הנחיות הקורונה במילאנו

עמוד זה עודכן לאחרונה בתאריך 22.5.2022

אנו משתדלים לעדכן את העמוד כך שהמידע בו יהיה הרלוונטי ביותר, אך ייתכן וישנם שינויים מאז עדכונו האחרון שלא מופיעים בו. יש להיכנס לאתר משרד הבריאות ולהתעדכן בהנחות העדכניות ביותר ליוצאים מישראל ולנכנסים לישראל.

הנחיות הקורונה במילאנו

הנחיות הקורונה במילאנו בשלב זה מתבטאות בעיקר בדרישת עטיית מסכות במקומות מסויימים ובדיקת מסמכים בכניסה למדינה. הנחיות הקורונה במילאנו עצמה והנחיות הכניסה לאיטליה משתנות בהתאם למצב התחלואה בעיר, באיטליה כולה ומצב התחלואה בישראל. אנו משתדלים לעקוב ולעדכן את העמוד בהתאם להנחיות העדכניות ביותר, ונשמח תמיד לעדכונים מהשטח ולשמוע את החוויות והטיפים שלכם מביקור במילאנו בזמן הקורונה, השאירו לנו תגובה כאן.

נכון לעכשיו אחוז המחוסנים במדינה במנה השלישית הוא בערך 67%, במנת החיסון השנייה 80% ובמנת החיסון הראשונה85%, אך עדיין ישנם 26,000 חולים חדשים בממוצע ליום לפי נתוני השבוע החולף באיטליה כולה, ולכן למרות ההקלות נשארו מספר הגבלות. חלה חובה על עטיית מסכה בעת שימוש בתחבורה ציבורית מכל סוג, טיסה, ואולמות (בין אם אולמות תיאטרון, אולמות קולנוע או אולמות ספורט).

ממשלת איטליה ביטלה את הצורך בשימוש בתו ירוק בכניסה למקומות כך שהשהות במלונות ומקומות לינה שונים כמו דירות לא כרוכה יותר בהצגת תו ירוק כמו גם הכניסה למוזיאונים וגלריות, פארקי שעשועים ומסעדות.
מבחינת תחבורה אין הגבלת תפוסה על השימוש בתחבורה ציבורית עירונית ורכבות מהירות (למשל הרכבת המהירה מרומא לפירנצה), אך השימוש בה כאמור מחייב עטיית מסכה.

תחנת הרכבת המרכזית של מילאנו בזמן קורונה (צילום:Alexmar983)

מי יכול להיכנס למילאנו

נכון להיום ממשלת איטליה מאפשרת כניסה של ישראלים במידה והם מחוסנים באופן מלא, מחלימים או מציגים תוצאת בדיקת קורונה שלילת.

מחוסן באופן מלא נחשב מי שהתחסן בשתי מנות חיסון ועברו שבועיים מקבלת מנת החיסון השנייה שלהם, אבל לא יותר משישה חודשים מקבלת מנת החיסון השנייה, או מחוסנים בשלוש מנות חיסון. נכון לעכשיו אין הגבלת זמן בו מנת החיסון השלישית תקפה, וכל עוד התחסנתם במנת חיסון שלישית אתם נחשבים כמחוסנים באופן מלא.

גם מחלימים מחצי השנה האחרונה (כל עוד עברו יותר מ-11 ימים מאז תוצאת הבדיקה החיובית) מישראל ראשיים להיכנס לאיטליה.

מי שאינו מחוסן ואינו מחלים יכול להציג בדיקת קורונה שלילית.

כל מי שנכנס לאיטליה צריך למלא טופס איתור נוסעים.

איזה מסמכים ובדיקות צריך כדי לטוס למילאנו

לפי הנחיות ממשלת ישראל

ממשלת ישראל הקלה בהנחיות הקורונה ליוצאים לחו”ל ולכן אין יותר צורך נכון לעכשיו במילוי טופס נוסע יוצא כאשר טסים לאיטליה כפי שהיה נהוג בעבר.

לפי הנחיות ממשלת איטליה

תיירים מחוסנים הטסים לאיטליה ידרשו להציג את תעודת החיסון שלהם עם הכניסה למדינה אשר מעידה על כך שעומדים בתנאים שפורטו מעלה. על המידע בתעודת החיסון להופיע גם באנגלית.

תיירים מחלימים נדרשים להציג תעודת החלמה המצביעה כל כך שעברו יותר מ-11 ימים מקבלת תוצאת הבדיקה החיובית, אך לא יותר מחצי שנה, הפרטים בתעודה צריכים להופיע באנגלית.

החל מתאריך 1.3.2022 ישראלים שמגיעים לאיטליה ואינם מחוסנים או מחלימים יכולים להציג תוצאת בדיקת קורונה שלילית מסוג אנטיגן שנעשתה ב-48 השעות לפני ההמראה או תוצאת בדיקה מסוג PCR שנעשתה ב-72 השעות לפני ההמראה..

בנוסף לכך על כל נוסע למלא תופס איתור נוסעים לפני הטיסה, תוכלו למלא אותו באמצעות הקישור הזה.

**פרסומת**חזרה ממילאנו לישראל

נכון להיום איטליה מסווגת כמדינה כתומה והטיסה אליה מותרת.

החל מתאריך 1.3.2022 נכנסו לתוקפן ההנחיות החדשות בנוגע לכניסה לישראל מחו”ל בעבור תושבי ואזרחי המדינה.

במסגרת ההנחיות החדשות בוטלה הדרישה לביצוע בדיקת קורונה לפני ההמראה חזרה לישראל.

לפני הטיסה חזרה לישראל יש למלא טופס הצהרה כניסה לישראל במהלך עשרים וארבע שעות לפני עלייה למטוס.

כמו כן, החל מתאריך 20.5.2022 בוטלה ההנחיה לביצוע בדיקת PCR עם הנחיתה בנתב”ג ויחד איתה ההנחיה לבידוד של 24 שעות או עד קבלת תוצאת הבדיקה.

בדיקות קורונה במילאנו

במידה ותצטרכו מסיבה כלשהי לבצע בדיקת קורונה במילאנו להלן פירוט כיצד והיכן לעשות זאת. מילאנו היא עיר גדולה מאוד, השניה בגודלה באיטליה, ובהתאם לכך יש לא מעט מרכזי בדיקות קורונה בעיר, אולם מרביתם לא נמצאים באזור התיירותי של העיר. מרכזי הבדיקות בעיר מבצעים את כל סוגי בדיקות הקורונה ותוכלו לבחור בבדיקה בה אתם מעוניינים – אנטיגן או PCR. אנו ממליצים להזמין תור מראש, כך תוכלו להיות בטוחים שתהיה לכם בדיקה ובנוסף לא תבזבזו זמן יקר מהטיול על המתנה בתורים. לא כל אתרי מרכזי הבדיקות נגישים גם בשפה האנגלית, ולכן יתכן ותצטרכו להיעזר בצוות המלון או במארחים שלכם על מנת לבצע את ההזמה – בדגש על זמן קבלת תוצאות מתאים וביצוע בדיקת PCR או בדיקת אנטיגן.

בדיקות קורונה מסוג אנטיגן במילאנו

יש כמה מרכזי בדיקות במילאנו אשר מבצעים בדיקות מסוג אנטיגן, חשוב לוודא שתוצאות הבדיקה שאתם מקבלים תהיה באנגלית (ולא רק באיטלקית). להלן פירוט על שני מרכזים:

  • lifebrain – מרכז בדיקות לו יש סניפים רבים ברחבי איטליה וגם כמה סניפים במילאנו. היתרון הוא מיקום הסניפים אליהם יש להגיע לביצוע הבדיקה. יש במילאנו מעל 5 סניפים ושניים מהם נמצאים באזור התיירותי או קרוב אליו, אחד ליד הדואומו של מילאנו ואחד ליד כנסיית סנטה מריה דלה גרציה. האתר עצמו באנגלית, וטופס הזמנת הבדיקה בקישור כאן הוא באיטלקית, אך אל תדאגו ישנן הוראות מפורטות באנגלית כיצד יש למלא את הטופס בחלקו העליון של העמוד. תוצאות הבדיקות מתקבלות תוך פחות משעה.
  • auxologico – גם למרכז זה כמה סניפים במילאנו, מרביתם מרוחקים יחסית מהאזור התיירותי, אך יש להם סניף אחד באזור של כנסיית סנטה מריה דלה גרציה, כך שההגעה אליו נוחה ואפשר לשלב את הבדיקה עם ביקור בכנסייה ובה ציור הסעודה האחרונה של ליאונרדו דה וינצ’י.

בדיקות קורונה מסוג PCR במילאנו

ניתן להזמין מראש בדיקת קורונה מסוג PCR במילאנו בכמה דרכים. הראשונה היא להשתמש באתר www.ambimed-group.com אשר מאפשר למצוא מרכזי בדיקות קורונה באיטליה. באמצעות האתר תוכלו לראות אילו מרכזי בדיקות נמצאים במילאנו ואילו בדיקות מבוצעות בכל אחד מהמרכזים האלו. יש לאתר זה שני חסרונות – האחד הוא שהאתר לא כולל קישורים לאתרי מרכזי הבדיקות ולמעשה יש למלא טופס עם בקשה לבדיקה וחכות שיחזרו אליכם ולא ניתן לקבוע ישירות מועד לבדיקה. החיסרון השני הוא שלא מופיעות שעות הפעילות או דרכי יצירת קשר עם מרכזי הבדיקות. המידע שיש באתר הוא שם המרכז, כתובת ואיזה בדיקות נעשות בו. במידה ואתם עושים את ההזמנה מספיק זמן מראש תוכלו כמובן למלא את הטופס באתר, אך במידה ולא תוכלו להיעזר בו על מנת לדעת אילו מרכזים קיימים במילאנו ואז לנסות ולקבוע אליהם תור באופן אצמעי.

על מנת למצוא מרכזי בדיקות במילאנו עקבו אחרי ההוראות בתמונה מעלה

אפשרות נוספת היא לבצע הזמנה מראש לבדיקות באתרי מרכזי הבדיקות עצמן. לא התנסו עדיין בעצמנו בבדיקות קורונה במילאנו, ולכן נשמח מאוד לשמוע מכם על החוויה, האופן בו הבדיקות התבצעו והאם יש מקום שהייתם ממליצים עליו בתגובה מטה.

אתר נוסף אשר ניתן למצוא בו על מפה את מרכזי הבדיקות במילאנו הינו אתר skyteam. על מנת לסנן את מרכזי הבדיקות הרלוונטים סמנו PCR כפי שמופיע בתמונה מטה. אתר זה מוצלח יותר מאחר ויש בו מידע על זמן קבלת התוצאות (באופן כמעט גורף מדובר על קבלת תוצאות עד 48 שעות מביצוע הבדיקה), ובמידה ויש למרכז הבדיקות אתר אינטרנט ישנו קישור אליו. כך כפי שאמרנו מרביתם באיטלקית בלבד, כך שיש להעזר בדובר איטלקית על מנת לבצע את הזמנת התור כפי שצריך.

סננו את התוצאות כך שיופיעו רק מרכזי בדיקות המבצעים בדיקות PCR

**פרסומת**המלצות, שאלות, טיפים ותגובות בנושא הקרונה במילאנו

עוד לא קיבלנו בנושא זה תגובות, שאלות או המלצות. נשמח מאוד לשמוע מכם, צרו איתנו קשר כאן

**פרסומת**


מספרי טלפון ואתרים חשובים

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל