שדה התעופה טורינו | Torino Airport (TRN)

שדה התעופה טורינו (Torino Airport), שבאיטליה נמצא במרחק של 19 ק”מ מטורינו, דרכו מגיעים מרבית התיירים שבאים לחופשה באזור. בשדה התעופה יש טרמינל 1, ומגיעות אליו טיסות ישירות מישראל בעונות התיירות המבוקשות, אך ניתן כמובן גם להגיע באמצעות טיסות קונקשיין עם עצירת ביניים (להזמנת טיסות לטורינו). כדאי לדעת שהשם המקוצר של שדה התעופה הוא TRN, כך הוא יופיע על כרטיס הטיסה.

שדה התעופה בטורינושדה התעופה בטורינו

איך מגיעים אל ומשדה התעופה טורינו

תחבורה ציבורית

אוטובוס

עבור אלה המחפשים דרך חסכונית להגיע אל ומשדה התעופה, אפשרות טובה היא לקחת אוטובוס משדה התעופה לעיר. משדה התעופה תוכלו לקחת את שירות האוטובוסים פליבקו (Flibco), הפועל באופן קבוע ומספק קווים ישירים למרכז העיר. הנסיעה אורכת כשעה, בהתאם לתנאי הדרך. האוטובוסים של Flibco ניתנים לזיהוי בקלות וממוקמים בנוחות ממש מחוץ לשדה. במהלך הנסיעה תוכלו ליהנות מהנופים היפים של טורינו תוך עד ההגעה ללב העיר.
תוכלו לרכוש כרטיסים לתחבורה הציבורית בין שדה התעופה והעיר בקישור הזה

שאטל

ניתן להגיע בין העיר לשדה התעופה (ולהפך) עם אוטובוסים שמפעילה חברת Arriva Italia, נסיעה שאורכת כ30 דק’ מתחנת Caselle Aeroporto וירידה במרכז העיר טורינו.
אפשרות זו היא פשרה טובה בין מהירות לבין מחיר. השאטל ישיר ועוצר רק בתחנות מרכזיות לתיירים ולכן הוא יהיה מהיר יותר מאוטובוס ולרוב גם יביא אתכם לתחנה ממנה נוח יחסית להגיע למקומות הלינה המרכזיים, וכל זה במחיר שנמוך לרוב מרכבת ובוודא שמהסעות או מוניות למינהן.

מוֹנִית

נסיעה במונית משדה התעופה של טורינו למרכז העיר אורכת בדרך כלל כ-30 דקות, תלוי בתנועה. המוניות בטורינו מצוידות במונה, וחשוב לוודא שהמונה מופעל בתחילת הנסיעה כדי להבטיח תעריף הוגן. בעוד שמוניות מספקות נוחות ופרטיות, הן בדרך כלל יקרות יותר מתחבורה ציבורית. אך מוניות מציעות את היתרון של הסעה משדה התעופה ישירות למלון או לדירה שלכם ולהפך – כך שלא תמצאו את עצמכם מסתובבים בעיר עם מזוודות בחיפוש אחר תחנת אוטובוס או רכבת. אפשרות זו פופולארית במיוחד על ידי משפחות וקבוצות, שכן לעיתים הפער בין רכישת מספר כרטיסים לתחבורה ציבורית ובין תשלום על הנסיעה במונית קטן יחסית. היתרון של אפשרות זו הוא הנוחות, אך החסרונות הם המחיר הגבוה בהשוואה לתחבורה ציבורית וזמינות נמוכה יחסית של מוניות בשעות מאוחרות – יכול להיות קשה להשיג מונית אם אתם נוחתים ב-3 לפנות בוקר. במקרים כאלו מומלץ מאוד להזמין מונית מראש, תוכלו לעשות זאת בקישור הזה.

הסעות

אפשרות נוחה נוספת להסעה משדה התעופה של טורינו למרכז העיר היא באמצעות שירותי הסעות. חברות שונות מציעות הסעות פרטיות או משותפות שיכולות להוביל אתכם ישירות ליעדכם בטורינו. ניתן להזמין שירותים אלו מראש באינטרנט או לתאם בשדה התעופה עם ההגעה. הנסיעה בהסעות אורכת בדרך כלל כ-30 עד 45 דקות, תלוי בתנאי הדרך.  הסעות אל ומשדה התעופה הינה אפשרות יעילה במיוחד לקבוצות או משפחות שמגיעות לעיר ולא רוצות להתעסק בלוגיסטיקה של תחבורה ציבורית מידע עם הנחיתה בטורינו.
מומלץ להזמין מראש כדי להבטיח זמינות, במיוחד בקיץ תוכלו לעשות זאת בלינק זה עם אפשרות ביטול בחינם.

לינה ליד שדה התעופה טורינו

מאחר ושדה התעופה טורינו לא נמצא ממש בטורינו, במקרים בהם הטיסה ממריאה או נוחתת בשעה מאוחרת מאוד יש המעדיפים ללון ליד שדה התעופה, וכך להפוך את ההגעה בין שדה התעופה למלון לנוחה ביותר. זו אופציה טובה גם למי שמגיע לטיסה לא מהעיר עצמה, ולמי שרוצה לשכור או להחזיר רכב מעבר לשעות הפעילות של חברות ההשכרה – כך ניתן להמתין בנוחות במלון עד שתחנת ההשכרה נפתחת. בין מקומות הלינה המומלצים הסמוכים לשדה התעופה ניתן למנות את La Montrucca Camere ,Il nido dei gufi ,Jet Hotel ,Flying Hotel. בגלל שמספר המלונות הסמוכים לשדה נמוך בהשוואה למלונות בטורינו כדאי להזמין חדרים מראש, אפשר לעשות זאת עם ביטול בחינם בקישור הזה, וכך למנוע מצב בו החוויה הראשונה שלכם באיטליה היא של חיפוש מייאש של מקום לינה.
שימו לב כי אומנם הלינה ליד שדה התעופה נוחה מבחינת ההגעה, אבל האזור יהיה רועש בגלל תנועת המטוסים הערה וכדאי לבדוק שהמלון מציע חלונות אטומים לרעש, כמו כן לרוב מדובר במלונות ברמה נמוכה יותר מאשר בערים עצמן, שכן הם פונקציונאלים במהותם. בנוסף, במרבית המקרים מלונות אשר נמצאים באזור שדה התעופה מציעים שאטלים בחינם בין המלון לשדה, כדאי לבדוק זאת גם בעבור המלון בו אתם מעוניינים – גם כאשר מדובר בהליכה קצרה יחסית כאשר עושים אותה עם מזוודות או עם ילדים קטנים היא יכולה להיות מאתגרת.

השכרת רכב בשדה התעופה טורינו

למי שרוצה להתחיל טיול רחב יותר באיטליה עם רכב שכור ולא מתכנן לישון לילה אחד או יותר בטורינו כדאי לשכור את הרכב כבר בשדה התעופה. רבים עושים זאת כאשר מיד אחרי הנחיתה הם יוצאים לכיוון עמק אאוסטה למשל. יש בשדה התעופה טורינו מספר תחנות השכרה, שימו לב שחלקן נמצאות בשדה עצמו וחלקן מחוץ לשדה (אליהן ההגעה מעט יותר מסורבלת, אבל מחיר ההשכרה בהן לרוב יהיה נמוך יותר), בין חברות ההשכרה בשדה עצמו ובסמוך אליו ניתן למנות את Enterprise ו-Hertz. שימו לב כי במידה ואתם צריכים לשכור או להחזיר את הרכב בשעות מאוחרות או מוקדמות יש לתאם זאת מראש אל מול חברות ההשכרה (אם מדובר במועד מעבר לשעות הפתיחה קחו בחשבון שהדבר יהיה כרוך בתשלום נוסף על מחיר ההשכרה).

כמה המלצות לשוכרים רכב בשדה התעופה של טורינו:

  • הביקוש לרכב בטורינו בכלל ובשדה התעופה בפרט גבוהה לכן כדאי להזמין רכבים מספר שבועות מראש, במיוחד כשמגיעים בשיא עונת התיירות, כל שכן שמדובר ברכבים מבוקשים – כמו רכבים אוטומטיים , רכבים משפחתיים גדולים, ואנים, קראוונים או ג’יפים. אם אתם חוששים מהתחייבות אנו ממליצים להזמין רכבים אם אפשרות ביטול (לחצו כאן להזמנת רכבים בטורינו עם אפשרות ביטול).
  • המחירים לרכבים בשדה התעופה טורינו יכולים להיות גבוהים, אפשרות אחת לחסוך בעלות היא להזמין רכבי לואו קואסט. אפשרות זו מתאימה למי שלא הולך לעשות נסיעות בהרים ומגיע לקחת או להחזיר את הרכב בשעות היום ולא מחוץ לשעות הפעילות (לחצו כאן למגוון רכבי לואו קוסט בשדה התעופה של טורינו). לאילו שזקוקים ליותר שירות באיסוף ולקיחת הרכב (למשל אילו הנוחתים וטסים אחרי השעה 22:00), מתכננים לסוע מחוץ לאיטליה וחשוב להם לאסוף את הרכב מאזורים קרובים לטרמינל אנו ממליצים לא להזמין לואו קוסט ולחפש הנחות ספציפיות לרכבים בשדה התעופה של טורינו (לחצו כאן להזמנת רכבים בטורינו עם 10% הנחה לגולשי הכל על).
  • ישנם היבטים רבים שכדאי לקחת בחשבון בנסיעה בטורינו, ואיטליה בכלל. מהיבטים של חניה ועד היבטים של הימנעות מקנסות אנו ממליצים לקרוא על כך בעמודים המקיפים שלנו:
    השכרת רכב בטורינו והשכרת רכב באיטליה.