השכרת רכב בפארמה

בנה לעצמך חופשה
רכב
מלונות
טיסות
כדורגל

האם צריך לשכור רכב בפארמה

מרבית התיירים שמגיעים לפארמה מגיעים לימים מועטים בלבד. כל עוד אתם מטיילים בעיר עצמה, אין צורך בהשכרת רכב, אפילו להפך – הרכב יגביל ויעיק. ישנה בעיית חניה לא פעם, אזורים תיירותים אליהם לא מורשים להיכנס רכבים פרטיים, מה שהופך את התניידות עם רכב שכור בפארמה לבעייתית ולא כדאית. מה גם שבפארמה מומלץ להתנייד בתחבורה ציבורית המצוינת של העיר, או להשכיר זוג אופניים באחד מהמתקנים הרבים שפזורים בעיר. יחד עם זאת, מרבית התיירים בוחרים לצאת מפארמה לפחות ליום אחד כדי להנות מיופיו של האזור הכפרי, היקבים ומפעלי הפרמז’ן המפורסמים. ובמקרים אלו מומלץ מאוד לשכור רכב ליום או יומיים ולצאת איתו ליעדים מחוץ לעיר, אליהם פעמים רבות ההגעה עם תחבורה ציבורית אינה נוחה ואידיאלית ורכב שכור הוא הפתרון הטוב והנוח ביותר לעשות זאת.

טבלת חיפוש רכבים והשוואת מחירים

מטה נמצא תיבת חיפוש להשכרת רכבים והשוואת מחירים בין חברות ההשכרה השונות, במידה ויש לכם חוסם קבצי קוקיס פעיל לא תוכלו לראות אותה. תוכלו להיכנס במקום ישירות לאתר רטנלקארס, המפעיל את מנוע החיפוש.
טיפים למציאת ההצעה הטובה ביותר להשכרת רכב בפארמה

 • חשבו איפה אפשר לצמצם. תמיד חשוב להבין איזה רכב בדיוק אתם צריכים ובכך לא להוציא יותר מידי (ולחילופין לא להתנייד עם רכב חלש או קטן מידי). רכב עם הילוכים יהיה זול יותר מבחינת צריכת הדלק, כך גם רכב קטן וכדומה (אם אתם זוג, רכב מקטגוריית “מיני” יכול להספיק לכם). מסביב לפארמה אין הרים גבוהים מדי שעליכם לטפס, אז אין צורך ברכב חזק במיוחד. אם אתם יותר מזוג וכו’ אל תתפשרו על גודל הרכב ועוצמתו, זה יכול מאוד לפגוע לכם בטיול.
 • השתדלו להביא מכשיר ניווט (GPS) משלכם, להגיע עם חבילת גלישה או לקנות כרטיס סים מקומי. הוספת המכשיר על בסיס חברת ההשכרה יקרה מאוד! מצד שני לא מומלץ לנסוע באזור ללא מכשיר ניווט. בימינו כשלרוב האנשים יש סמטרטפון אפשר להשתמש די בקלות באפליקציות ניווט בפלאפון. המלצה שלנו- כדאי להוריד את האזור בו אתם מטיילים ״אופליין״ לאפליקציה כך שהוא יהיה זמין לכם גם אם אתם מסתובבים בלי כרטיס סים מקומי / בינלאומי. אפשרות אחרת היא להירשם לאחת מהחבילות לשימוש בוויז או גוגל נוויגטור ללא הגבלה.
 • בעונות התיירות (בפארמה כמו כל שאר איטליה הכוונה היא- בקיץ) – הזמינו מספיק זמן מראש,במיוחד אם ברצונכם להזמין רכבים מיוחדים כגון 4 *4, קראוונים או רכבים גדולים אחרים. אם לא תזמינו מראש האופציות יתמעטו ותמצאו את עצמכם משלמים מחיר מופקע על רכב שלא יספק את צרכיכם. לעיתים גם לא תמצאו את הרכב אותו אתם רוצים. בעוד שבטיסות ברגע האחרון אפשר למצוא דילים, ומלונות ברגע האחרון הרבה פעמים תמצאו דילים מעולים – לרכב שכור כמעט אף פעם אין משמעות לרגע האחרון (פשוט יש מחיר שלחברות ההשכרה לא משתלם להשכיר את הרכב שלהם). מניסיון שלנו- אין הצדקה להזמנת הרכב בזמן החופשה עצמה, המחירים בפארמה עצמה כמעט תמיד יקרים יותר ויכולתכם לבצע השוואת מחירים טובה נפגעת. תוכלו לחפש הצעות להשכרת רכב במנוע השוואת המחירים המצורף כאן, או להשאיר פרטים ונחזור אליכם.
 • נסו לתכנן את הטיסה שלכם לפארמה בסופה של תקופה עמוסה ( למשל בסוף הקיץ, או אחרי החגים הנוצריים), או בתחילת החורף. במילים אחרות, לפני ואחרי המוני התיירים. כך תשיגו דילים טובים גם לטיסות, גם למלונות וגם לרכבים השכורים.
 • אם אתם מתכננים נסיעה קצרה באזור הכפרי מסביב לפארמה, אנו ממליצים להסתפק בחברות מקומיות ולואו קוסט – יש להן הצעות טובות וזולות. אם אתם מתכננים נסיעות וטיולים ארוכים יותר (למשל, טיול רכוב מפארמה לצפון איטליה והגבול עם צרפתשוויץ), ובמיוחד אם הנכם מתכננים לעבור את הגבול למדינות שכנות – אנו ממליצים לקחת רכב מחברה גדולה ובינלאומית (גם במקרה זה יש לוודא את כמות הנהגים בתוכנית ההשכרה שלכם, והאם יש או אין הגבלת קילמוטרז’ ליום השכרה – היבטים בעייתים לרוב בעיקר בחברות לואו קוסט אך לעתים גם בחברות אחרות).
 • אם אתם בוחרים לשכור רכב בשדה התעופה בפארמה, מומלץ לבחון האם הלקיחה של הרכב היא בשדה עצמו או במגרש מרוחק, זה יכול להיות משמעותי בכמעט שעה-וחצי עיכוב, אבל קחו בחשבון שרכב מתוך השדה עצמו יהיה יקר יותר.
 • לקיחת רכב מתחנה אחת והחזרתו בתחנה שניה תלווה בתוספת תשלום. במידה ומדובר בשתי תחנות באותה עיר (למשל רכב שנלקח בשדה והוחזר במרכז העיר או להיפך) התוספת תהיה נמוכה. לקיחה והחזרה באותה מדינה (למשל, לקיחת רכב בפארמה והחזרה בורונה, בולוניה, מילאנו, טורינו תלווה בתוספת יקרה יותר, כאשר התוספת הגדולה ביותר תהייה לקיחה והחזרה בשתי מדינות שונות (למשל לקיחת רכב בפארמה והחזרה במארסיי) – לעיתים עדיף להחזיר את הרכב בתוך המדינה בה הוא נלקח (איטליה) לעבור את הגבול למדינה השכנה ברכבת או תחבורה ציבורית לעיר שכנה ושם לקחת רכב אחר להמשך הטיול

תחנות השכרת רכב בפארמה

ישנו ריכוז של סוכניות השכרת רכבים בעיקר בסמוך לתחנת הרכבת המרכזית של העיר (parma train station), אשר נמצאת במרחק הליכה של כ-15 דקות ממרכז העיר ההיסטורי וכן סמוך לשדה התעופה של העיר (אשר משרת בעיקר לטיסות פנימיות). עוד ריכוז גבוה של סוכניות להשכרת רכבים תוכלו למצוא ליד המחלפים המחברים את העיר עם הכביש המהיר A1 אשר מחבר בין מילאנו ובולוניה.

דברים נוספים שכדאי לדעת על השכרת רכב בפארמה

חניה בפארמה

מחוץ לעיר העתיקה ככל הנראה תוכלו למצוא חנייה ציבורית ברחוב, אך כיוון שחוקי החנייה באיטליה עלולים להיות מעט מורכבים, אנחנו ממליצים על חניה בחניון פרטי. ישנם שני חניונים גדולים הסמוכים לכניסות לעיר העתיקה בהם ניתן להחנות את הרכב ולהיכנס רגלית לעיר אך ריכוז החניונים הגדול יותר נמצא בדרום מערב העיר (סמוך לכביש הראשי SS62) או בדרום מזרח העיר (סמוך לכביש הראשי SS9) משני אזורים אלו ניתן להיכנס בקלות לתוך העיר העתיקה תוך שימוש בתחבורה הציבורית התדירה והמצוינת של העיר.
המלצות כלליות למטיילים עם רכב שכור בפארמה

 • שמרו על נהיגה במהירות המותרת! איטליה ידועה במכמונות המהירות המרובות הפזורות בכבישיה, ובמיוחד בכבישים המחברים בין יעדים מתויירים במיוחד וערים מרכזיות. לרוב לא תדעו שצולמתם, אלא תקבלו את הדו”ח דרך חברת ההשכרה שבועות לאחר מכן, וחברת ההשכרה תגבה מכם תוספת תשלום על הטיפול בתשלום הדו”ח.
 • בתוך פארמה ישנה צפיפות רבה ורחובות צרים מה שמקשה על התניידות עם רכב במרכז העיר ובעיר העתיקה. בנוסף יש בעיות חניה ובמיוחד בחודשי הקיץ ובתקופות העומס קשה למצוא חניה וככל שמתקרבים למרכז העיר החניה הופכת יקרה יותר. על כן ההמלצה שלנו היא להגיע לחניות הנמצאות בחלקים הפריפריאלים יותר של העיר ומשם להמשיך את הביקור בתחבורה ציבורית
 • שימו לב כי מרבית תחנות השכרת הרכב בערים עצמן אינן פתוחות ביום ראשון, ולכן כדאי לתכנן את זמן לקיחת והחזרת הרכב בהתאם.
 • בדומה לערים איטלקיות אחרות, גם בפארמה ישנו זונה טראפיקו (zona traffico),אזור המגביל נסיעת כלי רכב מזהמים עד לדרגה מסוימת במרכז העיר. בפארמה מדובר על כל העיר העתיקה וחלק מהשכונות הגובלות בה. אם שכרתם רכב יחסית מזהם, לא תוכלו להיכנס לאזור זה עם הרכב. את המפה המדויקת של הזונה טראפיקו ניתן בקישור הבא.

תשובות לשאלות נפוצות על השכרת רכב בפארמה

האם צריך רכב בפארמה?

בתוך העיר פארמה עצמה אין צורך ברכב, בשל הצפיפות והעומס בתוכה, וכן בשל החלופות היעילות יותר דוגמת תחבורה ציבורית והשכרת אופניים. אם אתם מתכננים לבקר במרחב הכפרי הרחב שמחוץ לפארמה, אנחנו ממליצים בחום על השכרת רכב לטובת מטרה זו. אי אפשר להסתמך על תחבורה ציבורית כדי לחוות את החוויה הכפרית באזור פארמה.

האם התניידות עם רכב בפארמה נוחה?

ההתניידות עם רכב בפארמה יחסית נוחה, כל עוד לא מתקרבים לאזור העיר העתיקה הצפוף והמורכב לתמרון.

האם יש בעיות חניה לרכב שכור בפארמה?

ישנם בעיות חניה בעיקר באזור מרכז העיר פארמה, אך באזורים הפריפריאלים של העיר ישנם חניונים גדולים שלרוב יהיה בהם מספיק מקומות חניה גם
בחודשי הקיץ העמוסים

האם יש אזורים מוגבלים לכניסת רכב שכור בפארמה?

ישנם אזורים מוגבלים לכניסת רכבים בפארמה. מדובר בעיקר באזור זונה טראפיקו (zona trafico) אשר כולל את העיר העתיקה ומספר רחובות הגובלים איתה. אזור זה מוגבל לכניסת רכבים מזהמים, לכן חשוב לבדוק באיזה מידה הרכב מזהם והאם הוא יכול להיכנס לתוך אזור הזונה טראפיקו

מפת תחנות השכרת רכב בפארמה