השכרת רכב בפסקארה

בנה לעצמך חופשה
רכב
מלונות
טיסות
כדורגל

האם צריך לשכור רכב בפסקארה

מרבית התיירים שמגיעים לפסקארה מגיעים לימים מועטים בלבד, או חולפים בעיר כחלק מטיול רחב יותר לאורך קו החוף האדריאטי, למשל מסן מארינו עד בארי או לצ’ה. כל עוד אתם מטיילים בעיר עצמה, אין צורך בהשכרת רכב, אפילו להפך – הרכב יגביל ויעיק. ישנה בעיית חניה לא פעם, אזורים תיירותים אליהם לא מורשים להיכנס רכבים פרטיים, מה שהופך את התניידות עם רכב שכור בפסקארה לבעייתית ולא כדאית. מה גם שמומלץ להתנייד בפסקארה בתחבורה ציבורית וברגל. יחד עם זאת, מרבית התיירים בוחרים לצאת מהעיר לפחות ליום אחד למרחב סביב אפסקארה או לפסגות הרי האפנינים (שמורת הטבע Parco Nazionale del Gran Sasso e Monti della Laga). במקרים אלו מומלץ מאוד לשכור רכב ליום או יומיים ולצאת איתו ליעדים מחוץ לעיר, אליהם פעמים רבות ההגעה עם תחבורה ציבורית אינה נוחה ואידיאלית ורכב שכור הוא הפתרון הטוב והנוח ביותר לעשות זאת

טבלת חיפוש רכבים והשוואת מחירים

מטה נמצא תיבת חיפוש להשכרת רכבים והשוואת מחירים בין חברות ההשכרה השונות, במידה ויש לכם חוסם קבצי קוקיס פעיל לא תוכלו לראות אותה. תוכלו להיכנס במקום ישירות לאתר רטנלקארס, המפעיל את מנוע החיפוש.
טיפים למציאת ההצעה הטובה ביותר להשכרת רכב בפסקארה

 • חשבו איפה אפשר לצמצם. תמיד חשוב להבין איזה רכב בדיוק אתם צריכים ובכך לא להוציא יותר מידי (ולחילופין לא להתנייד עם רכב חלש או קטן מידי). רכב עם הילוכים יהיה זול יותר, כך גם רכב קטן וכדומה (אם אתם זוג, רכב מקטגוריית “מיני” יכול להספיק לכם). מרבית האנשים המטיילים עם רכב שכור באזור פסקארה עולים לשמורות הטבע הגבוהות בהרי האפנינים, ולכן, אם אתם שוקלים לטפס על הרים תלולים וגבוהים אלו, מומלץ לא להתפשר בבחינת עוצמתו של הרכב.
 • השתדלו להביא מכשיר ניווט (GPS) משלכם, להגיע עם חבילת גלישה או לקנות כרטיס סים מקומי. הוספת המכשיר על בסיס חברת ההשכרה יקרה מאוד! מצד שני לא מומלץ לנסוע באזור ללא מכשיר ניווט. בימינו כשלרוב האנשים יש סמטרטפון אפשר להשתמש די בקלות באפליקציות ניווט בפלאפון. המלצה שלנו- כדאי להוריד את האזור בו אתם מטיילים ״אופליין״ לאפליקציה כך שהוא יהיה זמין לכם גם אם אתם מסתובבים בלי כרטיס סים מקומי / בינלאומי. אפשרות אחרת היא להירשם לאחת מהחבילות לשימוש בוויז או גוגל נוויגטור ללא הגבלה.
 • בעונות התיירות (כלומר- בקיץ) – הזמינו מספיק זמן מראש. ישנו מחסור רכבים בסוכנויות ההשכרה באיטליה, ובדגש על רכבים מיוחדים כגון 4*4, קראוונים ורכבים גדולים. אם לא תזמינו מראש כנראה שתגיעו לסוכנות ההשכרה ויהיה להם מספר מצוצמם של מבחר רכבים. בעוד שבטיסות ברגע האחרון אפשר למצוא דילים, ומלונות ברגע האחרון הרבה פעמים תמצאו דילים מעולים – לרכב שכור כמעט אף פעם אין משמעות לרגע האחרון (פשוט יש מחיר שלחברות ההשכרה לא משתלם להשכיר את הרכב שלהם). מניסיון שלנו- אין הצדקה להזמנת הרכב בזמן החופשה עצמה, המחירים בפסקארה עצמה כמעט תמיד יקרים יותר ויכולתכם לבצע השוואת מחירים טובה נפגעת. תוכלו לחפש הצעות להשכרת רכב במנוע השוואת המחירים המצורף כאן, או להשאיר פרטים ונחזור אליכם.
 • נסו לתכנן את הטיסה שלכם לפסקארה בסופה של תקופה עמוסה (לדוגמה, בסוף הקיץ, או אחרי החגים הנוצריים), או בתחילת החורף. במילים אחרות, לפני ואחרי המוני התיירים. כך תשיגו דילים טובים גם לטיסות למלונות וגם לרכבים השכורים.
 • אם אתם מתכננים נסיעה קצרה, אנו ממליצים להסתפק בחברות מקומיות ולואו קוסט (דוגמת sicily by car ודומיה) – יש להן הצעות טובות וזולות. אם אתם מתכננים נסיעות וטיולים ארוכים יותר, ובמיוחד אם הנכם מתכננים לעבור את הגבול למדינות שכנות – אנו ממליצים לקחת רכב מחברה גדולה ובינלאומית (גם במקרה זה יש לוודא את כמות הנהגים בתוכנית ההשכרה שלכם, והאם יש או אין הגבלת קילמוטרז’ ליום השכרה – היבטים בעייתים לרוב בעיקר בחברות לואו קוסט אך לעתים גם בחברות אחרות).
 • אם אתם בוחרים לשכור רכב בשדה התעופה של פסקארה שימו לב שהמגרשים עצמם נמצאים במרחק גדול משדה התעופה עצמו. זה יכול להיות משמעותי בכמעט שעה-וחצי עיכוב.
 • לקיחת רכב מתחנה אחת והחזרתו בתחנה שניה תלווה בתוספת תשלום. במידה ומדובר בשתי תחנות באותה עיר (למשל רכב שנלקח בשדה והוחזר במרכז העיר או להיפך) התוספת תהיה נמוכה. לקיחה והחזרה באותה מדינה (למשל, לקיחת רכב בםסקארה והחזרה בבארי) תלווה בתוספת יקרה יותר, כאשר התוספת הגדולה ביותר תהייה לקיחה והחזרה בשתי מדינות שונות (למשל, לקיחת רכב בפסקארה והחזרתו בסלובניה או אוסטריה) – לעיתים עדיף להחזיר את הרכב בתוך המדינה בה הוא נלקח (איטליה) לעבור את הגבול למדינה השכנה ברכבת או תחבורה ציבורית לעיר שכנה ושם לקחת רכב אחר להמשך הטיול
 • ברכבי לואו-קוסט רבים יכולה להיות הגבלת קילומטרז’ על ההשכרה, אם אתם לא מתכננים לעבור את הקילומטרים הנ”ל, כמו רוב התיירים שמטיילים בפסקארה- מעולה, זה יחסוך לכם מעלות הרכב, אם יש סיכוי אפילו קטן שתצטרכו לחרוג מהגבלה זו, למשל טיול לאורך כלל איטליה או מעבר למדינות שכנות מומלץ לא להתפתות למחיר הנמוך שיכול לקפוץ משמעותית עם כל חריגה קטנה

תחנות השכרת רכב בפסקארה

ישנם שלושה מוקדים עיקריים של סוכניות להשכרת רכב בפסקארה. הראשון מצוי בסמיכות יחסית לשדה התעופה (אך לא בשדה התעופה עצמו) ולכניסה המערבית של העיר. המוקד השני נמצא סמוך לתחנת הרכבת המרכזית של העיר (Pescara centrale) , והמוקד השלישי סמוך לתחנת הרכבת הגדולה השנייה (תחנת הרכבת Pescara Porta Nuova)

דברים נוספים שכדאי לדעת על השכרת רכב בפסקארה

חניה בפסקארה

הריכוז הגדול ביותר של חניונים גדולים, אשר כמעט תמיד ניתן בודאות למצוא בהם מקומות חניה- הן סמוך לשדה התעופה של העיר (משם ישנה תחבורה ציבורית ללב העיר). ישנם מספר חניונים הסמוכים יותר למרכז העיר, אך הם קטנים יותר ולא ניתן להסתמך עליהם (בעיקר לא בעונות השיא). אך במידה ואתם כן רוצים לנסות למצוא חניה באזור קרוב יותר, אנו ממליצים על החניות הסמוכות לתחנת הרכבת pescara centrale. שם יהיה לכם את הסיכוי הכי טוב למצוא חניה באזור העיר עצמה. לתוך העיר העתיקה הצרה אין סיבה להיכנס עם רכב, ומציאת חניה (בעיקר בעונות שיא התיירות) היא כמעט בלתי אפשרית.
המלצות כלליות למטיילים עם רכב שכור בפסקארה

 • שמרו על נהיגה במהירות המותרת! האיטלקים ידועים בחיבתם המופרזת להצבת מכמונות מהירות בכל כביש וכפר במדינה, ובייחוד בין מוקדים תיירותיים. ויותר מכך, אם תקבלו דו”ח הוא ישלח לחברת ההשכרה, אשר תגבה ממכם תוספת תשלום (בנוסף לתשלום הקנס) כדמי טיפול.
 • בתוך פסקארה ישנה צפיפות רבה מה שמקשה על התניידות עם רכב במרכז העיר ובעיר העתיקה. בנוסף יש בעיות חניה ובמיוחד בחודשי הקיץ ובתקופות העומס קשה למצוא חניה וככל שמתקרבים למרכז העיר החניה הופכת יקרה יותר. על כן ההמלצה שלנו היא להגיע לחניות הנמצאות בחלקים הפריפריאלים יותר של העיר (נגיד, סמוך לשדה התעופה או לתחנת הרכבת) ומשם להמשיך את הביקור בתחבורה ציבורית
 • בפסקארה, כמו בכל ערי איטליה האחרות, ישנו אזור שנקרא זונה טראפיקו (zona traffico). אזור זה לרוב כולל את מרכז העיר והעיר העתיקה והוא מחיל הגבלה על כניסת כלי רכב מזהמים אל תוך אזור זה. הרכבים היחידים היוצאים מן הכלל הם רכבים חשמליים. מומלץ לבדוק מבעוד מועד איפה ישנה הגבלת זונה טראפיקו לפני שמנסים להיכנס לעיר. לעוד פרטים וצפייה במפה של הזונה טראפיקו בפסקארה- ניתן להיכנס לקישור הבא.
 • באזור זה ישנה משמעות רבה לזמן איסוף והחזרת הרכב. רוב החברות והסוכנויות אינן פעילות 247 ולכן לא ניתן להסתמך על זמינות רציפה מצידם. מומלץ לבדוק מראש עם הסוכונות את שעות הפעילות שלה, ולהתאים מראש את לוח הזמנים.
 • שימו לב כי מרבית תחנות השכרת הרכב בערים עצמן אינן פתוחות ביום ראשון, ולכן כדאי לתכנן את זמן לקיחת והחזרת הרכב בהתאם.

תשובות לשאלות נפוצות על השכרת רכב בפסקארה

האם צריך רכב בפסקארה?

בתוך העיר פסקארה עצמה אין צורך ברכב (ואף עדיף לוותר עליו מראש) אך במידה ורוצים לטייל בחופים המרוחקים יותר מהעיר, או להעפיל לפסגות האפנינים הסמוכים- יש צורך בהשכרת רכב, לא ניתן לסמוך על התחבורה הציבורית באזור

האם התניידות עם רכב בפסקארה נוחה?

ההתניידות עם רכב בעיר פסקארה יחסית נוחה, כל עוד לא מתקרבים לאזורי מרכז העיר והנמל. ככל שמתקרבים לאזורים אלו, כך מתרבים הפקקים, הרחובות הצרים, ובעיות החנייה

האם יש בעיות חניה לרכב שכור בפסקארה?

אין בעיות חניה ספציפיות לרכב שכור בפסקארה, אך כמו בכל עיר גדולה ישנה מצוקת חניה בעיקר סביב העיר העתיקה והנמל. ככל שמתקרבים לאזורים הפריפריאלים של העיר, כך מתרבות אפשרויות החניה וכן הן נעשות זולות יותר.

האם יש אזורים מוגבלים לכניסת רכב שכור בפסקארה?

ישנם אזורים מוגבלים לכניסת רכבים בפסקארה. מדובר בעיקר באזור זונה טראפיקו (zona trafico) אשר כולל את העיר העתיקה ומספר רחובות הגובלים איתה. אזור זה מוגבל לכניסת רכבים מזהמים, לכן חשוב לבדוק באיזה מידה הרכב מזהם והאם הוא יכול להיכנס לתוך אזור הזונה טראפיקו

מפת תחנות השכרת רכב בפסקארה