הנחיות הקורונה בפירנצה

עמוד זה עודכן לאחרונה בתאריך 22.5.2022

אנו משתדלים לעדכן את העמוד כך שהמידע בו יהיה הרלוונטי ביותר, אך ייתכן וישנם שינויים מאז עדכונו האחרון שלא מופיעים בו. יש להיכנס לאתר משרד הבריאות ולהתעדכן בהנחות העדכניות ביותר ליוצאים מישראל ולנכנסים לישראל.

הנחיות הקורונה בפירנצה

הנחיות הקורונה בפירנצה בשלב זה מתבטאות בעיקר בדרישת עטיית מסכות במקומות מסויימים ובדיקת מסמכים בכניסה למדינה. הנחיות הקורונה בפירנצה עצמה והנחיות הכניסה לאיטליה משתנות בהתאם למצב התחלואה בעיר, באיטליה כולה ומצב התחלואה בישראל. אנו משתדלים לעקוב ולעדכן את העמוד בהתאם להנחיות העדכניות ביותר, ונשמח תמיד לעדכונים מהשטח ולשמוע את החוויות והטיפים שלכם מביקור בפירנצה בזמן הקורונה, השאירו לנו תגובה כאן.

נכון לעכשיו אחוז המחוסנים במדינה במנה השלישית הוא בערך 67%, במנת החיסון השנייה 80% ובמנת החיסון הראשונה85%, אך עדיין ישנם 26,000 חולים חדשים בממוצע ליום לפי נתוני השבוע החולף באיטליה כולה, ולכן למרות ההקלות נשארו מספר הגבלות. חלה חובה על עטיית מסכה בעת שימוש בתחבורה ציבורית מכל סוג, טיסה, ואולמות (בין אם אולמות תיאטרון, אולמות קולנוע או אולמות ספורט).

ממשלת איטליה ביטלה את הצורך בשימוש בתו ירוק בכניסה למקומות, ולכן השהות במלונות ומקומות לינה שונים כמו דירות לא כרוכה יותר בהצגת תו סופר ירוק, כמו גם הכניסה למוזיאונים וגלריות (כולל גלריית אופיצי וגלריית האקדמיה), פארקי שעשועים ומסעדות.

מבחינת תחבורה אין הגבלת תפוסה על השימוש בתחבורה ציבורית עירונית ורכבות מהירות (למשל הרכבת המהירה מרומא לפירנצה), אך השימוש בה כאמור מחייב עטיית מסכה.

גלריית האקדמיה ריקה מהרגיל ועם חובת עטיית מסיכה (צילום: Luistxo Fernandez)

מי יכול להיכנס לפירנצה

נכון להיום ממשלת איטליה מאפשרת כניסה של ישראלים במידה והם מחוסנים באופן מלא, מחלימים או מציגים תוצאת בדיקת קורונה שלילת.

מחוסן באופן מלא נחשב מי שהתחסן בשתי מנות חיסון ועברו שבועיים מקבלת מנת החיסון השנייה שלהם, אבל לא יותר משישה חודשים מקבלת מנת החיסון השנייה, או מחוסנים בשלוש מנות חיסון. נכון לעכשיו אין הגבלת זמן בו מנת החיסון השלישית תקפה, וכל עוד התחסנתם במנת חיסון שלישית אתם נחשבים כמחוסנים באופן מלא.

גם מחלימים מחצי השנה האחרונה (כל עוד עברו יותר מ-11 ימים מאז תוצאת הבדיקה החיובית) מישראל ראשיים להיכנס לאיטליה.

מי שאינו מחוסן ואינו מחלים יכול להציג בדיקת קורונה שלילית.

כל מי שנכנס לאיטליה צריך למלא טופס איתור נוסעים.

איזה מסמכים ובדיקות צריך כדי לטוס לפירנצה

לפי הנחיות ממשלת ישראל

ממשלת ישראל הקלה בהנחיות הקורונה ליוצאים לחו”ל ולכן אין יותר צורך נכון לעכשיו במילוי טופס נוסע יוצא כאשר טסים לאיטליה כפי שהיה נהוג בעבר.

לפי הנחיות ממשלת איטליה

תיירים מחוסנים הטסים לאיטליה ידרשו להציג את תעודת החיסון שלהם עם הכניסה למדינה אשר מעידה על כך שעומדים בתנאים שפורטו מעלה. על המידע בתעודת החיסון להופיע גם באנגלית.

תיירים מחלימים נדרשים להציג תעודת החלמה המצביעה כל כך שעברו יותר מ-11 ימים מקבלת תוצאת הבדיקה החיובית, אך לא יותר מחצי שנה, הפרטים בתעודה צריכים להופיע באנגלית.

החל מתאריך 1.3.2022 ישראלים שמגיעים לאיטליה ואינם מחוסנים או מחלימים יכולים להציג תוצאת בדיקת קורונה שלילית מסוג אנטיגן שנעשתה ב-48 השעות לפני ההמראה או תוצאת בדיקה מסוג PCR שנעשתה ב-72 השעות לפני ההמראה..

בנוסף לכך על כל נוסע למלא תופס איתור נוסעים לפני הטיסה, תוכלו למלא אותו באמצעות הקישור הזה.
חזרה מפירנצה לישראל

נכון להיום איטליה מסווגת כמדינה כתומה והטיסה אליה מותרת.

החל מתאריך 1.3.2022 נכנסו לתוקפן ההנחיות החדשות בנוגע לכניסה לישראל מחו”ל בעבור תושבי ואזרחי המדינה.

במסגרת ההנחיות החדשות בוטלה הדרישה לביצוע בדיקת קורונה לפני ההמראה חזרה לישראל.

לפני הטיסה חזרה לישראל יש למלא טופס הצהרה כניסה לישראל במהלך עשרים וארבע שעות לפני עלייה למטוס.

כמו כן, החל מתאריך 20.5.2022 בוטלה ההנחיה לביצוע בדיקת PCR עם הנחיתה בנתב”ג ויחד איתה ההנחיה לבידוד של 24 שעות או עד קבלת תוצאת הבדיקה.

בדיקות קורונה בפירנצה

במידה ותצטרכו מסיבה כלשהי לבצע בדיקת קורונה בפירנצה להלן פירוט כיצד והיכן לעשות זאת. פירנצה אומנם עיר מרכזית מאוד בכל הקשור בתיירות, אך היא לא אחת מהערים הגדולות ביותר באיטליה, ובהתאם אין בה המון מרכזי בדיקות קורונה. כן יש בה מספר מרכזים אשר מבצעים את כל סוגי הבדיקות אבל מכיוון שכך מומלץ לקבוע תור לבדיקות קורונה מראש, כך תוכלו להיות בטוחים שתהיה לכם בדיקה ובנוסף לא תבזבזו זמן יקר מהטיול על המתנה בתורים. לא כל אתרי מרכזי הבדיקות נגישים גם בשפה האנגלית, ולכן יתכן ותצטרכו להיעזר בצוות המלון או במארחים שלכם על מנת לבצע את ההזמה – בדגש על זמן קבלת תוצאות מתאים וביצוע בדיקה מתאימה PCR או אנטיגן.

בדיקות קורונה מסוג אנטיגן בפירנצה

מרכז הבדיקות העיקרי בעיר הוא lifebrain, למרכז בדיקות זה מספר סניפים ברחבי איטליה ויש לו גם סניף אחד בפירנצה שנמצא לא מאוד רחוק מהאזור התיירותי, קרוב לבית הכנסת הגדול של פירנצה. האתר עצמו באנגלית, וטופס הזמנת הבדיקה בקישור כאן הוא באיטלקית, אך אל תדאגו ישנן הוראות מפורטות באנגלית כיצד יש למלא את הטופס בחלקו העליון של העמוד. תוצאות הבדיקות מתקבלות תוך פחות משעה.
ניתן לבצע בדיקה גם בשדה התעופה עצמו במידה ואתם זקוקים לה לפני טיסה. היתרון הברור הוא נוחות, אבל יש לקחת בחשבון זמן נוסף בשדה התעופה לביצוע הבדיקה ולקחת בחשבון גם שיש אלמנט של אי ודאות – שכן מבצעים את הבדיקה ממש לפני שנכנסים לשדה התעופה. כמו כן מרכז הבדיקות בשדה התעופה עובד בשעות מצומצמות יחסית 15:00-8:00, כך שאם הטיסה שלכם לא בחלון הזמן הזה אפשרות זו לא רלוונטית עבוכרכם. ניתן לקרוא פרטים על אפשרות זו בקישור הזה, ולבצע הזמנה מראש למועד בדיקה ספציפי כאן.

בדיקות קורונה מסוג PCR בפירנצה

לא כל מרכזי בדיקות בפירנצה מבצעים בדיקת PCR, ולכן במדיה ואתם מעוניינים לבצע בדיקה זו חשוב לוודא כי המרכז אכן מבצע אותה.

ניתן להזמין מראש בדיקת קורונה בפירנצה בכמה דרכים. הראשונה היא להשתמש באתר www.ambimed-group.com אשר מאפשר למצוא מרכזי בדיקות קורונה באיטליה. באמצעות האתר תוכלו לראות אילו מרכזי בדיקות נמצאים בפירנצה ואילו בדיקות מבוצעות בכל אחד מהמרכזים האלו. יש לאתר זה שני חסרונות – האחד הוא שהאתר לא כולל קישורים לאתרי מרכזי הבדיקות ולמעשה יש למלא טופס עם בקשה לבדיקה וחכות שיחזרו אליכם ולא ניתן לקבוע ישירות מועד לבדיקה. החיסרון השני הוא שלא מופיעות שעות הפעילות או דרכי יצירת קשר עם מרכזי הבדיקות. המידע שיש באתר הוא שם המרכז, כתובת ואיזה בדיקות נעשות בו. במידה ואתם עושים את ההזמנה מספיק זמן מראש תוכלו כמובן למלא את הטופס באתר, אך במידה ולא תוכלו להיעזר בו על מנת לדעת אילו מרכזים קיימים בפירנצה ואז לנסות ולקבוע אליהם תור באופן אצמעי.

על מנת למצוא מרכזי בדיקות בפירנצה עקבו אחרי ההוראות בתמונה מעלה

אפשרות נוספת היא לבצע הזמנה מראש לבדיקות באתרי מרכזי הבדיקות עצמן. לא התנסו עדיין בעצמנו בבדיקות קורונה בפירנצה, ולכן נשמח מאוד לשמוע מכם על החוויה, האופן בו הבדיקות התבצעו והאם יש מקום שהייתם ממליצים עליו בתגובה מטה.

lifebrain – זוהי רשת מעבדות לה מספר מרכזי בדיקות באיטליה לו גם מעבדת בדיקה בפירנצה. האתר עצמו באנגלית, וטופס הזמנת הבדיקה בקישור כאן הוא באיטלקית, אך אל תדאגו ישנן הוראות מפורטות באנגלית כיצד יש למלא את הטופס בחקו העליון של העמוד.

istitutofanfani – חברה המבצעת בדיקות PCR מהירות ומבטיחה תוצאות לבדיקות תוך שש שעות מביצוע הבדיקה. שימו לב כי האתר באיטלקית בלבד, וכי המעבדה סגורה ביום שבת ושעות הפעילות שלה מצומצמות. בימים שני -שישי זמני הפעילות הם 12:00-9:30 ובימי שבת 10:30-8:30. היתרונות שלה הן תוצאות הבדיקה המהירות והמקיום הנוח שלה – במרחק הליכה קצר מהדואומו, גלריית האקדמיה וכנסיית סנטה מריה נובלה.
המלצות, שאלות, טיפים ותגובות בנושא הקרונה בפירנצה

עוד לא קיבלנו בנושא זה תגובות, שאלות או המלצות. נשמח מאוד לשמוע מכם, צרו איתנו קשר כאןמספרי טלפון ואתרים חשובים

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל