, בדיקות סרולוגיות ובדיקות PCR, לכן שימו תשומת לב מיוחד על מנת לוודא שאתם מזמינים.

klm – חברה נוספת לה כמה מרכזי בדיקות באמטרדם. מחיר בדיקת הPCR בחברה זו הוא היקר יותר מבין שלושת חברות הבדיקות המופיעות כאן, הם מתחייבים לשלוח את תוצאות הבדיקות תוך 24-8 שעות מביצוע הבדיקה.
המלצות, שאלות, טיפים ותגובות בנושא הקרונה באמסטרדם

עוד לא קיבלנו בנושא זה תגובות, שאלות או המלצות. נשמח מאוד לשמוע מכם, צרו איתנו קשר כאןמספרי טלפון ואתרים חשובים

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל