1. עמוד הבית
  2. »
  3. איטליה 2024 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
  4. »
  5. סרדיניה, איטליה 2024 – המדריך המקיף ביותר בעברית | sardinia
  6. »
  7. ארכיפלג מדלנה, איטליה – סיורים מודרכים, מלונות מומלצים ואיך מגיעים | La Maddalena

ארכיפלג מדלנה, איטליה – סיורים מודרכים, מלונות מומלצים ואיך מגיעים | La Maddalena

המדריך המקוצר לתייר

ארכיפלג מדלנה (La Maddalena Archipelago), קבוצת איים מדהימה הממוקמת מול החוף הצפון-מזרחי של סרדיניה, ידוע בזכות מי הטורקיז הצלולים, החופים הבתוליים והיופי הטבעי, מה שהופך אותו לגן עדן לאוהבי טבע, וחובבי ים וחופים. מדובר באחד מאזורי הטיול הפופולאריים באזור סרדיניה אליהם יוצאים סיורים מודרכים (ולכן כדאי להזמין מקום מראש, ראו כאן מספר אופציות עם אפשרות ביטול בחינם). אולם יש עוד דברים לעשות באזור למי שבוחר להגיע ליותר מיום טיול אחד, למשל להנות מהחופים בלי לחץ של זמן, לצאת לצלילות או לשנורקלינג ולטיולים רגליים במסלולים היפים שבאי.

המים הצלולים בארכיפלג מדלנה

המים הצלולים והנופים עוצרי הנשימה הופכים את השייט לארכיפלג מדלנה לאחת האטרקציות הפופולאריות בצפון סרדיניה

טיולי יום לארכיפלג מדלנה

מאחר וארכיפלג מדלנה מהווה מוקד משיכה כה משמעותי לתיירים, ישנם מספר סיורים מאורגנים שיוצאים אל ארכיפלג מדלנה מפלאו ואולביה. טיולי היום לארכיפלג מדלנה פופולאריים מאוד כיוון שהם מאפשרים הגעה נוחה ללא צורך בהשכרת רכב ו/או נסיעה בתחבורה ציבורית ומעבורות. ישנן מספר אפשרויות לסיורים אילו, ומרביתם יעברו בכמה נקודות עניין ויספקו תצפיות על האיים השונים בארכיפלג. למשל שייט בין האיים השונים כמו Spargi, שנורקלינג במים הצלולים שמאפיינים את הארכיפלג וביקור בעיר לה מדלנה – העיר המרכזית של הארכיפלג. בשל הפופולאריות של הסיורים הללו מומלץ להבטיח את מקומכם מראש (ראו כאן מספר אפשרויות עם ביטול בחינם), בקיץ כדאי להזמין אפילו כמה שבועות מראש.

האי Spargi בארכיפלג מדלנה

האי Spargi היפייפיה

איך מגיעים לארכיפלג מדלנה

ישנן כמה דרכים בהן ניתן להגיע לארכיפלג מדלנה באופן מאורגן או עצמאי.

הגעה בסיור יומי מאורגן – הדרך המפנקת והמסקרנת (אבל היקרה)

ניתן כאמור להגיע לארכיפלג מדלנה כחלק מטיול יום מאורגן מפלאו ואולביה (למשל סיור פופולארי זה). זו אופציה יקרה אומנם, ומאפשרת פחות גמישות מאחר ומוגבלים בזמן בו מבלים בארכיפלג מדלנה, אבל זו אופציה נוחה ופופולארית מאוד, ולכן כדאי להזמין מקום מראש, במיוחד בקיץ.

איך מגיעים לארכיפלג מדלנה בתחבורה ציבורית – הדרך הזולה

אפשר להגיע עם מעבורת או שייט שיוצאים מפלאו ומגיעים לעיר לה מדלנה. ישנם אוטובוסים אשר מגיעים לפלאו (Palau) היוצאים מהערים המרכזיות של סרדיניה, כאשר המקום הנוח ביותר להגיע ממנו עם תחבורה ציבורית הוא אולביה. ניתן לבדוק את אפשרויות ההגעה השונות, הזמנים בהם יש תחבורה ציבורית ואף להזמין כרטיסים מראש בקישור הזה (מומלץ, במיוחד בקיץ).

סירה יוצאת מפלאו סרדיניה

אפשר להגיע לארכיפלג גם באופן עצמאי עם סירות שיוצאות מפלאו

לינה בארכיפלג מדלנה

בקרב מי שבוחר להגיע באופן עצמי לארכיפלג מדלנה יש רבים שבוחרים ללון באזור, ונהנים ממה שיש לארכיפלג מדלנה להציע או יוצאים מכאן לטיולים נוספים באזור סרדיניה. האזור המרכזי בו תיירים רבים בוחרים לקחת מלון או דירה בעיר לה מדלנה, בה יש את מגוון האפשרויות הרחב ביותר ואליה מגיעות הסירות מפלאו. כמה ממקומות הלינה המומלצים בלה מדלנה הם Grand Hotel Resort&SPA Ma&Ma – Adults Only למגיעים לחופשה רומנטית ומחפשים מלון מפנק, Excelsior למחפשים מלון ברמה גבוהה, Hotel Villa Del Parco למחפשים מלון 3 כוכבים נעים ו-AHR Leonis Residence La Maddalena למעדיפים ללון בדירה. ישנן כמובן אופציות לינה נוספות באזור, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות). למי שרוצה לחסוך בעלות הלינה אנו ממליצים להסתכל על המבצעים וההנחות למלונות בקישור הזה לראות האם יש משהו רלוונטי עבורכם.

העי

לה מדלנה

העיר לה מדלנה – המקום המועדף ללינה בארכיפלג