השכרת רכב בלצ'ה

בנה לעצמך חופשה
רכב
מלונות
טיסות
כדורגל

האם צריך לשכור רכב בלצ'ה

מרבית התיירים שמגיעים ללצ’ה, מגיעים לימים מועטים בלבד. כחלק מטיול ב”עקב המגף האיטלקי”, לרוב משלבים את הטיול עם בארי שלשם יש טיסות מישראל. כל עוד אתם מטיילים בעיר עצמה, אין צורך בהשכרת רכב, אפילו להפך – הרכב יגביל ויעיק. ישנה בעיית חניה לא פעם, אזורים תיירותים אליהם לא מורשים להיכנס רכבים פרטיים, מה שהופך את התניידות עם רכב שכור בלצ’ה לבעייתית ולא כדאית. מה גם שמומלץ להתנייד בלצ’ה בתחבורה ציבורית וברגל. יחד עם זאת, מרבית התיירים בוחרים לצאת מהעיר לפחות ליום אחד למרחב סביב לצ’ה, ובמקרים אלו מומלץ מאוד לשכור רכב ליום או יומיים ולצאת איתו ליעדים מחוץ לעיר, אליהם פעמים רבות ההגעה עם תחבורה ציבורית אינה נוחה ואידיאלית ורכב שכור הוא הפתרון הטוב והנוח ביותר לעשות זאת.

טבלת חיפוש רכבים והשוואת מחירים

מטה נמצא תיבת חיפוש להשכרת רכבים והשוואת מחירים בין חברות ההשכרה השונות, במידה ויש לכם חוסם קבצי קוקיס פעיל לא תוכלו לראות אותה. תוכלו להיכנס במקום ישירות לאתר רטנלקארס, המפעיל את מנוע החיפוש.

**פרסומת**טיפים למציאת ההצעה הטובה ביותר להשכרת רכב בלצ'ה

 • חשבו איפה אפשר לצמצם. תמיד חשוב להבין איזה רכב בדיוק אתם צריכים ובכך לא להוציא יותר מידי (ולחילופין לא להתנייד עם רכב חלש או קטן מידי). רכב עם הילוכים יהיה זול יותר, כך גם רכב קטן וכדומה. אם אתם זוג רכב קטן יספיק לכם, במידה ואתם יותר מזוג אל תתפשרו על גודל הרכב ועוצמתו, זה יכול מאוד לפגוע לכם בטיול.
 • השתדלו להביא מכשיר ניווט (GPS) משלכם, להגיע עם חבילת גלישה או לקנות כרטיס סים מקומי. הוספת המכשיר על בסיס חברת ההשכרה יקרה מאוד! מצד שני לא מומלץ לנסוע באזור ללא מכשיר ניווט. בימינו כשלרוב האנשים יש סמטרטפון אפשר להשתמש די בקלות באפליקציות ניווט בפלאפון. המלצה שלנו- כדאי להוריד את האזור בו אתם מטיילים ״אופליין״ לאפליקציה כך שהוא יהיה זמין לכם גם אם אתם מסתובבים בלי כרטיס סים מקומי / בינלאומי. אפשרות אחרת היא להירשם לאחת מהחבילות לשימוש בוויז או גוגל נוויגטור ללא הגבלה.
 • בעונות התיירות (כלומר- בקיץ) – הזמינו מספיק זמן מראש. דגש זה הוא בעיקר לרכבים בעייתים כמו רכבי 4*4, קארוונים ורכבים גדולים. אם לא תזמינו מראש ישארו לכם מעט אופציות ותצטרכו לשלם מחיר מופקע. לעיתים גם לא תמצאו את הרכב אותו אתם רוצים. בעוד שבטיסות ברגע האחרון אפשר למצוא דילים, ומלונות ברגע האחרון הרבה פעמים תמצאו דילים מעולים – לרכב שכור כמעט אף פעם אין משמעות לרגע האחרון (פשוט יש מחיר שלחברות ההשכרה לא משתלם להשכיר את הרכב שלהם). מניסיון שלנו- אין הצדקה להזמנת הרכב בזמן החופשה עצמה, המחירים בלצ’ה עצמה כמעט תמיד יקרים יותר ויכולתכם לבצע השוואת מחירים טובה נפגעת. תוכלו לחפש הצעות להשכרת רכב במנוע השוואת המחירים המצורף כאן, או להשאיר פרטים ונחזור אליכם.
 • נסו לתכנן את הטיול שלכם ללצ’ה בסופה של תקופה עמוסה (בסוף הקיץ, אחרי החגים הנוצריים), או בתחילת החורף. במילים אחרות, לפני ואחרי המוני התיירים. כך תשיגו דילים טובים גם לטיסות למלונות וגם לרכבים השכורים.
 • אם אתם מתכננים נסיעה קצרה, אנו ממליצים להסתפק בחברות מקומיות ולואו קוסט – יש להן הצעות טובות וזולות. אם אתם מתכננים נסיעות וטיולים ארוכים יותר, ובמיוחד אם הנכם מתכננים לעבור את הגבול למדינות שכנות – אנו ממליצים לקחת רכב מחברה גדולה ובינלאומית (גם במקרה זה יש לוודא את כמות הנהגים בתוכנית ההשכרה שלכם, והאם יש או אין הגבלת קילמוטרז’ ליום השכרה – היבטים בעייתים לרוב בעיקר בחברות לואו קוסט אך לעתים גם בחברות אחרות).
 • לקיחת רכב מתחנה אחת והחזרתו בתחנה שניה תלווה בתוספת תשלום. במידה ומדובר בשתי תחנות באותה עיר (למשל רכב שנלקח בשדה והוחזר במרכז העיר או להיפך) התוספת תהיה נמוכה. לקיחה והחזרה באותה מדינה, למשל לקיחת רכב בבארי (לשם יש טיסות ישירות מישראל) והחזרתו בלצ’ה או נאפולי, תלווה בתוספת יקרה יותר. כאשר התוספת הגדולה ביותר תהייה לקיחה והחזרה בשתי מדינות שונות (במידה ואתם מתכננים טיול ארוך ולטפס את כל איטליה ולסיים בשוויץ או צרפת) – לעיתים עדיף להחזיר את הרכב בתוך המדינה בה הוא נלקח איטליה לעבור את הגבול למדינה השכנה ברכבת או תחבורה ציבורית לעיר שכנה ושם לקחת רכב אחר להמשך הטיול
 • ברכבי לואו-קוסט רבים יכולה להיות הגבלת קילומטרז’ על ההשכרה, אם אתם לא מתכננים לעבור את הקילומטרים הנ”ל, כמו רוב התיירים שמטיילים בלצ’ה- מעולה, זה יחסוך לכם מעלות הרכב, אם יש סיכוי אפילו קטן שתצטרכו לחרוג מהגבלה זו, למשל טיול לאורך כל איטליה או מעבר למדינות שכונות מומלץ לא להתפתות למחיר הנמוך שיכול לקפוץ משמעותית

תחנות השכרת רכב בלצ'ה

במידה ואתם נוחתים בשדה התעופה Bari-Karol Wojtyla בבארי, ורוצים לשכור רכב בבארי, תוכלו לראות בעמוד זה מידע נוסף על השכרת רכב בבארי.
במידה ואתם רוצים לשכור/להחזיר רכב בלצ’ה, יש כ- 5 סוכנויות במרכז העיר.
עוד כ- 6 סוכנויות במערב העיר לכיוון העיר ברינדיזי. ועוד כ- 5 סוכנויות המפוזרות בדרום העיר ובמזרחה.
כמו כן, ניתן להיעזר במפה המצורפת מטה, של סוכנויות הרכב בלצ’ה.

דברים נוספים שכדאי לדעת על השכרת רכב בלצ'ה

חניה בלצ’ה

ישנן לא מעט חניות וחניוני רכבים בלצ’ה, מרביתן לא במרכז העיר, אלא מסביבה. מומלץ לחנות את הרכב בחניונים הללו, ולהיכנס בתחבורה ציבורית או ברגל למרכז העיר.
שתיים מהחניות שקרובות יותר למרכז העיר הן “Parcheggio Lecce” – חניון ו- “Parcheggio Conad” מגרש חניה שניתן לחנות בו בחינם. כמו כן, ניתן להיעזר במפה המצורפת מטה, של חנויות רכב בלצ’ה.
המלצות כלליות למטיילים עם רכב שכור בלצ'ה

 • שמרו על נהיגה במהירות המותרת! ישנן מכמונות מהירות, במיוחד בכבישים המחברים בין יעדים מתויירים במיוחד וערים מרכזיות. לא נעים ויכל לבאס מאוד כאשר מקבלים את הדוח הביתה אחרי שחוזרים מהחופשה.
 • בתוך לצ’ה ישנה צפיפות רבה באיזור העיר העתיקה דבר שמקשה על התניידות עם רכב. בנוסף יש בעיות חניה ובמיוחד בחודשי הקיץ ובתקופות העומס קשה למצוא חניה וככל שמתקרבים לאיזור מרכז העיר החניה הופכת יקרה יותר. על כן ההמלצה שלנו היא להגיע לחניות הנמצאות בחלקים הפריפריאלים יותר של העיר ומשם להמשיך את הביקור בתחבורה ציבורית
 • למי שאוספים את הרכב בשדה התעופה Bari-Karol Wojtyla (בבארי), מומלץ לקחת עגלה למזוודות לטובת ההליכה לאזור השכרת הרכב.
 • משמעות רבה באזור זה יש לשעות של איסוף והחזרת הרכב בדגש על איסוף והחזרה בשדה התעופה. בכל שדות התעופה בסביבה עמדות השכרת הרכב אינן פעילות 24 שעות בעוד שלהחזרת הרכב בשעות מאוחרות ישנו פיתרון לחלק מהחברות. איסוף של רכב באמצע הלילה משדות תעופה אילו אינו דבר אפשרי ברוב המקרים. לכן בתכנון הטיול רצוי למצוא לינה סמוך לשדה התעופה ולאסוף את הרכב בבוקר שלמחרת.
 • שימו לב כי מרבית תחנות השכרת הרכב בעיר עצמה אינן פתוחות ביום ראשון, ולכן כדאי לתכנן את זמן לקיחת והחזרת הרכב בהתאם. כמן כן, יש לשים לב שבלצ’ה מרבית סוכנויות הרכב סגורות בין השעות 13:00-16:00 כשהאיטלקים יוצאים ל”סיאסטה” בדומה לספרדים.

תשובות לשאלות נפוצות על השכרת רכב בלצ'ה

מפת תחנות השכרת רכב בלצ'ה