1. עמוד הבית
  2. »
  3. איטליה 2024 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
  4. »
  5. טוסקנה, איטליה 2024 – המדריך המקיף ביותר בעברית | Tuscany
  6. »
  7. וולטרה, איטליה – סיורים מודרכים, מלונות מומלצים ואיך מגיעים | Volterra

וולטרה, איטליה – סיורים מודרכים, מלונות מומלצים ואיך מגיעים | Volterra

המדריך המקוצר לתייר

וולטרה (Volterra), עיירה שובת לב בין גבעות טוסקנה, בנמצא באמצע הדרך בין סיינה לליבורנו, ולצד סנט ג’ימיניאנו היא אחת מהעיירות המתויירות באזור זה. וולטרה הינה עיירה בעלת היסטוריה עשירה, בה ניתן לראות כיצד הערים הטוסקניות היו נראות בימי הביניים – עם המגדלים וחומות העיר והמבנים העתיקים. מדובר באחד מאזורי הטיול הפופולאריים באזור טוסקנה אליהם יוצאים סיורים מודרכים (ולכן כדאי להזמין מקום מראש, ראו כאן מספר אופציות עם אפשרות ביטול בחינם). אולם יש עוד דברים לעשות באזור למי שבוחר להגיע ליותר מיום טיול אחד, למשל להגיע למוזיאון האטרוסקי המרתק בו תוכלו לראות אוסף נרחב של חפצים עתיקים, לשוטט ברחובות ימי הביניים המקסימים ולבקר בלי לחץ של זמן בכיכר פאלאצו דיי פריורי המרשימה (Palazzo dei Priori), בה נמצא אחד מבתי העירייה העתיקים ביותר בטוסקנה.

רחובות וולטרה

רחובות וולטרה העתיקה – אפשר להרגיש את ההיסטוריה

טיולי יום לוולטרה

מאחר ווולטרה מהווה מוקד משיכה כה משמעותי לתיירים, ישנם מספר סיורים מאורגנים שיוצאים אל וולטרה מסיינה ופירנצה. טיולי היום לוולטרה פופולאריים מאוד כיוון שהם מאפשרים הגעה נוחה ללא צורך בהשכרת רכב ו/או נסיעה בתחבורה ציבורית. ישנן מספר אפשרויות לסיורים אילו, חלקם יתמקדו בוולטרה בלבד, וחלקם ילוו בנקודת עניין אחת או שתיים נוספות או זמן חופשי. לרוב טיולי היום המאורגנים לוולטרה אורכים יום שלם, לפחות 8 שעות, ועוברים גם בסנט ג’ימניאנו היפייפיה והסמוכה וחלקם גם כוללים הדגמה של פיסול בבהט, אחד הדברים בהם וולטרה ידועה. בשל הפופולאריות של הסיורים הללו מומלץ להבטיח את מקומכם מראש (ראו כאן מספר אפשרויות עם ביטול בחינם), בקיץ כדאי להזמין אפילו כמה שבועות מראש.

סן ג'ימיניאנו מעל לכרמים

מרבית הטיולים יגיעו גם לסנט ג’ימיניאנו המקסימה

איך מגיעים לוולטרה

ישנן כמה דרכים בהן ניתן להגיע לוולטרה באופן מאורגן או עצמאי.

הגעה בסיור יומי מאורגן – הדרך המפנקת והמסקרנת (אבל היקרה)

ניתן כאמור להגיע לוולטרה כחלק מטיול יום מאורגן מסיינה ופירנצה (למשל סיור פופולארי זה). זו אופציה יקרה אומנם, ומאפשרת פחות גמישות מאחר ומוגבלים בזמן בו מבלים בוולטרה, אבל זו אופציה נוחה ופופולארית מאוד, ולכן כדאי להזמין מקום מראש, במיוחד בקיץ.

איך מגיעים לוולטרה בתחבורה ציבורית – הדרך הזולה

מהערים הגדולות של טוסקנה צריך להגיע קודם לפונטדרה (Pontedera) באמצעות אוטובוס או רכבת, ושם להחליף לאוטובוס שמגיע לוולטרה. מאחר ופונטדרה נמצאת צפונית לוולטרה נוח יותר להגיע עם תחבורה ציבורית מפירנצה ולא מסיינה, למרות שסיינה קרובה יותר לוולטרה. ניתן לבדוק את אפשרויות ההגעה השונות, הזמנים בהם יש תחבורה ציבורית ואף להזמין כרטיסים מראש בקישור הזה (מומלץ, במיוחד בקיץ).

איך מגיעים לוולטרה עם רכב שכור – האופציה הנוחה והגמישה ביותר

אפשרות נוספת למי שרוצה להגיע באופן עצמאי לוולטרה היא להגיע עם רכב שכור, אותו לרוב שוכרים בפירנצה משם מרבית התיירים שמגיעים למקום יוצאים. אנו ממליצים מאוד להזמין רכב מראש, בעיקר לתקופת הקיץ, בשל הביקוש הרב לרכבים במיוחד לרכבים מרווחים למשפחות, רכבים אוטומטיים, ואנים וג’יפים. תוכלו להזמין בקישור הזה עם ביטול בחינם, כך שלא צריך לחשוש מההתחייבות לרכב, למי שרוצה לחסוך בעלות הרכב אנו ממליצים להזמין בקישור הזה עם הנחה בלעדית לגולשים של הכל על.

לינה בוולטרה

בקרב מי שבוחר להגיע באופן עצמי לוולטרה יש רבים שבוחרים ללון באזור, ונהנים ממה שיש לוולטרה להציע או יוצאים מכאן לטיולים נוספים באזור טוסקנה. האזור המרכזי בו תיירים רבים בוחרים לקחת מלון או דירה הוא אזור פאלאצו דיי פריורי. כמה ממקומות הלינה המומלצים בוולטרה הם Hotel San Lino ו-Hotel La Locanda למחפשים מלון ברמה גבוהה, Hotel Volterra In או Albergo Etruria למחפשים מלון פונקציונאלי, Il Giardino Segreto B&B למי שמעוניין במקום לינה פשוט וזול, ו-Casa Volterra או Appartamenti Villa Mascagni למעדיפים ללון בדירה. ישנן כמובן אופציות לינה נוספות באזור, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות). למגיעים עם רכב כדאי כמובן לבחור מקום לינה שמספק חניה, למשל אחד ממקומות הלינה שבקישור הזה. למי שרוצה לחסוך בעלות הלינה אנו ממליצים להסתכל על המבצעים וההנחות למלונות בקישור הזה לראות האם יש משהו רלוונטי עבורכם.

פאלאצו דיי פריורי וולטרה

פאלאצו דיי פריורי – אם תרצו לישון באזור כדאי מאוד להזמין מקום לפחות שבועיים מראש ואף יותר בקיץ